Şubat 2015

Başlatan afu, 02 Şubat, 2015, 18:00:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

-brendon-

Köstebek bey özel sayi zagor3 ve brendon dan haber var mi ?

köstebek

Zagor Özel 3 bugün mahallede dağıldı,  ama Brendon'a daha epey var...

afu

neler çıkmış, neler ?
Şubat çeşit olarak çizgi romana doyurdu bizi  ;D

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,8890.msg126994.html#msg126994

Mrtekin

Çizgi roman pazarı genleşti de bizim mi haberimiz yok.

Daha da Şubatın ortasındayız...

Battık...
They drew first blood...

köstebek

Şubat ayının ortasına gelindiğinde...
Vaat edilenleri değil, basılanları göz önüne alırsak...

Toplam da 21 kitap basılmış... 3 manga, (hadi fantom ve gordonla birlikte sayalım) 4 amerikan ve 11 fumetti çıkmış...

sonuç olarak fumettiler kuşatma altında, ama hâlâ dövüşmeyi sürdürüyorlar...

Mrtekin

Afu Bey,

Marta hızlı giricez gibi....
They drew first blood...

afu

Şubat 2015 - yeni çıkanlar  :), çıkamayanlar  >:(

son liste hazır:

http://altinmadalyon.com/altin/index.php?topic=8890.msg126994#msg126994

köstebek

Afu Beyciğim,
Bizim 3 kitabı Marta aktarmışsın, çok iyi yapmışsın, zaten olacağı da bu. :)

Not: Bu arada Lal'in Dylan ve Teks'i mart sayıları, hatırlatayım...

eline sağlık abi,
bu kataloglama işinde çok iyi gidiyorsun.

İyi geceler... Mart ayında başarılar...

hanac

Afu abi Şubat ayı yarışması ne zaman başlıyor.

Ödülü ne olacak ?  :)

afu

Ayın Kitabı seçim anketinde 2. aya geldik.

Sizce, ayın kitabına oy verin, seçiminizle ilgili yorumunuzu yazın, müthiş hediyeyi kazanma fırsatı yakalayın  ;)

Geçen ay esen kitap tarafından çıkarılan, Nuri Kurtcebe'nin çizgileri ile Nazım Hikmet'in ölümsüz eseri Kuvayı Milliye.

not:
(bu ayın hediye suponsoru haysat'a teşekkür ederiz.)

ferzan

İlk yorum benden olsun...

Şubat ayında birbirinden güzel çizgi romanlar çıkmış...Hangi birini seçeceğini şaşırıyor insan...

Prestij'in frankofonlarına mı bayılalım, Çizgi Düşler'in Maxi ve Dev Tex'lerine mi çığlık atalım, Marmara'nın Yürüyen Ölüler'i ile Yalnız Kurt'una mı sevinelim, yoksa yayıncısının lütfedip arada bir çıkardığı Ken Parker ile mi coşalım, ben şaşırdım...Her ay düzenli çıkanlar harici arada bir çıkan diğer yayınlardan Dampyr, Hikayeler, Samuray ve Savage Wolverine de cabası...

Listedeki serilerin bir kısmını aldığım halde henüz okuyamadığımdan, tercihimi doğal olarak okuduklarım üzerinden yapıyorum...Aynı zamanda her ay düzenli çıkanların rutinine de kendimi kaptırmaksızın, bana özel gelecek bir kitap arıyorum ve o da nedir, duygu yüklü ve önceki kitaptan sonuca bağlanıp derin bir '' oh '' çektiren hikayesiyle birlikte tercihimi Yalnız Kurt ve Yavrusu'ndan yana yapıyorum...Yürüyen Ölüler ile ikisinin arasında kaldım ama sonra tercihimi ondan yana kullandım...

Şubat ayı içerisinde bu listeden okuyabildiğim çizgi romanların en özeli şimdilik Yalnız Kurt ve Yavrusu 11. sayı gözüküyor...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

haysat

Ben bu ay ki çekilişten muhaf olacağım,fakat yine de Ferzan'ın dediği gibi harika kitaplar çıktığından yorum yapamadan duramadım.

Hangisi derseniz,zor cevap fakat  Prestij Yayınlarından çıkan Buddy Longway benim için bu ay çıkanların bir tık önünde.

Çocukluğumda dergilerde okuyup hayran kaldığım ve neden kitap olarak yok diye hayıflandığım bir seri olmuştu.

Buddy Longway 1, 2 - presstij

Yalnız Kurt ve Yavrusu 11 - marmara çizgi

Yürüyen Ölüler 20 - marmara çizgi

Samuray 3 - yky

ve uzayı gider.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

xmenac

Buddy Longway 1, 2 dedim.

Hem bilindik western öykülerden fazlasını sunan öyküsü, hem de Claude de Ribaupierre'in çizimleriyle ilgi çekici bir eser olmuş. Her ne kadar o dönemi bilmesem de, geçmişte ülkemizde yayınlanan bir seri olması nedeniyle de nostaljik bir anlama da sahip olmuş bu yayın. Presstij oldukça güzel bir iş çıkarmış bu kitaplarda.

pearl jam

Cizimlerini ve ozelllikle renklendirmesini cok begendigim,  hikayesiyle de gecer not alan  uzun sure sonra orijinal formatta frankofon okuma zevki yasadigimiz orbitallerden yana kullandim oyumu.

Samuray, lone wolf, yuruyen oluler ve tabii ki ken parker da ve hatta buddy longway de harika seriler. Benim icin gercekten güzel bir ay olmus.

yunusmeyra

bir çok değerli çizgi romanının yanında ,en iyi senaryo ve en iyi çizgili anlatım diyemem ama çıkışına en çok sevindiklerim diyebilirim..bunun için benim gözümde ayın kitabı veya kitapları demeliyim "Buddy Longway 1, 2 - presstij"  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR