Eye Candy

Başlatan Ahmet Oktay, 17 Ocak, 2015, 01:42:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

"New York'lu bir bilgisayar dahisi olan Lindy'nin ekseni etrafında şekilleniyor. Lindy oda arkadaşının baskısı üzerine internet aracılığı ile randevulaşmaya başlar. Ancak bir sorun vardır, Lindy'nin arkadaşları bu esnada Manhattan'da potansiyel bir seri katili deşifre etmekle meşguldür. Katil'in deşifre olması sonrasında ise bütün işaretler Lindy'nin gittiği randevunun adresine işaret etmektedir. Bu ilginç tesadüf sonrası Lindy ve arkadaşları olayı çözmek için hummalı bir çalışmaya girecektir."

imdb : http://www.imdb.com/title/tt3186162/?ref_=nv_sr_1

wikipedia : http://en.wikipedia.org/wiki/Eye_Candy_(TV_series)

İlk bölüm yayınlandı, izlenir gibi ama net bir karar vermek için bir-iki bölüm daha izlemek lazım.

doktor1881

bir iki bölüm daha gelsin arka arkaya seyredeyim

Ahmet Oktay

2. bölüm pazartesi yayınlandı ama hala altyazı çıkmadı, onu bekliyorum bende.

Ahmet Oktay

2. bölümü de izledim, izlemeye devam edeceğim. İlerledikçe daha iyi olacağını umuyorum, tersi bir durumda izlemeyi bırakırım.

Ahmet Oktay

3. bölümü de izledim ve kesinlikle devam edeceğim izlemeye. Psikopat bir katilimiz var, eğer bu tarz dizi/film izlemeyi seviyorsanız bir göz atabilirsiniz. Sevmiyorsanız hiç bulaşmayın, uzak durun derim.

Ahmet Oktay

4. bölümü izledim. 6 lise öğrencisi bir parti otobüsü kiralar, 6 öğrenciden biri parti otobüsüyle birlikte bir inşaat sahasının yakınlarında bulunur. Diğer 5 öğrenci ve şoför ise kayıptır, NYPD bulunan öğrenciyi gece neler olduğunu anlatması için sorguya alır. Bu sırada 6 çocuğun gece boyu telefonlarından ve internet üzerinden yaptıkları tüm aktiviteleri incelerler. Otobüste bir kamera olduğunu ve herşeyi kayda aldığını da farkederler, ve kamera görüntülerini incelemeye koyulurlar. Kamera görüntülerinde öğrencilere birşey saldırıyor gibidir, ve kayıp öğrencilerden biri deniz kenarında ölü olarak bulunur. Katil kim ? Daha fazlası için bu bölümü izleyiniz efendim ;D

Ahmet Oktay

5, 6 ve 7. bölümleri 3 akşam peş peşe izledim. Bölümlerin konuları kısaca şöyle :

5. bölümde önemli bir medya adamı New York'luların biraz kafalarını dağıtması ve moral bulması için bir parti düzenler. Parti sırasında partidekilerin telefonlarına bir bildirim gelir ve toplam 1.000.000 $ ödülün dağıtılacağı bir oyun olacağı, paraları kazanmak için bazı şeyler yapmaları gerektiği yazar. Yapılması istenen şey gittikçe zorlaşır ve verilen ödül de buna göre artar, ancak işler çığırından çıkar.

6. bölümde Tommy, New York'un en yoğun hastanelerinden birindeki sürekli yaşanan elektrik kesintisi, makinelerin kapanması vb. sorunların sistemdeki bir arızadan mı kaynaklandığını yoksa birisinin kasıtlı olarak sistemi hackleyerek mi yaptığını bulmak için Lindy'den yardım ister.

7. bölümde bir çift internet üzerinden kiraladıkları dairede saldırıya uğrarlar. Bunu polise bildirmek istemeyen çift durumu arkadaşları Jake'e bildirir. Jake de Lindy'den yardım ister.

Ben bu 3 bölüm içinde en çok 6. bölümü beğendim. Görüldüğü gibi dizi de konular siber suçlar üzerinden işleniyor. Siber yazılımlara, hackerlara ilginiz varsa, bu konular hakkında bilgiliyseniz diziden benden daha çok zevk alabilirsiniz. Yada hiç zevk almazsınız birşey diyemem o konularda cahil olduğumdan ;D

Ahmet Oktay

8. bölümü izledim. Lindy ve Tommy "karanlık internetin" derinliklerini incelemektedir, Lindy katilden bir mesaj alır.

doktor1881

Ahmet buralar sana kalmış ;D

doktor1881

ilk bölüm az önce bitti MTv dizisi gençlik dizisi gibi duruyor İlk bölümler her zaman zordur konuya alışmaya çalışıyorsun. Her şey Sara'nın kaçırılmasıyla başlıyor.Sonra  3 yıl sonraya atlıyor.Abla Lindy bir bilgisayar şirketinde çalışıyor ve eski aşkı Ben'i unutmak için bir randevuya çıkıyor

Lindy avcı iken av durumuna düşüyor.Seri katil en az Lindy kadar hacker.

Dizi hakkında net karar veremedim.Notu:5/10

Ahmet Oktay

9. bölümde Lindy, kardeşi Sara'yla beraber kaçırılıp alıkonulan kızlardan biriyle konuşuyor. Kız Sara'nın öldüğünü iddia ediyor ve bunun üzerine Lindy, Jake'in yardımıyla Hart Adasında kardeşinin cesedini aramak üzere yola koyuluyor. Bu bölümde katilin kim olduğunu da öğreniyoruz. Bu hafta (altyazı ne zaman gelir bilemiyorum tabi) sezon finali var, güzel bir final olmasını umuyorum.

doktor1881

2.bölümü zorlanarakta olsa bitirdim Tam karar veremedim dizi hakkında Bir şeyleri eksik gibi geldi.Yağı mı tuzu mu bilemiyorum ;D 3. bölüm sanşını da vereceğim

Ahmet Oktay

Sezon finalinde katil bulundu, ama yeni gizemlerle bitti sezon.

doktor1881

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 18 Mart, 2015, 19:23:09
Sezon finalinde katil bulundu, ama yeni gizemlerle bitti sezon.
Ahmet senin hatrına seyrediyorum.Sezon notun kaç olur ;D

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: doktor1881 - 18 Mart, 2015, 20:17:14
Ahmet senin hatrına seyrediyorum.Sezon notun kaç olur ;D

6.5-7 civarı diyelim. İnişli çıkışlı bi sezon oldu, özellikle 5 ve 6. bölümleri çok beğendim ama ilk 2 bölüm de cidden kötüydü. Sadede gelirsek ellerindeki malzeme esasında iyi ama ilk sezonda bana göre bu malzemeyi iyi kullanamadılar, birşey eksik hissini yaşıyorsunuz sezon boyunca. 2. sezon için muhtemelen onay alır. Ama 2. sezonda haftalık takip etmem bu diziyi :)