Fear the Walking Dead

Başlatan dean, 18 Şubat, 2015, 03:06:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Bölüm:3 İnsanların olaylar karşısında saf temiz duygularına şapka çıkarıyorum.Ordu olaya el atınca sanki duruma hakim olacaklar izlenimi verdi (Ana diziyi bilmesem) Bazıları da olaylara anarşi katıp çıkar peşindeler
Dizi değişik bir atmosferde ve bana göre daha sıcak ve samimi geçiyor
Bölüm Notu:8.5/10

Pulluk

3. bölüm itibariyle oyunculuklar hala sıkıyor maalesef...
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

doktor1881

Alıntı yapılan: BulentT - 15 Eylül, 2015, 10:28:56
3. bölüm itibariyle oyunculuklar hala sıkıyor maalesef...
Biraz donuk kalıyorlar ama senaryo icabımı bilmiyorum

doktor1881

Bölüm:4 (Güncel) Çok sıkıcı bir bölümdü. Kurtarılmış askeri bölge ve dikta yönetimi ;D
Bölüm Notu:4/10
Son 5 dk yı seyredin yeter de artar bile

doktor1881

Bölüm:5 (Güncel) Dizinin en güzel bölümüydü.Keşke her bölüm bu tempoda olsa (Narcos gibi)
İnsanların bencilliği hastalığı bu seviyeye getiriyor
Bölüm Notu:9.5/10

doktor1881

Bölüm:6 (Güncel) (Sezon finali) Muhteşem bir final
''Herkesi kurtaramayız'' ana fikrindeler ama 1-2 kişiyi kurtarmak için 1000 lerce kişiyi feda ediyorlar
Dünya'da böyle felaket olsa sonumuzda aynen böyle olacak
Bölüm Notu:9.5/10
Bu diziyide final yaptırdık Son iki bölüm muhteşem

doktor1881

harika bir bölüm ve sezon finaliydi
2.sezonu iple çekmekteyim ki 15 bölümden oluşacak olması bile şimdiden heyecanlandırıyor
TWD'nin 6.sezonuna 1 hafta kala.... :

V

Son bölümle sezonu kurtardık ancak ana

seriden farklılık yaratacak "herşey nasıl başladı? "vb. sorular bu seride de cevap bulmadığı için

ne gerek vardı ki bu seriye diyesi geliyor insanın. ..
"İstemem,eksik olsun.."

Harun Ça

TWD'in başlamasına sayılı günler kala sezonu bitirdim. Yine salgının nasıl başladığı konusunda dişe dokunur bir şey öğrenemedik. Daha çok kaos ortamı izleriz diye düşünüyordum ama karakterlerimiz tecrit altında beklerken olanlar oldu biz yine hiçbir şey göremedik. Kısacası FWD'in TWD'den bir farkı kalmadı. Adını Batı Yakası Yürüyen Ölüler koysalarda olurmuş yani.

dean

Dizi ile ilgili ilk iletilerimden sonra başka bi'şey yazmadığımı farkettim. O yüzden sezonu da bitirmişken biraz yazmak istedim. Öncelikle V'nin "seriden farklılık yaratacak "herşey nasıl başladı? "vb. sorular bu seride de cevap bulmadığı için ne gerek vardı ki bu seriye diyesi geliyor insanın" sözüne genel açıdan katılıyorum. Lakin şu da bir gerçek bu dizi bir spin-off. Bir spin-off dizisinin ana dizinin en büyük sorularını cevaplaması beklenemez. Hele ki ana dizi devam ediyorsa bu imkansız gibi bi'şey. O zamanda V'nin "ne gerek vardı ki bu seriye" çıkarımına geliyoruz. Bunun cevabı ise benim açımdan para.(Not spin-off olupta öncül dizisi kadar başarılı olan dizileri kastetmiyorum.) Fear The Walking Dead, yapımcılarına harika bi'şekilde para kazandırmış halde. Böyle bir fırsat varken AMC elbette bunu geri çeviremezdi.

Peki bence Fear The Walking Dead kötü bir dizi mi ? Hayır. Burada temel sorun yine V'nin dediği gibi gereksiz bir dizi olması. Hikaye olarak son derece gereksiz olması. İzlerken şu farkediliyor. Bunun gibi binlerce The Walking Dead, spin-off'u yapılabilir. America'nın her eyaletinin her şehrinden bir The Walking Dead spin-off'u çıkarılabilir. Hatta Dünya'nın her yerinden çıkarılabilir. Ama bence kaliteli spin-off yapmak için Angel ve Fraiser gibi örneklere bakılabilir.

Fear The Walking Dead'in bir dizi olarak akla gelebilecek bütün alanlarda The Walking Dead'den aşağıda olduğunu düşünüyorum. Ama dizinin kötü olduğunuda düşünmüyorum. Şu anda düzenli seyirci çeken, iyi rating alan o kadar çok kötü dizi varki Fear The Walking Dead onlardan çok daha iyidir.

ferzan

İki akşam önce kalan son iki bölümünü de izleyip bitirebildim...

Ben bu 6 bölümlük ara diziye bayıldım, pek beğendim...TWD'nin asıl dizisi sıklıkla ne kadar bayıyorsa beni, FTWD ise bir o kadar ferah geldi...Aynı konuyu işlemelerine rağmen birbirilerine hiç benzememeleri ve birbirilerini hiç andırmamaları çok hoşuma gitti...Ben bu diziyi açıkçası ana seriden daha keyifli ve değerli buldum...Bir zombi dizisinde gerilimle birlikte tekinsiz ve süresiz bir huzur hissini çok arzularım...FTWD'de o huzuru buldum...

Ana seriyi bırakıp sırf bundan bile yürüyebilirim...Ama 6. sezonun ilk bölümü ve çizgi romandan gelen bir başka tanıdık karakterin hatırına TWD'e devam edeceğim...Ama vallahi baydı beni o doğu Amerika atmosferi...Oysa FTWD'deki gibi, batı zombiciliği, L.A. zombiciliği ne ferahmış, ne hoşmuş...Karakterizasyonlarını da pek sevdim üstelik...Ne var ki bu 6 bölümde gördüğümüz karakterlerin diziyle işleri bitti...Tıpkı True Detective'deki gibi, 2. sezonda bambaşka bir hikaye ve karakterler göreceğiz...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

doktor1881

Altın yumurtlayan tavuğu yapımcılar bırakmıyor.Bu sefer amc.com üzerinden FTWD:Flight 462 yayınlıyorlar.1 dk lık partlar halinde 7 bölüm internet sitelerinde.Seyrettim fakat yorum yapılacak olay yok.

doktor1881

1
Bölüm:2/1 (GünceL) TWD yoksa FTWD var ;D Yeni sezonda ilk sezondaki karekterlerle devam etmesi harika olmuş.Yeni karekterlere alışmak biraz zaman alıyor.İlk bölüm Dünya'nın sonunun geldiği andan başlıyor.Artık kaos ve insanların bencilliği ve hayatta kalma dürtüsü ortaya çıkıyor.Bu bölüm yatta geçti ve pek bir şey olmamasına rağmen hoşuma gitti

Bölüm Notu:8/10

ferzan

2. sezona farklı bir hikayeyle devam edeceklerdi, ilk sezon bittiği sıralarda imdb'de ikinci sezonun yeni karakterleri yer alıyor, ilk sezon karakterlerinin devam etmeyeceği gözüküyordu...Ben de geçen hafta öğrendim ilk sezon hikayesinin devam edeceğini...Ne yalan söyleyeyim, farklı hikayeler izlemek daha iyi olur gibime geliyordu...Yine de özlemişim 6 ayda...

Bu yan seriyi çıktığından beri ana seriden daha farklı ve rahatlatıcı bulmuşumdur...2. sezon 1. bölüm itibariyle yine keyifle izledim...Oldukça gerilimli bir yerde bitti...Bakalım, gelecek haftayı iple çekeceğiz gibi gözüküyor...Bu kez 15 bölümlük bir sezon izleyeceğiz...TWD out, FTWD in... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

doktor1881

2. bölüm fragmanı

https://youtu.be/j7y7D_BXTtU

ilk bölümden daha heyacanlı olacak