ŞİŞKO'DAN POKERDE KAZANDIĞIM ADAYI DA YEĞENİME BIRAKIYORUM

Başlatan hennessy, 24 Ocak, 2015, 19:32:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Bir ada genç bir kadın genç bir adam ve Amerika ile Rus savaş gemileri okuyun demiyorum okumazsanız çok şey kaçırırsınız diyorum....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

tunaorhun

Yıllar önce basılıp, tükenmiş bir kitap. Nereden bulup okuyacağız?

hanac

Alıntı yapılan: tunaorhun - 24 Ocak, 2015, 20:15:32

Dostum internetde 2. el kitap satan çok yer var.

Ufak bir araştırma ile hemen bulunuyor.

hennessy

Alıntı yapılan: tunaorhun - 24 Ocak, 2015, 20:15:32

Nadir kitap var kesin alın. Şimdi böyle kitaplar okumak bulmak zor. Soğuk savaşı en iyi esprileri ile anlatan bir kitap.

tommikser

Gazınla 5.5 liraya aldım.3 lira kargo 8.5 lira.Bir paket sigara.Eeee içmediğime göre kitap alarak kara geçtim gene.kıh kıh kıhhhh ;D ;D ;D

hennessy

haziran00

Alıntı yapılan: tommikser - 24 Ocak, 2015, 21:00:12
Gazınla 5.5 liraya aldım.3 lira kargo 8.5 lira.Bir paket sigara.Eeee içmediğime göre kitap alarak kara geçtim gene.kıh kıh kıhhhh ;D ;D ;D
5.5 liraya iyi almışsınız 10 liraya çıkmış hemen :D

tommikser

Evet bugün bitirdim.Diyebilirim ki yazıldığı dönem göz önüne alındığında yazarın tam bir barışçı olduğunu söyleyebilirim.Kitap konusu itibariyle bir casusluk kurgusunu çok fazlasıyla aşmış.Bir ada hemde minnacık bir adada Rus donanmasının ve Amerikan donanmasının askerlerinin düşmanlığıyla başlayan ama zamanla bunun kafamızda oluşturduğumuz sınırlar olduğunu gösteren bir roman .İki grup düşünün ikisi de düşman ama küçük bir adada nasıl olur da geçinirler.Aradaki sınırlar nasıl kalkar.Dış dünyadan tamamen tecrit edilen grubun arkadaşıklarının gelişimi görülmeye değer.

Disopyadan sıkılın ve Ütopya'yı özleyenler varsa kesinlikle okunmalı.Paranın,uyruğun,ırkın öneminin kalmadığı sadece insan olmanın önemli olduğu ve bunu çok içten anlatan mizahı da çok iyi kullanmış yazar.Zamanla birbirine karışan insanları ve onların insanlıklarını, hayalleri öven bir  romanla karşı karşıyayız.Yazarın hayalleri gerçekten alkışlanacak güzellikte.

Vakti olanların okumasını tavsiye ederim.özellikle Doğa abi parasız nasıl olur da sistem işler sorusunun cevabına bayılacaksın.Çok iyi bir çözüm buldu adamlar :D

hennessy

Güzel bir yazı olmuş çokoprens. Evet parasız sistemin nasıl yürüdüğünü çok güzel anlatan bir hikaye. Ayrıca soğuk savaşta iki düşmanın aslında nasıl iki dost olabileceğini gösteriyor Hele yemekhanede saklanan kişi değil mi? Güneş.

tommikser

Evet abi ya o saklanma anında senatörün gelmesi,o gırgır şamata enfesti.Aklıma geldikçe hala gülümsüyorum.Yakında deli diyecekler.Bu arada Hasan abi bana hediye aldığın kitap daha gelmedi nerede?

kedidiro

kapağı, adı çok sabun köpüğü bir kitap izlenimi uyandırsa da kesinlikle tam benim kalemim bir kitapmış. okumama vesile olanlara teşekkür ediyorum. konusu itibarıyla 90ların oscarlı filmi meditarrane (akdeniz)'i hatırlatan, onun mizahına ve sıcaklığına sahip bir kitap. üstte birileri savaş oyunları oynar, dünyanın jandarmalığına soyunurken alttaki insanların, halkların nasıl ortak arzuları,ihtiyaçları olabileceğine, eller burunlar sokulmasa nasıl dostça yaşayabileceklerine dair harika bir ütopya. bolca mizah, dozunda erotizm, güzel bir çeviri ve alttan alta soğuk savaşın sağlam bir eleştirisi. ama dediğim gibi, diğer dostların da yazdığı gibi sadece bir ütopya. bir çeşit masal yani. güzel bir masal...

hennessy

Alıntı yapılan: kedidiro - 25 Nisan, 2016, 13:15:53
   kapağı, adı çok sabun köpüğü bir kitap izlenimi uyandırsa da kesinlikle tam benim kalemim bir kitapmış. okumama vesile olanlara teşekkür ediyorum. konusu itibarıyla 90ların oscarlı filmi meditarrane (akdeniz)'i hatırlatan, onun mizahına ve sıcaklığına sahip bir kitap. üstte birileri savaş oyunları oynar, dünyanın jandarmalığına soyunurken alttaki insanların, halkların nasıl ortak arzuları,ihtiyaçları olabileceğine, eller burunlar sokulmasa nasıl dostça yaşayabileceklerine dair harika bir ütopya. bolca mizah, dozunda erotizm, güzel bir çeviri ve alttan alta soğuk savaşın sağlam bir eleştirisi. ama dediğim gibi, diğer dostların da yazdığı gibi sadece bir ütopya. bir çeşit masal yani. güzel bir masal...

Okuyup ta beğenmenize sevindim.