Adam Wild

Başlatan Nemo, 05 Şubat, 2015, 11:08:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

İlgisi yok, aslında.

Tüm linkler forumda mevcut. "Haklı boykot"unuza sebep veren olayların en önemlileri;

1- İzmir fuarı-Scalped olayı: Basit bir olayı büyüttünüz. Yanlış duydunuz, Scalped'ı sene sonuna kadar basıcaz, bitiricez dediniz. Yalancılıkla dahi buradaki okuru suçladınız. Sonuç?

2- Sosyal medya olayı: Bu sefer, neden Teks tanıtımlarınızı Büyülü'nün sayfasından öğreniyoruz, neden etkili tanıtım yapmıyorsunuz diyen Caretta'ya verip veriştirdiniz. Daha geçen gün aynı eleştiriyi ÇD'ye kendiniz yaptınız, Sn. Köstebek?

Bu durumda; Çd olarak Forumdan özür dilemeyi düşünüyor musunuz, cidden, biz mi hata yaptık, siz mi, elinizi vicdanınıza koyup cevap verin, lütfen?

Ben kimseye hakaret ettiğimi düşünmüyorum. Söylediğim her lafı da örneklendirerek söyledim. Eleştirilerimi "Bölüm Yöneticisi" olmadan önce de yapıyordum.

Hem hoşgeldiniz, safa geldiniz, bunu size daha önce -kaale almasanız da- kaç defa söylediğimi hatırlıyorum?
They drew first blood...

pizagor

İlk sayıya özgü bir tanıtım fiyatı düşünüyor musunuz?

Bana kalırsa bu seri için gerekli.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

İlk sayıyı ne zaman raflarda göreceğiz? Dobişko cilt olarak mı yayınlanacak?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pearl jam

Çizgi düşler bu sene comics e yönelecekti, bir sürü telif alınmıştı diye duymuştuk ama işler planlandığı gibi gitmedi sanırım. İki üç tane iyi satan comics serisi oturtabilseler en fazla beşyüz satacak bu tür fumettileri de daha rahat basarlar.

seastar1000

Yazilanlari okuyorumda bende biseyler yazayim diyorum olmuyor kafami toplayamiyorum
Cizgidusler i asla prestij le ayni kefeye koymam bence satamadigi icin basmiyor diyorum tek rahatsiz oldugum sey cok asiri buyuk portfoy yapip sonunu getirememeleri oldu keske hic baslamasalardi bircok seriye
Sen ben vatandas almiyor dergi satmiyor adam ne yapsin İlyas istemezmi blueberry bassin da satsin ee alan yok
Bence yayincilari suclamak cozum degil cozum ne onuda bilemiyorum
Kisisel olarak kendi cozumum keske fransizca ve italyanca bilseydim istedigim kitabi okuyabilseydim e geldi

BAHADIR

Ben yayıncı haklı, okuyucu haklı polemiğinden ziyade basılmış her kitabın kurtarılmış bir kitap olduğu mantığı ile Adam Wild'n basıldığına açıkçası seviniyorum... Ha yarım mı kalır... Bence yarım kalmasında ya da tamamlanmasında hiç bir sakınca yok... Çıktığı kadar okurum, okurken aldığım keyfe bakarım... Hayat kısa... Bu tip polemiklere fazla takılmamak lazım... ;)

Tam külliyat Tom Miks, Teksas okudunuz da başınız göğe mi erdi... Ya da bir kaç yıl sonra nerdeyse 700 sayılık bir Teks külliyatımız olacak... Ne olacak... Full Zagor, Martin ve  Mister No külliyatımız var... Neremiz fazla... Diyeceğim şu ki elimizdekilerin kıymetini bilelim... Maksat çizgiroman okurken şu dünyadan 20 dakikada olsa uzaklaşabilmek... Gerisi boş...

Ama Adam Wild yerine Dampyr'in yanında bir Lukas hoşuma giderdi açıkçası... ;D

pizagor

Aynı fikirde değilim, en azından daha ateşli Çizgiroman okuduğum günleri düşünürek bunu söyleyebilirim. Lal öncesi sınırlı Zagor ve Mister No kitaplarımla, bulamadığım ama arkadaşlardan öyle güzel, böyle güzel diye dinlediğim hikayelere bir Ananga'ya, bir Alien'a, bir Zagor'un Hikayesi'ne nasıl hayıflandığımı ben bilirim. Şu anda o ateş eskisi gibi harlı olmadığından serilerdeki devamlılığı daha az sorgulasam da, okuyamadığım maceralara güzellemeler düzemesem de onları okumak için çırpınanları, bir yerlerde devamının olduğunu bilip de ona ulaşamayanların hissiyatını da çok net anlarım.

Şu da var ki bu küllenmiş halim bile hepi topu 12 sayılık bir Cassidy hikayesinde 3'te kalmaya bozulur :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

peder clemente

Adam Wild'ın yayımlanması bence iyi haber.Manfredi'nin neredeyse tüm çalışmaları Türkiye'de yayımlandı.Altyapısı sağlam ve yaratıcılığı yüksek bir yazar.İlk insan'ın fosilinin bulunduğu kıta Afrika.Baharatlar, zengin ve muhteşem doğa, yağmalanan doğal kaynaklar, kölelik, tiranlık, cehalet, ilkellik ve tabii isyanlar, mücadeleler, hastalıklar, salgınlar coğrafyası.Adam Wild'ın maceraları Afrika'da geçiyor.Arada İngitere'ye de gidebilir.İlk macera Zanzibar'da. Zanzibar Afrikanın doğusunda Tanzanya'ya bağlı, özerk iki ada.Farsça, zencilerin sahili anlamına gelen "zangi bar"dan türemiş.Zagor'un Afrika maceralarında adı geçen pek çok yeri televizyonda izlediğimde çok şaşırmıştım.Yerler tamamen gerçekti.Fumetti'lerde ayağı yere basan sağlam senaryolar var.Fantezi de lazım.Hayalgücü de.Fakat Fumettilerin tadı da başka.Büyülü Rüzgar ve bazı Tex senaryolarında Manfredi'nin ne harika işler yapabildiğini gördük.Adam Wild hoşgeldin.

BAHADIR

Pozitif yaklaşmak lazım Özgür... ;)

Nemo

26- Silahlara veda

Yazan: Gianfranco Manfredi
Cizen: Laci
Kapak: Darko Perovic

Adam, ulkesinde tutuklanmis ve vatan hainliginden dolayi idam edilmeyi beklemektedir. Bunu duyan dostlari onu kurtarmak icin harekete gecerler.

Özel Alfa Ajanı

AU4

Adam Wild devam edecek mi? Bilgisi olan var mı?

haziran00

Alıntı yapılan: AU4 - 28 Eylül, 2017, 17:12:36
Adam Wild devam edecek mi? Bilgisi olan var mı?

Devam edecek

deniz240

Adam Wild ve Lukastan haber var mi? Sanirim devam etmeyecekler.

deniz240

Adam Wild yayını sanırım durdu. Değil mi?

çizgidüşler

Alıntı yapılan: deniz240 - 21 Nisan, 2021, 14:39:40
Adam Wild yayını sanırım durdu. Değil mi?

Adam Wild için (aynı diğer Bonelli serileri gibi) elimizden geldiğince devam etmeye çalışacağız, ama 2021 ikinci yarıya kadar kesinlikle yeni sayı çıkmayacak.
Lukas için; 5. cildinin telifini aldık ve 6. cildi de alıp 12 sayılık seriyi tamamlamayı planlıyoruz.