Şehzade Yangını - Selçuk Ören - Sırtlan

Başlatan pearl jam, 01 Şubat, 2015, 22:48:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Daha önceden 7 cilt olarak planlanan seri 6. ciltte bitecekmiş.
https://youtu.be/qN3rDW460r8?t=513

İnancomic

Bir kere okumuş bir kitap ve durum bu daha önce hiç ne arkabahçe kitaplarında nede baska bir yayın evimde böyle birşey yaşamamıştım

hanac

Alıntı yapılan: İnancomic - 26 Mayıs, 2017, 11:36:29
Bir kere okumuş bir kitap ve durum bu daha önce hiç ne arkabahçe kitaplarında nede baska bir yayın evimde böyle birşey yaşamamıştım

Aldığınız yere geri götürün ve değiştirin. (Tabii mağazadan aldıysanız)

İnancomic

İnternetten almıştım ne yapalım bu da böyle olsun

haysat

Şehzade Yangını serisi Üçüncü Kitap ile devam ediyor. Ayrıca Arkabahçe Çizgi Roman dükkanı için Üçüncü Kitap sınırlı sayıda özel kapaklı...

Dördüncü Kitap yakında...

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Selçuk Ören'in açıklaması:

Düzeltme; 08 Ocak 2018 tarihinde Sabitfikir'de yayınlanan ve Levent Cantek'in kaleme aldığı "ÇizgiRoman // 2017'nin ardından..." başlıklı yazısında "Şehzade Yangını" serisi ile ilgili verdiği bilgi hatalıdır. Twitter üzerinden bu durum düzeltilmiştir lakin yazıyı okuyanlar ve bu düzeltmeyi görmeyenler için yazıyorum.
Kasap serisi ve yurtdışından aldığım bazı işler sebebi ile bir süre ara verdiğim "Şehzade Yangını: Dördüncü Kitap"ı çizmeye devam etmekteyim. Yeni kitaba ait bir kaç sayfa da bu şekildedir.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

ZGeralt

Keşke imkan olsa da hızlı bir şekilde çıkabilse şu seri :/ Her yönüyle çok beğendim, evrensel bir hikayeye/türe yerli bir bakış açısı ve doğru yerden ele alınmış kesinlikle taklit değil. HBO dizisini yapsa ne güzel olur diye düşündüm defalarca okurken :)

KenParker

Genelde yerli çizgi romanları gözüm kapalı alırım ama, Bu zombi muhabbeti her sayıda devam ediyor mu arkadaşlar? Eğer öyleyse hiç almayacağım

hanac

Alıntı yapılan: Ken...Parker - 02 Nisan, 2019, 23:25:28
Genelde yerli çizgi romanları gözüm kapalı alırım ama, Bu zombi muhabbeti her sayıda devam ediyor mu arkadaşlar? Eğer öyleyse hiç almayacağım

Dördüncü sayı çıkmadığı için bilemiyoruz.  ???

hanac

pizagor

Bu başlığı okurken yine çizgiroman okurunun yıkılmayan kalıplarıyla karşılacağımı tahmin etmem gerekirdi. Kronolojik olarak aralarında bir asırdan fazla da olsa yine Osmanlı altyapılı Seyfettin Efendi'de de aynısını yaşamıştım. Seyfettin Efendi'nin fantastik unsurlarla ilerleyen ama son noktada keskin virajla rasyonele bağlayan hikayelerini okurken o evrenin fantastiğe kaymasının ne kadar güzel olabileceğiyle, bilindik klişe korku hikayelerine farklı bir geri plan sağlayarak nasıl bir açılım yaratacağını hayal edip heyecanlanırken doğrudan Devrim Kunter Seyfettin Efendi'nin her daim rasyonel kalacağını yazmıştı. Peki Deli Gücük denemeleri kötü müydü, folklorik korku öğelerine yer vermesi, bunlar üzerinden yarattığı kendine has evren gereksiz miydi? Selçuk Ören'in bu henüz emekleyen Osmanlı - Anadolu epik fantezisinin üzerine Galata'daki zombilerle ekleme yapıyor, Osmanlı fantastik evrenini genişletiyor olmasının ne sakıncası olabilirdi ki! Epik fantezi gibi derin bir anlatı bir anda mı çıkmıştı yoksa üzerine koya koya mı bu günlere gelmişti? Daha popüler bir türden sorayım; okur tutuculuğu olsa, arkasında durulmasa, şans verilmese, bilim kurgu gibi bir tür olabilir miydi?

Çok gecikmeli olarak Zgeralt'ın tavsiyesi üzerine geçenlerde edindiğim serinin dört kitabını dün bir çırpıda okudum. Müthiş bir hikaye akıyor gidiyor, çizimler - paneller apayrı güzellikte. Hikayenin altı ya da yedi kitap süreceği söylenmiş, umarım sonunu görme imkanımız olur. Göremezsek bu durumun kayıp hanemize yazacağı çok açık.

Bir de spoiler sitemi gördüm yorumlarda ama Selçuk Ören zaten daha altıncı ya da yedinci sayfada gösteriyor zombileri. Sitem edilen arkadaşa haksızlık olmuş sanki...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...