2015 yılında okuduğumuz kitaplar

Başlatan tommikser, 01 Mart, 2015, 22:36:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun Ça

1-Kuyucaklı Yusuf
2-Behzat Ç. - Her Temas İz Bırakır
3-Suskunlar
4-Puslu Kıtalar Atlası
5-Fahrenheit 451
6-Şimdi ve Daima
7-Cesur Yeni Dünya
8-Android ve İnsan
9-Korkunç Bir Gece
10-Muhteşem Gatsby
11-Ulus
12-Labirent serisi (3 kitap, son çıkan 4. kitap Ölüm Emri'ni henüz okumadım)
13-Mezarlık Kitabı
14-Kadife Kutudaki Hayalet
15-Yeni Dünya
16-Yusuf Atılgan Bütün Öyküleri
17-Kıyamet Gösterisi
18-Metro 2033
19-İçimizdeki Şeytan
20-Aşk ve Öbür Cinler
21-Kırmızı Pazartesi
22-Son Koloni (Yaşlı Adamın Savaşı serisine devam son kitap Zoe'nin Öyküsü kaldı)

HacıGeraltEmmi

14- O (Sansürsüz)
15- Babam Süt Peşinde
16- Swastika Geceleri
17- Esrarname 1 - Yasak İlmin Kitabı
18- Lavinia
19- Sona Kalan
20- Parçalanmış Krallıklar (Miras üçlemesi 2. kitap)
21- İşeyen Atmaca

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: designer73 - 02 Ekim, 2015, 21:28:45
14- O (Sansürsüz)
15- Babam Süt Peşinde
16- Swastika Geceleri
17- Esrarname 1 - Yasak İlmin Kitabı
18- Lavinia
19- Sona Kalan
20- Parçalanmış Krallıklar (Miras üçlemesi 2. kitap)
21- İşeyen Atmaca

Abbas abi, işeyen atmaca nasıldı begendin mi? Okunacaklar listemde var lakin iyiyse üst sıralara alayım. ..
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

HacıGeraltEmmi

Fena halde sıktı okurken :-[ Yazarın Tılsım-ı Kudret kitabını çok beğenmiştim oysa. Yanlış zamanda okudum belkide. :-\
Okumak istersen Mesut'a bırakırım Ekrem.

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: designer73 - 02 Ekim, 2015, 22:53:31
Fena halde sıktı okurken :-[ Yazarın Tılsım-ı Kudret kitabını çok beğenmiştim oysa. Yanlış zamanda okudum belkide. :-\
Okumak istersen Mesut'a bırakırım Ekrem.

Kitap ben de var abi, teşekür ederim. Tılsım-ı Kudret' i beğenince niyeyse bu kitap da güzel olur diye düşünmüştüm. Neyse ilerleyen zamanlarda araya bir yere sıkıştırıp okurum artık bilmiyorum. Ama kitabın adı çok güzel ya, okumam için değişik bir merak uyandırmıştı ben de :)

Ve eklemeden geçmeyeyim. Okumayanlar için Tılsım-ı Kudret kitabını tavsiye ederim...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

HacıGeraltEmmi

Aynı sebeplerden ötürü almıştım ben de ;D 

Sakızlı Ohannes Paşa

Ekim ayında okuduklarım;

Buz ve ateşin şarkısı 2 Kralların Çarpışması -GRR Martin (Cidden harika)

Hobbit- JRR Tolkien (Bir kez daha emin oldum. Şu kitaptan 3 film çıkarmak için fazlaca paragöz olmak lazım.)

Aşkın Metafiziği - Arthur Schopenhauer (Herhangi bir kadının ilk 30 sayfasını tamamlayabilmesi mucize olur)

Ses ve Öfke- William Faulkner (Kurgusu çok acayip. Bu kitap ya sevilir ya sevilmez ortası yok)

Deizm - Yaşar Nuri Öztürk (Kitap tekrara düşüyor ama yine dinci-dindar farkını ortaya koyarak dincilere fena çakmış hoca)

V

Aşkın Metafiziği iyi seçim Paşam.

Ders kitabı olarak okutulsa yeridir..
"İstemem,eksik olsun.."

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: V - 29 Ekim, 2015, 16:26:48
Aşkın Metafiziği iyi seçim Paşam.

Ders kitabı olarak okutulsa yeridir..

Ya öyle de kadınları çok aşağılamış abimiz. Bir erkek olarak ben zor tahammül edebildim  :)

Sakızlı Ohannes Paşa

Ekim ayinda iyi okudum. Ama artik ayin geri kalaninda cizgi roman okuyacagim. Bu ay okuduklarim;

Bay Mercedes - Stephen King (vasat bir polisiye)

Carrie - Stephen King (guzel bir baslangic kitabi ama kurgu butun gerilim unsurlarini yok ediyor)

Hayal Kahramanlari - Sunay Akin (Birbiriyle baglantisiz cok seyden bahsediyor ama guzel)

Fareler ve Insanlar - John Steinbeck (Gozlerim doldu yeminle)

Sogukkanlilikla - Truman Capote (Gercek bir vahseti anlatan derin bir kitap)

Dava - Franz Kafka (Kitaptaki atmosferi hissedip ici sıkısıyor insanin)

Kadin - Yilmaz Ozdil (Guzel noktalara deginilmis de kose yazilarindan olusan bir kitabi ne diye okudum ben de bilmiyorum)

kalidor

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 29 Ekim, 2015, 16:43:41
Ya öyle de kadınları çok aşağılamış abimiz. Bir erkek olarak ben zor tahammül edebildim  :)

Bu konuda bir de Bülent Akyürek'in "Kadınlar Üzerine Ahmet Abi'nin Gözünden Kaçanlar" adlı ilginç bir denemesi var.

Kitaptan küçük bir bukle:

Estetik Zehir...

Doğadaki en zehirli canlılar, dışından güzel görünenlerdir. Yılanlar, akrepler, böcekler...
Kadınlar bütün gününü ayna karşısında geçirirken tüylerinden, sivilcelerinden arınıp yanaklarını kızartır, rujunu sürer, saçına büyük özen gösterir, nemlendirici ve kremlerle derisini yumuşatıp parlatır. Geriye doğanın çiçeklerinden yapılan parfümü sürmek kalmıştır.
Bütün bu işler bittikten sonra ağlarını örüp bekler.
İçinin pisliklerini, bilinçaltının bastırılmış duygularını güzelce ambalajlayarak sokağa çıkıp salak bir erkek arar.
O esnada salak erkek, kir pas içinde işini bitirip tırnaklarının kirlerini kadına göstermemek için utangaç tavırlarla parmaklarını cebinde gizlemiştir."
Crom! Ölüleri Say...

emre ozdamarlar

Bulent Akyurek'e sopa lazim. Ulkede kadin nefreti yurumus gitmis, her gun kac kadin cinayete kurban gidiyor, bu herif böyle bi kitap yazmis, yayinevi de utanmamis yayinlamis. Helal olsun vallahi.

HacıGeraltEmmi

22- Usta İşi
23- Anadolu Korku Öyküleri 1
24- Soğukkanlılıkla
25- Balıkçıl Gözü
26- Sessizliğin Müziği
27- DG (Deli Gücük)
28- Silo

Sakızlı Ohannes Paşa

Aralık ayında okuduklarım;

Don Kişot - Cervantes
Sineklerin Tanrısı - William Golding