The Odd Couple (2015-17, 38 Bölüm)

Başlatan Ahmet Oktay, 21 Şubat, 2015, 23:16:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

The Odd Couple CBS'in yeni komedi dizisi. Dizinin konusu kısaca şöyle ; Karıları tarafından evden atılan iki arkadaş bir apartman dairesini paylaşmaya çalışmaktadır, ancak düşünceleri, yaşam tarzları gece ve gündüz kadar farklıdır.

Dizi 1965'te Neil Simon tarafından yazılan oyundan uyarlama ve ilk uyarlama da değil. Daha önce 1968'de film, 1970-1975 arası dizi, 1975'te çizgi film, 1982-1983 arası tekrar dizi olarak uyarlanmış.

imdb linki : http://www.imdb.com/title/tt3595776/

wikipedia linki : http://en.wikipedia.org/wiki/The_Odd_Couple_(2015_TV_series)

Uyarlamanın kaynağı oyun için İngilizce ve Türkçe wikipedia linkleri :
http://tr.wikipedia.org/wiki/Tuhaf_Bir_%C3%87ift
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Odd_Couple

Henüz sadece pilot bölüm yayınlandı, 2. bölümün Amerika yayın tarihi 26 Şubat. Ben beğendim, The Big Bang Theory'nin yanına ekliyorum bunu ;)
[/center]

doktor1881

Yazdığın yazıyı görünce hemen diziyi seyretmeye başladım.Tipik Amerikan komedisi. Amerikalılar buna bayılıyorlar .Aynı tarz onlarca dizi çektiler.Bölümün ana fikri 'ÖZGÜR OLMAK İSTİYORMUSUNUZ' Ayrıca her eve bir Felix lazım.Bölüm kadın-erkek ilişkileri üzerine kurulu ve harikaydı En son sahnede koptum vallahi Rahatlamak isteyenler için 20 dk lık bir ilaç

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: doktor1881 - 22 Şubat, 2015, 00:03:14
Yazdığın yazıyı görünce hemen diziyi seyretmeye başladım.Tipik Amerikan komedisi. Amerikalılar buna bayılıyorlar .Aynı tarz onlarca dizi çektiler.Bölümün ana fikri 'ÖZGÜR OLMAK İSTİYORMUSUNUZ' Ayrıca her eve bir Felix lazım.Bölüm kadın-erkek ilişkileri üzerine kurulu ve harikaydı En son sahnede koptum vallahi Rahatlamak isteyenler için 20 dk lık bir ilaç

Son sahneye ben de çok güldüm, çok iyiydi ;D

Ahmet Oktay

2. bölüm nihayet altyazısıyla düştü internete. Bu bölümde Oscar bir beysbol oyuncusunun otobiyografisini yazmak için uğraşıyor, işin içine Felix de dahil olunca işler karışıyor.

doktor1881

teşekkürler Ahmet. Benim takip ettiğim sitede vermiyor. Yazını görünce hemen başka yerde bulup seyrettim Burda adamım Felix

Ahmet Oktay

3. bölümde Oscar, Felix doğum gününü unuttuğunun farkına varınca doğaçlama bir sürpriz doğum günü partisi hazırlıyor. Sondan bir önceki sahne çok iyiydi ;D Ayrıca bu bölümde ünlü NBA yıldızı Dwight Howard'ın da konuk olarak yer aldığını belirteyim :)

doktor1881

4.Bölüm: Kadın - erkek ilişkilerine dair çözümlemeler vardı (Gerçi yüzlerce  yıldır çözülemedi ama) Bölüm Notu:8/10

Ahmet Oktay

4. bölüm de iyiydi. Big Bang Theory seviyesine çıkamıyor dizi ama fena değil. Sezon sonu iptal edilme olasılığı büyük, yayınlandığı sürece izlerim ben :)

Ahmet Oktay

5. bölümün konusu; Oscar ve Felix'e düğün davetiyesi gelir. Düğün de Ashley'nin de olacağını düşünen Felix düğünde onu geri kazanmak için hazırlık yapar.

Ahmet Oktay

Sezonu bitirdim, son 3 bölüm iyiydi. sezon boyu Big Bang Theory seviyesine çıkamadı, mutlaka izleyin diyeceğim bir dizi değil ama boş zamanlarda izlenebilir :)

Bu arada dizi 2. sezon onayı almıştı geçtiğimiz haftalarda.

Ahmet Oktay

2. sezon başladı, hatta şimdiye dek 3 bölüm yayınlandı. Ben yeni sezonun ilk 2 bölümünü daha çok beğendim 3 bölüm içerisinde. Tempo olarak aşağı yukarı ilk sezonla aynı seviyede dizi.

Ahmet Oktay

2x4 : Kesinlikle sezonun en güzel bölümüydü bence, çok beğendim.

Ahmet Oktay

2x5 güven üzerine bir bölümdü, 2x6 ise korkuları yenmek. 6. bölümün son sahnesi harikaydı ;D

Ahmet Oktay

2. sezonu bitirdim, ilk sezona oranla daha çok güldüm. Her bölümü tebessümle izledim. Dizi 3. sezon onayı da aldı ve yeni sezonda sonbaharda başlayacak ve pazartesi günleri yayınlanacak.

Ahmet Oktay

3. sezon ilk 5 bölüm itibariyle Felix oldukça iyi yine, Dani de bu sezon daha etkin. 4. bölümde geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden, geçen sezon Oscar'ın babası Walter rolünde konuk olan Garry Marshall'ı andılar.

CBS diğer komedilerinin (Kevin Can Wait, Man With a Plan) sezonunu uzattı. Bakalım bunu da uzatacak mı yoksa 13 bölüm olarak kalacak mı sezonu.