Lucifer

Başlatan Harun Ça, 22 Şubat, 2015, 12:15:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

1. Bölümü yeni bitirdim.Hoş kaliteli bir komedi dizisi olmuş.Bazı sahneler beni yerlere yatırdı.Amerikalılar Baba'ya (Tanrı'ya) takmış herhalde.
Dominion'da Tanrı kayboluyor. Burda LUCi (Bir sahnede dizide böyle seslenildi.) Tanrı'ya karşı gelerek Cehennemi terkediyor
Ama Lucifer Seheryıldızı o kadar merhametli insanlara saygılı,onlara destek olan,iyi niyetli bir varlık ki ben bilgilerimden şüphe duymaya başladım.Gerilim için değil gülmek,eğlenmek için ekran başına oturun çok beğeneceksiniz ve Lucifer sen ne mükemmelsin diyeceksin.
Ayrıca Luxa diye bir bar (Gece klubüne) gidiyor .Sahibi mi anlamadım
Alıntı yapılan: Mic-Har - 22 Şubat, 2015, 12:15:56

İlk olarak Sandman'de karşımıza çıkan ve sonra spin-off olarak kendi serisine kavuşan Lucifer'ın pilot bölümü için FOX onay verdi.

Dizinin konusunu kısaca özetlersek; Lucifer cehennemden ayrılıp Los Angels'a yerleşip, LAPD cinayet bürosu dedektiflerine yardım edecek. Çizgi romanda Lux adında bir bar işletiyordu dizide biraz biraz farklı-dükkan işeletiyor- olacakmış.

doktor1881

Bölüm:2 (GünceL) Tom Ellis'in oyunculuğu ve mimikleri harika.Ayrıca dizide az rol alan Chole Dancer'in kızı o kadar sempatik ki
Bu bölümde paparizzilere değinilmiş ve Luci ile Maze'de işin çözümünde yardımcı oluyor
Ağız tadıyla zevkle izlenen bir dizi olmuş.Günün stresinden uzaklaştırıyor

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

Bölüm:3 (GünceL) Bu dizi Lucifer'in imajını düzeltmek için yapılmış sanki ;D Bildiğiniz tüm Lucifer kalıplarını unutun
Dizideki Lucifer insanlara yardım etmekte çırpınan,hoşgörülü,seksi,sevecen görünümünde ama kötülere karşı panter
Bu bölümde partide işlenen bir cinayetin peşinde
Diziyi seyredince sıkılmıyor,relax oluyor,yüzünüzde bir tebessüm oluşuyor

Bölüm notu:8.5/10

doktor1881

Bölüm:4 (GünceL)Bu dizi bir çok komedi dizisinden daha çok gülümsetiyor ve insanın içine rahatlık veriyor
Bu bölüm çok basit bir konusu olmasına rağmen dedektif ve  Lucifer arasındaki çekişme için bir defa daha seyredilir

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

Bölüm:5 (GünceL) Dedektif ve Lucifer çekişmeleri güzelde diziye biraz yenilik getirmek lazım.Hele Maze gibi bir kozun var sa...
Bu bölümde sanatçılar arasındaki çekişmeye dahil oluyorlar ve çok basit bir konu
Ama müziklerinin hakkını vermek gerek bir tanesinin linki aşağıda

https://www.youtube.com/watch?v=crD7MFxswpw

Bölüm Notu:6/10

Nightrain

Dün ilk bölümü izledim de, hoş. Lucifer'i oynayan adamın aksanı çok iyi ve garip bir çekiciliği var. Rolün üstesinden gelmiş. Hazır dizisi yayınlanıyorken, şunun 11 ciltlik serisinide basan çıksa keşke.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

doktor1881

Alıntı yapılan: Nightrain - 25 Şubat, 2016, 10:31:37
Dün ilk bölümü izledim de, hoş. Lucifer'i oynayan adamın akasanı çok iyi ve garip bir çekiciliği var. Rolün üstesinden gelmiş. Hazır dizisi yayınlanıyorken, şunun 11 ciltlik serisinide basan çıksa keşke.
Haklısın insana Lucifer'i sevdirmek için yapılmış gibi.Bölümler ilerledikçe bu durum daha çok ortaya çıkıyor
Lucifer imaj-maker tutmuş gibi

doktor1881

Bölüm:6 (GünceL) Bölüm Lucifer'in söylediği güzel bir şarkı ile başladı
Bir soygun ve çalınan Lucifer'ın konteyneri
Acaba içinde ne var ???

Bölüm Notu:7.5/10

doktor1881

4
Bölüm:7 (GünceL) Bölümün sonundaki hamleyi bütün bölüm boyunca Lucifer'den bekledim ama kısmet sonaymış ve ondan değil başkasından geldi
Lucifer çalınan kanatlarının peşinde,Dedektif işe başka bir olayın peşinde tabi ki arada yolları da keşisiyor

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:8 Lucifer ve Dedektif aldatma terapisti cinayetini çözdükten sonra kirli polis olayınada el atarlar
Temponun ve konunun zayıf olduğu bir bölümdü ancak bölüm sonu güzeldi

Bölüm Notu:5/10

doktor1881

7
Bölüm:9 (GünceL) Lucifer-Peder olayı harikaydı.Bu arada İyilik meleği Lucifer olma yolunda

Böküm Notu:7.5/10

doktor1881

3
Bölüm:10 (GünceL) Lucifer ve dedektif bu sefer ünlü bir şef ahçı olan Javier'in ölümünü araştırırken,kendileri aile bağları üzerine sınavdan geçiyorlar

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Lucifer 2. Sezon onayını aldı. İlk sezonda 13 bölümünü 25 Nisan tarihinde  tamamlayacak. İlk bölümünün 2015 yılında yayınlanmasıyla büyük bir fan kitlesi oluşturdu Ancak başarısı bölümler ilerledikçe ne yazık ki düşerek büyük oranda trend kaybetti.

İlk sezon reytinglerine göre 1. bölüm 7.1 milyon kişiye ulaşmışken 2. bölümde 5.9 9-10. bölümlerde ise 3.7 seviyesine kadar gerilemiştir. Bu oranlar her yeni dizinin başlangıcında olurken Luciferde neredeyse %50 kadar yaşanan düşüş acaba onay alamaz mı sorusunu akıllara getirse de ortalama 4.8 reyting ile yayın kanalı FOX'un en çok izlenen 4. dizisi olmayı başardı.

2. sezon ne zaman başlayacak sorusuna ise herhangi bir yanıt verilmedi Bölüm sayısının az olması ve FOX'un takip edilen dizilerine ekranda daha çok yer vermesi gibi etkenleri düşünürsek 2016 yılı içinde yeni sezonu gelebilir

doktor1881

4
bölüm:11 (GünceL) Lucifer ; Aziz olma yolunda ;D ;D Bu arada Lucifer kendini neyin ölümlü hale getirdiğini buldu

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

10
Bölüm:10 (GünceL) Birileri Lucifer üzerine kumpas kuruyor ??? ???

Bölüm Notu:7.5/10