Altın Madalyon - ÇROP 6. ÇR Ödülleri

Başlatan ümitkr, 19 Ocak, 2015, 09:00:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ümitkr

Aday sunumu 20'ye dayandı şimdiden :) Duyurulur

hanac

Adayları hangi yayınlar arasından seçeceğim diye soranlara;

Buyurun 2014 çıkan bütün çizgiromanların toplamı

http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=8105.msg108803#msg108803

ümitkr

Alıntı yapılan: hanac - 29 Ocak, 2015, 11:00:26
Adayları hangi yayınlar arasından seçeceğim diye soranlara;

Buyurun 2014 çıkan bütün çizgiromanların toplamı

http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=8105.msg108803#msg108803

Arkadaşlar merhaba,

Bu oylamanın en önemli kısmı "aday önerme"dir. Şu sıralar aday sunumları seyrekleşmeye başladı. Forumdansa galiba bir-iki kişinin dışında favorilerinin oylanmasını ve ödül almasını isteyen hiç kimse çıkmadı. Genellikle son günler coşar aday bildirimi bunu biliyoruz biz, alıştık, ama neresinden baksanız oy verme zamanı geldiğinde "şu neden yok, bu yok" eleştirileri yağıveriyor.

Okurların aday önermediği bir oylamanın yetersiz kalacağına inanıyoruz. Her zaman da inandık. Beri yandan okuduğu çizgi romanının çevirmenine bakmayan, editörünü merak etmeyen, yazarıyla çizerini iplemeyen, araştırmaları/araştırmacıları görmezden gelen, keyfi dışındaki ekolleri umursamayan bir okur profilimizi de değiştirmek için uğraşıyoruz kaç zamandır. Bu sebepledir ki onlarca farklı kategori oluşturduk. Bakmaktan çok görmemiz gerektiğini vurguladık bu şekilde. Veya denedik en azından.

Bu sene ödüllerin altıncısını düzenliyoruz birlikte.

İnanıyorum ki bu sene katılım daha verimli, Büyülü Dükkan'daki tören de daha keyifli geçecek. Belki çizgi romanımıza yön veremeyeceğiz, yayınevleri yine bildiklerini okuyacaklar, çeviriler, edit, baskı, çr seçimleri yine el yordamıyla olmaya devam edecek. Eksik gördüğümüz birçok şey olacak, olabilecek ama en azından okur olarak bize düşen görev tüm bu harala gürele içinde başarılı olan çalışmaları ödüllendirmek olmalıdır diye düşünüyorum. Bilmem yanılıyor muyum?

Gelen aday önerilerinin kontrolüne ÇROP dışında altın madalyon forumundan rumar80'le kalidor görev aldılar. Onları tebrik ediyor başarılar diliyorum. Özellikle oyların çoğaldığı zamanlarda o kategorileri tek tek not edip sonra karşılaştırmak anormal sıkıcı bir iştir :) Kolay gelsin işte...

Ve son olarak... İlke olarak biz gelen aday maillerini mümkünse tarih dolana kadar açıp bakmıyoruz. Sadece arada tarih, grup, süre hesabı yapmak için veya adını bildiğimiz bazı kişilerin mailerine bakıyoruz. O kadar. Böylece grileşen mail sütunu açıp baktığımızda bize bir fikir verir. Mesela son mail ne zaman gelmiş üstüne kaç adet eklenmiş falan gibi. Bir bakışta görürüz. Ayrıca bakmamanın bir önemi de içeriği bilmeyerek çenemizi tutmaya çalışmak için de uğraşmayız.

Şimdi neden yazdım bir araba lafı onu izah edeyim:

ferzan / dorukhan özhan öyle bir aday mail formu göndermiş ki koptum gülmekten.

Hani normalde bakmıyoruz ama gmail'in gelenler kutusunun özet kısmını görür görmez açtım meraktan. İzni olursa oylamalar bittikten sonra o maili buradan paylaşmak isterim.

Kısa bir lezzet:
16 - En İyi Kapak 2014
En kötü kapak olsaydı soru, Kıbrıs ile Bitik İbo'yu anında harcardım (bitik ibo nedir ya, hoşgeldin 90'lar atv mizahı, hoşgeldin Türkiye Çocuk, İhlas Yayın Grubu instagram gençliği )

Bu bu kategorideki özettir biline :)

Öyleyken böyle. Adaylarınızı bekliyoruz.

Aday gönderim adresi 
cizgiromanodulleri@gmail.com

Aday sunum son tarihi – 20 Şubat 2015

Kategoriler felan hep var ilk mesajda.

sağlıcakla kalın

ümitkr

Süre azalırken aday önerileri gelmeye devam ediyor. Çevirmenlerden de katılanlar oldu yenilerde. Ama forumdan kaç tane geldi diye sorarsanız söyleyeyim:

Bilmiyorum  :)

Süre azalıyor dostlar, acele etseniz iyi olur

ümitkr

hanac

Arkadaşlar oylama sayfası açıldı.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8994.0.html

Lütfen oylarınızı kullanın.

G-Mail adresi şarttır, yoksa lütfen alınız.  :)

Teşekkürler

Jedmau

Editör kısmında grafiker kısmında aynı Seçenekte iki ayrı isim bulunuyor ? Bence bu yanlış olmuş. Iki farklı kişi iki ayrı Seçenek gerektirir . Yoksa atıyorum aynı seçenekte bir yayın evine ait tüm editörler toplanmalı ki bu yanlış olur

Ikincisi bizim Berk'in adı grafik sayfasında iki kere yazılmış. Yazım hatası isterseniz düzeltelim

ümitkr

Alıntı yapılan: Jedmau - 01 Mart, 2015, 21:53:49
Editör kısmında grafiker kısmında aynı Seçenekte iki ayrı isim bulunuyor ? Bence bu yanlış olmuş. Iki farklı kişi iki ayrı Seçenek gerektirir . Yoksa atıyorum aynı seçenekte bir yayın evine ait tüm editörler toplanmalı ki bu yanlış olur

Ikincisi bizim Berk'in adı grafik sayfasında iki kere yazılmış. Yazım hatası isterseniz düzeltelim

Ertan selam,

İki isimli seçenekler bize de başta tuhaf geldi ama künyede iki isim bir arada yazılmış. Eserde emeği geçenler olarak onları ayırmak bize düşmez diye karar aldık. Sonuçta eser ve ortaya çıkan çalışma oylanıyor. Aynı görevi iki kişinin üstlenmiş...

Elli kere elden geçti ve bravo, bir yazım hatası var yine :(

hanac

Bazı arkadaşlar oylama sayfasını bembeyaz görüyormuş.

Bu niye olabilir ? Ben Mozilla ile giriyorum ve problem yok.

ümitkr

Alıntı yapılan: hanac - 01 Mart, 2015, 22:27:12
Bazı arkadaşlar oylama sayfasını bembeyaz görüyormuş.

Bu niye olabilir ? Ben Mozilla ile giriyorum ve problem yok.

Şimdi baktım, sorun yok görünüyor. Ben explorer ve google chrome'dan girdim.

Dileyen şuradan bir deneyebilir:

http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com.tr/2015/03/6-turk-cizgi-roman-okurlar-cizgi-roman.html

köstebek

hanac

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

köstebek

Birkaç kez yenile düğmesine basınca benimki toparladı. "Editör" olarak adımız geçmese de oylarımı verdim...

kalidor

Ben de reyimi verdim. Listede hiç Conan olmamasi hayal kırikliğına da ugratsa da milletimizin takdiri bu deyip sineye çektik :'(
Crom! Ölüleri Say...