Spider-Man: Homecoming (2017) - Phase 3/16

Başlatan dean, 13 Şubat, 2015, 01:45:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Ayrılırsa şaşırmam zira Sony kendi evrenini kurmaya başladı. Ama sanmıyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Sakızlı Ohannes Paşa

Çok bir hype olmadı bende açıkçası. Spiderman'i sinemada görmekten sıkıldım belki de.

dean

CinemaCon'da Amy Pascal şunu diyor; "Bu sektörde birden fazla stüdyonun bir araya gelerek film yapması nadir bir olay." "Devam filmini yaptıktan sonra belki de bir daha gerçekleşmeyecek"

Yani şu an için kesin bir durum yok. Diyelim ki ayıracaklar. Bu hikaye olarak deredeyse imkansıza yakın. Evren değiştirmeden Tom Holland'ın oynadığı Spider-Man nasıl MCU'dan bağımsız olacak. Yapabilecekleri en fazla şey MCU karakterlerini kullanmadan Tom Holland ile solo film çekmek. Ama seyirci yine MCU'da geçtiğini bilecek. Ya da Spider-Man'i yine cast edecekler. Şu kurmaya çalıştıkları Venom'lu evrene katacaklar.

Ben Sony'nin derdini anlayamıyorum. En son kaliteli Spider-Man'i 2004 yılında çektiler. Onda da kalite Sony'den değil Sam Raimi'den kaynaklanıyordu. Ondan sonra hiç bir kararı doğru düzgün veremediler ve en sonunda MCU ile birlikte çalışmaya başladılar. Hala saçma sapan şeyler ile uğraşmaya çalışıyorlar. Yaslan arkana gösterinin tadını çıkar. Filmleri senin adına Marvel çekiyor yahu. Sen parayı verip karı alacaksın. Dağıtımından karı alacaksın. Hala kaşınıyorsun. Denediniz olmadı. Amazing evren kuracaktı. OL-MA-DI. Bu mantıkla yine olmayacak. Üstelik tutacak olan formülü yani Tom Holland-MCU formülünü de bozmaya çalışıyorlar.

Spider-Man: Homecoming'de fragmanın yarısını Robert Downey Jr.'ı koyuyorsun. Captain America'yı koyuyorsun. Hulk'ı koyuyorsun. Hikayenin villain'ını aslen Iron Man ile çatışması gereken bir kişi olarak konumlandırıyorsun. Spider-Man'in motivasyonunun bile Tony'e kendini ispat etme olarak belirliyorsun. Sonra ayıracağım diyorsun. Hadi oradan ya. Böyle saçma sapan bi'şey mi var. MCU filmleri bile bu kadar MCU'da olduğunu belli etmiyor. Film resmen MCU kusuyor. Filmin tanıtımının yapıldığı gün belki ayırırız. Ayırın. Hadi bakalım. Ayırın.

Aman Marvel'ın da eli ayağına dolaştı. Panik yaptı. Pascal hanımefendi Spider-Man'i ayıracak ühühühü. Tom Holland, Avengers çekilmlerini tamamladı bile. Spider-Man ayrılsa bile Marvel yine hiçbir şey kaybetmeyecek. Üstelik MCU içerinde tam 5 filmde Spider-Man'i kullanmış olacak. Adamlar Ant-Man, Doctor Strange ve Guardians of the Galaxy gibi karakterlerle bile para basıyor. Bizimki gelmiş belki ayırırım diyor. Görürüm o zaman ben Pascal'ı fragmanlarda Robert Downey Jr. çıkarmadan ne yapacak. Onun E-Mail'lerini de gördük biz.

dean

Yalnız kostüm muazzam duruyor.

dean

Iron Man filmde Ultimate evrenindekine benzeyen bir zırh kullanacak. Tabi bu benzeme daha çok renk açısından bir benzeme. Ben zırhın renklerini pek beğenmedim. Grisinin aşırı fazla olduğunu düşünüyorum. Neyse ki tek filmlik olacak ve muhtemelen şu ana kadar ki zırhları içerisinde belki de en az kullandığı olacak.

dean

dean

dean

dean

Film ile ilgili yeni bir dedikodu var. Çizgi romanlarda Raymond Warren isimli bir karakter var. Kendisi Peter Parker'ın lise zamanından bir öğretmen. Aynı zamanda Miles Warren'ın kardeşi. Miles ise ünlü Clone maceralarından tanıdığımız The Jackal. Filmde Raymon Warren'ın karakteri kadın olarak uyarlanmış. Bu da acaba MCU içerisindeki Spider-Man maceraları önümüzdeki filmlerde Clone Saga'yı işler mi diye sorular sorulmasına sebep oldu.

xmenac

Spider-Verse konsepti için çok güzel bir fikir bence bu.

dean

Test gösterimleri yapılmaya devam ediyor. Marvel Studios tarzında yapılan gösterim son derece olumlu geçmiş. Filmin puanı 90'lı rakamlarda çıkmış. Avengers ve Guardians of the Galaxy seviyesi bu puanlar. Muhtemelen Spider-Man 2'den bu yana gelen iyi Spider-Man'i izleyeceğiz.

dean

Casting ile ilgili bazı gelişmeler var. Oscarlı aktris Jennifer Connelly, Spider-Man'in zırhının yapay zekasını seslendirecek. Gwyneth Paltrow'da Pepper Potts rolüne geri dönmüş. Donald Glover'ın karakteri ise Aaron Davis'miş. Davis'in Ultimate versiyonunu yapacaklardır. Kendisi Prowler oluyor. Miles Morales'in amcası. Michael Mando ise Mac Gargan, yani Scorpion olarak açıklandı.

bugraltu

Bir Iron Man 4 filmi, pardon Spider-man filmi bu kadar mı heyecanlandırmaz.

dean

Alıntı yapılan: bugraltu - 24 Haziran, 2017, 15:30:07
Bir Iron Man 4 filmi, pardon Spider-man filmi bu kadar mı heyecanlandırmaz.

Sony'nin marketing'i Tony'yi ön plana çıkardı ama filmde yardımcı rol. Peter'in ve filmin önüne geçmiyor.

dean

Sosyal medya ambargosu kalktı. Filmle ilgili yorumlar mükemmel. Beklentiler iyice arttı.