FIRAT BUDACI - KAÇ YIL OLDU 2015 BÜYÜLÜ DUKKANDA SATIŞTA

Başlatan İlyas Erkul, 05 Mart, 2015, 09:25:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

aa

Esse Gesse Hayranı...

haziran00

Çizgi roman değil trajikomik yada komik olayların, söylemlerin kaç sene önce olduğu ile ilgili eğlenceli bir kitap

emre ozdamarlar

Uykusuz'da cok severek okudugum bir köseydi.

Örnekler eksisözluk'ten alinmistir:

- yılmaz morgül, "ben türkiyenin jennifer lopeziyim" diyeli 4 yıl...

- murat kekilli, albümüne verdiği "yedialtı" adının anlamı sorulunca,"bu toplum henüz bunu öğrenmeye hazır değil, "cevabını vereli 8 yıl...

- beşiktaş' ın şampiyonluk maçı öncesi teknik elemanlarını başka bir kanala kaptıran star tv, yeşilçam' dan toplama teknik kadroyla maçı yayınlarken, yönetmen, sürekli pozisyon kaçıran kameramana, "kamera recep' i yakala!" diye bağıralı ve direktifi dümdüz algılayan kameraman, koşup recep' i sımsıkı yakalayalı 17 yıl...

- cnn türk muhabiri, kendisine bağdat' taki son durumu soran mehmet ali birand' a "maalesef bombardıman 15 dakika önce sona erdi" diyerek aksiyonlu haber sunamdığı için üzüleli 6 yıl..

- "kim 500 milyar ister" yarışmasında "kültürel" bir ses tonuyla "evladıma bırakacağım en büyük mirasım 20 bin ciltlik kütüphanemdi" diyen yarışmacı ilk soruda eleneli 7 yıl...

Mrtekin

Forumdan da böyle örnek çok;

1- Çizgili Köstebek'in, "kitap ile ilgili bir soruna, gidin, matbaacı ile görüşün". önermesini kullanalı, 1 hafta,

2- Sami Bey'in, spoiler'in ne olduğunu açıklarken, "20'lik çıtır" örneğini vereli 1 ay,

3- Hasan Abi'nin, Mrtekin kazmasının, "Abi, linkte bir sıkıntı var, oy kullanamıyorum."şikayetine, "valla herkes bi yolunu bulup halletti", diyeli, 2 gün,

4- Pizagor'un, "Kuala Lumpur'dayım, uyku tutmuyo." diyeli 1 gün,

5- Hasan Abi'nin karşılık,"Çizgi roman oku" diyeli 1 gün,

6- Orhan Berent'in, Teks'deki kadınlar (hiçbirinin Teks ile münasebeti yok.) ile ilgili yazısını yazalı, 8 ay,

7- Atilla Abi'nin, Zagor "Kutsal Tepe" macerasını anlatırken, Albay Flint'i bile hatırlaması, 3 gün,

8- Çizgili Köstebek'in 35 yaşındaki insanlara, editörlüğünü yaptığı Yıkıma Giden Adam kitabının ne kadar sevildiği söylenildiğinde, "Daha yeni beğeniyosunuz, 20 sene önce basıldığında kimse beğenmedi."diyeli 1 gün,

9- Doktorun, zagor km 1-99 arasını çok ucuz kapatıp, Mrtekine,"bil bakalım kim almış?" Diye nispet yapalı, 3 ay,

10- Behzatın(nicin) bendeki v for vendetta 100 papele gitti, mesleği bırakıp bu işlere mi girsem?" Diyeli 1 yıl,

Yaz yaz bitmez valla.

Abarttım ve tarihlerle oynadım, Hoşgörünüze sığınıyorum, tabii ki.. :)
They drew first blood...

Mrtekin

Bi de, Ras Al Ghul'un "Robin Boy Wonder" çıkalı 6 ay var. :)
They drew first blood...

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: Mrtekin - 05 Mart, 2015, 15:18:38
Forumdan da böyle örnek çok;

3- Hasan Abi'nin, Mrtekin kazmasının, "Abi, linkte bir sıkıntı var, oy kullanamıyorum."şikayetine, "valla herkes bi yolunu bulup halletti", diyeli, 2 gün,

Ha ha ha, çok iyi olmuş.

Bunu hfatanın mesajı ilan ediyorum.  :)

3. maddeyi hallettin mi bu arada ?  ;D

Doktor18818118 e de aynı tavsiyeyi yapacağım.  ;)

Mrtekin

Bi tane daha aklıma geldi.

Dean'in, Asterix filmlerinin prodüksiyon yapısını açıklarken, "Afedersiniz, adamlar, danaya girer gibi film prodüksiyonuna girmişler, her milletten adam var." Diyeli 1 yıl... :)
They drew first blood...

Mrtekin

Tamam, bu son.

Çizgili Köstebek'in, Serpierinin Teks çizmesine, "Druuna ile ortak macera düşünüyormuş, çok kıllanıyorum." Şeklinde yorum yapması üzerinden 1 ay,

Mrtekinin de buna karşılık, "Abi, Teksi bilemem ama Kit Carson affetmez." Diyerek, Bonelliye selam çakışı üzerinden 1 ay.

Kapanışı Teks ile yaptım, Çetin Abi ve Atilla Abime hürmetlerimle. :)
They drew first blood...