Marvel - Star Wars (Volume 1)

Başlatan dean, 19 Şubat, 2015, 00:14:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Star Wars, Disney'e geçtikten sonra bildiğiniz gibi altı film ve Clone Wars animasyonu dışındaki her şey non-canon sayıldı. Ama işte şimdi bu tamamen değişti. Artık yepyeni, gıcır gıcır hemde canon sayılan Marvel logolu çizgi romanlarımız var. Marvel ilk etapda Star Wars, Star Wars: Darth Vader, Star Wars: Princess Leia ve Star Wars: Kanan: The Last Padawan isimli çizgi romanlarını duyurdu.

Star Wars çizgi romanının yazarı Jason Aaron çizeri ise John Cassaday. İlk iki sayısı da çıktı.

Star Wars: Darth Vader'ın ise yazarı Kieron Gillen, çizeri Salvador Larroca.

Mini-Series olacak Star Wars: Princess Leia çizgi romanının yazarı Mark Waid, çizeri ise Terry Dodson.

Star Wars: Kanan: The Last Padawan'ın yazarlığını Greg Weisman, çizerliğini ise Pepe Larraz yapacak.

Gördüğümüz gibi Marvel, Star Wars çizgi romanları için kaliteli yazar ve çizerlerle çalışıyor. Ortaya başarılı işlerin çıkacağı rahatlıkla beklenebilir. Star Wars'un ilk sayısının 1.000.000 satış rakamını da geçtiğini belirtmekte fayda var.

Sakızlı Ohannes Paşa

Aslında 4 tane olacak. Last padawan diye bir seri daha başlayacak.

dean

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 19 Şubat, 2015, 01:17:06
Aslında 4 tane olacak. Last padawan diye bir seri daha başlayacak.

Teşekkürler bilgi için. Ekledim Last Padawan'ı.

Sakızlı Ohannes Paşa

Ana serinin ilk 2 sayısını okudum ve bayıldım  :o Yani inanılmaz bir başlangıç olmuş. O bildik star wars havasını solutuyor. Jason Aaron en sevdiğim yazarlardan biri haline geldi. Adamın bütün işlerini beğeniyorum helal olsun.

Çizer Cassaday'i ilk defa bu seride gördüm. Açıkçası bu adam bu yetenekle biraz harcanmış resmen. Harika bir seçim olmuş. Çizimler olağanüstü.

Her star wars hayranına gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Sakızlı Ohannes Paşa

Darth Vader ilk 2 sayısını da okuma şansım oldu sonunda. Ana seri kadar güzel değil tabi ama bu da oldukça başarılı. Zaten Larroca vader'ı öyle perspektiflerden öyle hoş çizmiş ki kendini vader'ı incelerken buluyor insan.

Ana seriyle paralel gidiyor hikaye. Episode 4 sonunda death star'ın bir "x-wing" pilotu tarafından patlatılması sonucu yaşananlar aktarılmış. Vader İmparatordan güzel bir fırça yiyor kaçırmayın bunu bence  :)

hennessy

1997'de yayınlanan A New Hope seri tekrar çizilerek ve renklendirerek yakında huzurlarınızda olacak.

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

JBC, Star Wars 2015 ve A New Hope bassa, bizleri mutlu etse.

Kampanya mı başlatsak?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

connyapku

A New Hope icin varim. 5 ciltlik A LONG TIME AGO serisini bass yeter.

Bir de Indiana Jones yayinlansa.

Animvader

Şahsen bu sefer JBC'yi beklemek gibi bir niyetim yok.Batman ve Deadpool yayınlarında bir başarı göstermiş olsalar da Star Wars serilerinin telif haklarını yıllarca boş yere ellerinde tuttular ve sadece Klon Savaşlarını okuyabildik.

rumar80

Ben abone oldum bile.
Ama A long time ago ve Indiana Jones'a hayır demem

gamlıbaykuş

Sorgusuz sualsiz bu iki yayına da varim. Keşke yayinlanabilse...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

connyapku

Ben iki sene once  bu forumda Jbc ye A long time ago icin ozel mesaj atmistim cevap bile yazmadi.  Jbc bunlari mumkun degil yayinlamaz. Yayincilar bu tur kult yayinlari yayinlamayacaksa bize ozel yayinlasin biraz pahali mahali aliriz.. Bu lal yayinlarinin yarim biraktigi Conan serileri icinde gecerli. Sizce olmazmi ? Senelerce beklemek cok sacma.

yalcinerol345

Klon savaşlarından sonra ben de Star Wars fanları arasına katıldım ama okuyacak kitap yok.

Nightrain

En azından 2015'te başlayan ana seriyi bassalar bile yeter. Şuan 4.sayısı yayınlandı. Fasikül olarak basılırsa harika olur. Böylece ciltleri beklemek yerine güncel takip edebiliriz.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

Yeni bir çizgi roman daha geliyor. 2. Death Star sonrasını anlatacak. Filme hazırlık.

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları