The Man In The High Castle

Başlatan Bezgin Bekir, 20 Ocak, 2015, 01:29:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bezgin Bekir

Dizi sanırım yalan oldu. Devamı gelmedi.  :-[

dean

Amazon bir çok dizinin pilot bölümünü yayınladı duruma göre ilk sezon onayı verecek. The Man In The High Castle'da bunlardan biri. İlk sezon onayı alıp almayacağı şu an belirsiz. Ama muhtemelen Amazon yeşil ışığı yakacak. Genel olarak pilot beğenildi.

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: BüyülüRüzgar - 05 Şubat, 2015, 17:30:19
Dizi sanırım yalan oldu. Devamı gelmedi.  :-[

Amazon Studios yapımı olduğu için beklemek gerek, internetten araştırma yaptım bir başka yapımları Mozart In The Jungle'ın pilot bölümü 6 Şubat 2014'te, onay almasından sonra sezonun kalan bölümleri 23 Aralık 2014'te yayınlanmış.
Tamamen tahmin yürütüyorum, yeni bölümleri Mayıs'tan önce beklememeliyiz.

Ahmet Oktay

Dizi tam sezon onayını resmen aldı. Diğer bölümlerin ne zaman yayınlanacağıyla ilgili herhangi bir gelişme yok şimdilik.

Ahmet Oktay

Animvader

Güzel haber, ilk bölümü konusu itibariyle hoşuma gitmişti.

Ahmet Oktay

Ahmet Oktay

2. bölümü şimdi izledim, harika bir bölüm. Kimseye güvenemeyeceğiniz, her an kendinizi tehlikenin, savaşın, çatışmanın içinde bulabileceğiniz bir dünya.
Kalan 8 bölüm 20 kasımda yayınlanacak. Altyazılarının çabuk çıkacağını umuyorum, aynı gün Jessica Jones da yayınlanacağı için altyazısı gecikebilir ama.

Ahmet Oktay

3. bölümde kendine Mareşal diyen uyuz bir kelle avcısı ortaya çıktı, ortalığı birbirine kattı. Altyazılar hızlansa harikulade olacak.

battlehammer

ilk bölümünü az önce izledim, biraz yavan geldi. shift-delete yapmadan önce bir bölüm daha izleyeceğim.

Ahmet Oktay

4. bölüm ilk 3 bölüme göre yavan geldi. Mareşal'e de acayip uyuz oldum, konuşması mimikleri falan.

Peyami

İlk bölümü yeni seyrettim ve beğenmedim. Bunun yerine ana konusu yine "direniş" olan 80'lerdeki "Visitors" dizisini tekrar seyretmeyi tercih ederim.

Bunca süper kahraman, uzaylı, cani, yaratık seyrettikten sonra işkenceci Naziler kötülük kaynağı olarak beni kesmedi. İlginç bir karaktere de rastlamadım. Özetle alternatif bir tarih yaklaşımı olması enteresan ama sıkıcı bir uyarlama. Tempo, karakterler falan kesmedi beni, tek artısı Alexa Davalos. Daha da devam etmem.

alan ford

Kitabı çok sevdiklerimden ve Dick'in beyaz perde maceraları da hep kalbur üstü olmuştu şimdiye kadar ama bildiğim kadarıyla ilk defa dizi alemini teşrif ediyor. Sezon bitsin komple izlerim .

hamiş : yazdıktan sonra farekettim ki Minority Report da dizi olmuş benim haberim yokmuş. Neyse onu da bir ara seyrederiz artık  :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Ahmet Oktay

6. bölümde Naziler gaziler günü kutlaması yaparken, Japonlar veliaht prense kimin ateş ettiğini araştırmaya devam ediyor.
Nazi generali John ve eski dostu Rudolf'un yolları uzun zaman sonra şans eseri (!) kesişiyor. Gaziler günü için John'un evine davet edilen Joe'nun aklı ise evde generalin dolabında gördüğü bir dosyada kalıyor.

nikopol

Ben bu diziyi gecen hafta tamamladim (10 bolum); forumda bahsedilmis mi diye bakmak da aklimdaydi.

Bazi noktalar havada kalsa da, ben gayet begendim. Bitirdikten sonra netteki elestirileri gorunce biraz sasirdim. Genel olarak oyunculuk ve kurguda tesaduflere fazla yer verilmis olmasi elestirilmis gibi. Bunlarin haklilik payi var, ancak durum beni rahatsiz edecek duzeyde degildi. Olay zaten alternatif bir evrende gectigi icin, oyunculukla ilgili kisimlari (karakterlerin tepkisizligi, soguklugu) atmosferin bir parcasi olarak kabul ettim (hatta karakterleri bilincli olarak o sekilde tasvir etmis dahi olabilirler). Herkesin birbirini aninda buluyor olmasi rahatsiz edici, ama "her seye inandin, buna mi inanamadin?" gibi de bir durum var.

Devami var mi, yok mu bilmiyorum (ben yok diye anladim). Su haliyle sonlanirsa, itirazim olmaz. Bize alternatif bir dunya resmettiler, bence bunu da cok basarili bir sekilde yaptilar. 10 bolum izledik, dusunduk, hayal kurduk, "hakkaten ne olurdu acaba?" diye sorduk. Isin ironik yani, ABD, PKD'nin 50 sene evvel tasvir ettigi (yahut dizide yansitilan) melez topluma dogru hizla ilerliyor zaten.

Velhasil, bilimkurgu sevenler diziye bir sans versin. Firsat oldugunda kitabi da okumak isterim. Adamdaki hayal gucu takdir edilmeyecek gibi degil.