12 Monkeys - TV Series

Başlatan Ahmet Oktay, 19 Ocak, 2015, 23:04:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

"Tüm insanlığı yok edecek kadar tehlikeli olan bir virüs nedeniyle, 2035'te dünya nüfusunun çok küçük bir kısmı hayatta kalabilmiştir. Salgının etkilerinden korunabilmek için insanlar yer altında koloniler kurarak yaşamaya başlamıştır. Virüsün yok olması için bir çözüm yolu arayan bilim adamları, zamanda geriye gidebilecekleri bir makine yaparlar. İlk test sürüşü içinse eski bir mahkum olan James Cole seçilir. James kendisini yıllar öncesinde, bir akıl hastanesinde bulur. Ancak ne gelecekten geldiğine, ne de bir salgının yaklaştığına kimse inanmayacaktır."

imdb : http://www.imdb.com/title/tt3148266/?ref_=nv_sr_2
wikipedia : http://en.wikipedia.org/wiki/12_Monkeys_(TV_series)

Dizi 1995 yapımı aynı isimli filmden uyarlamaymış, filmi izlemedim. Dizinin ilk bölümünü izledim, gerçekten izlemeye değer kaliteli bir yapım olmuş. Birazdan da ikinci bölümü seyredeceğim.

doktor1881

bir film(Uyuyana kadar) arkasından Constantine 9. bölüm izledikten sonra sıra 12 Monkeys'e geldi daha önce filmini izlemiştim ama hiç hatırlamıyorum diziyi beğendiğinize göre güzeldir Ahmet bey

doktor1881

Sfys'nin dizileride gittikçe güzel olmaya başladı İzlenmeye değer bir dizi ortaya çıkarmışlar İlk bölüm notu:9/10 Hiç olmazsa bir göz atın beğenmezseniz geçersiniz Ama bu türe ilgi duyuyorsanız 10 numara kaçırmayın

emre ozdamarlar

Izlemeyen varsa mutlaka orjinal filme bir baksinlar, cok kaliteli bir bilim kurgu hikayesidir.

Pulluk

Filmini seven birisi olarak diziyi de gayet başarılı buldum.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

ercoktay

12 Monkeys en beğendiğim filmlerden birdir. Bana göre Yönetmen Terry Gilliam'ın Brazil ve Balıkçı Kral gibi iki muhteşem filmi daha vardır. İzlemeyen varsa bence kaçırmasın.

Diziyi de hemen indirip izlemek istiyorum. Güzel olduğunu düşünüyorum.

doktor1881

Alıntı yapılan: ercoktay - 20 Ocak, 2015, 15:47:10
12 Monkeys en beğendiğim filmlerden birdir. Bana göre Yönetmen Terry Gilliam'ın Brazil ve Balıkçı Kral gibi iki muhteşem filmi daha vardır. İzlemeyen varsa bence kaçırmasın.

Terry Gilliam hakkında söyledikleriniz doğru bu arada dizi için hiç düşünmeyin harika

tommikser

İlk bölümü izledim çok sağlam bir giriş yaptılar adamlar.Konu olarak oldukça güzel zaten zaman yolculuğu iyi işlenirse tadından yenmiyor.

doktor1881

2.bölüm şimdi bitti notu:10/10 harika Gerilim hiç düşmüyor

Ahmet Oktay

2. bölümü dediğim gibi dün gece izledim, kalite düşmedi. Son dönem Syfy dizileri hep olumsuz yorumlar alsa da bu dizi için olumsuz yorum görmedim internette, umarım aynı kalitede devam eder.

dean

Filmini izlediğim baya oldu. Diziye başlamadan filmi tekrar izleyeceğim. Ama ilk sezonun bitmesini beklemek zorundayım. Güncel olarak izlediğim dizilere şu anda bir dizi daha ekleyemem. Artık yazın izlenecek ilk dizilerden biri 12 Monkey.

V

İlk bölüm fena değildi.
Filmle  kıyaslamak doğru olmaz
"İstemem,eksik olsun.."

alan ford

Alıntı yapılan: ercoktay - 20 Ocak, 2015, 15:47:10

İki film de şahane ötesidir. Balıkçı Kral'da Robin Williams ve Jeff Bridges ikilisi efsane bir performansla filmi eşsiz kılarlar.  12 Maymun'da da Brad Pitt çok iyi bir oyunculuk çıkarmıştı. Diziye de tatil dönüşü başlarız artık. Tatilde teknoloji ve televizyon minimumda.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Ahmet Oktay

3. bölüm yayınlandı, bu bölüm de bayağı iyi bir bölümdü. Cole Gece Odası'nı ararken yeni şeyler öğreniyor.

doktor1881

4.bölümde Batı 7 hakkında dolayısı ile Deacon hakkında bilgi sahibi oluyoruz Bu arada ilginç olanı Makinenin 3 günlük imkansız sıçrayısı yapması :-\