Blade

Başlatan dean, 04 Şubat, 2015, 12:11:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Blade gerçek adıyla Eric Brook, 1929 yılında İngiltere de dünya'ya gelmiştir. Annesi Tara Brooks, bebeğini doğurmadan hemen önce doktor kılığına giren Deacon Frost tarafından ısırılmıştır. Bu durum Eric'i melez haline getirmiştir. Eric Brooks, vampirlerin bütün güçlü özelliklerine sahiptir. Ama güneşe çıkamama gibi zayıflıklarını almamıştır.

Genç yaştaki Eric Brooks, bir vampir avcısı olan Jamal Afari tarafından eğitim görmüş daha sonra da Blade kimliğini almıştır. Blade, çeşitli ittifaklar kurarak(Quincy Harker's vampire-hunters, The Nightstalkers ve Hannibal King vb.) hem Dracula'nın hem de annesinin katili Deacon Frost'un peşinden gitmeye devam etmiştir.

- Blade ilk kez 1973 yılında The Tomb of Dracula çizgi romanının 10. sayısında görülmüştür. Yaratıcıları ise Marv Wolfman ile Gene Colan'dır.

- 1992 senesinde çıkan Nightstalkers serisinde Blade başrolü oynamıştır. Bu seri 18 sayı sürmüştür.

- 1994 yılında Nightstalkers serisini Blade: The Vampire Hunter takip etmiştir. Lakin bu da 10 sayı yayınlanabilmiştir.

- 1998 yılında ilk filmin vizyona girmesiyle ikinci solo serisi başlamıştır. Ama bu seri yalnızca 3 sayı sürebilmiştir.

- Yıllar 1999'u gösterdiğinde Blade filmin büyük gişe elde etmiştir. Cesaretlenen Marvel bir ongoing Blade daha başlatır. Ama o seride sadece 7 sayı sürmüştür.

- 2002 yılında Max Comcis title'ın da 6 sayılık bir mini serisi vardır.

- Dördüncü kez solo çıkış yaptığı 2006 senesinde 12 sayılık ongoing serisi yayınlanmıştır.

- Günümüzde ise Blade, Mighty Avengers'ın bazı sayılarında gözükmektedir.

Marvel'ın günümüzdeki sinema başarısının temel taşı Balde filmidir. Modern dönem Marvel filmleri 1998 yılındaki Balde filmi ile başlar. 2002 yılında ve 2004 yılında 2. ve 3. filmleri de vizyona girmiştir. Tek sezonluk dizisi de mevcuttur. Şu anda ise Blade'in sinema hakları Marvel'da. Sinemada ya da televizyonda Marvel istediği gibi kullanabilir. 12 bölümlük animesini de anmadan geçmemek lazım.

Chuck

Çizgiromanını hiç okumadım ama karaktere ve filmlerine bayılırım.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

dean

Alıntı yapılan: Neco - 04 Şubat, 2015, 13:11:31
Çizgiromanını hiç okumadım ama karaktere ve filmlerine bayılırım.

Filmlerini bende severim. Özellikle bir ve ikiyi. Dizisi filmlere göre zayıftır. O dizinin en büyük sıkıntısı Spike Tv'de yayınlanmasıydı. Başka kanalda olsa daha ön plana çıkabilirdi. Bi'de ikinci sezonu olsaydı diziye Moon Knight'da gelecekti.

gamlıbaykuş

Aklıma gelmişken buradan bir soru sormak istiyorum. Blade hala yayınlanıyor mu?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 05 Şubat, 2015, 13:03:43
Aklıma gelmişken buradan bir soru sormak istiyorum. Blade hala yayınlanıyor mu?

Kendi adına bir serisi şu an yok. Ama Mighty Avengers'da çıkıyor.

dean

Yeni Blade serisi duyuruldu. Yalnız bir farkla. Bu sefer hikayenin odak noktası Blade'in 16 yaşındaki kızı. Blade'in ise seride varlığı devam edecek.

Karizmadan yanına yaklaşılmayan Ghost Rider'ın ergenleşmesine çok bozulmuştum. Blade olayıda bende aynı etkiyi yarattı. Marvel böylece Ms. Marvel, Nova, Wolverine, Spider-Man ve Ghost Rider'dan sonra Blade'i de ergen statüsüne indirdi.

Dc'de en sevmediğim nokta bir karakterden çok fazla olmasıydı. Yani bilmem kaç tane Flash, sayısız Robin, 5-6 tane Dünyalı Green Lantern gibi. Ama 2000'li yılların ortasından sonra bunu Marvel'da çok yapmaya başladı. Bundan çok rahatsız oluyorum ben. Bi'de bu değişimler Johnny Blaze'den Danny Ketch'e olan geçişler gibi de değil artık. Marvel toptan liseli olma yoluna gidiyor gibi.