PUNISHER CIRCLE OF BLOOD

Başlatan connyapku, 09 Mart, 2015, 00:00:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

connyapku

Punisher ile ilk tanismam Bilka donemi orumcek adamin 16.sayisini okumam ile baslamisti. Tarantula ile orumcek adam savasirken bir anda ortaya cikan gogsunde kocaman bir kuru kafa resmi tasiyan bu kahraman (savasci dersek daha dogru olur)
kendini mavi kaplan olarak adlandiriyordu  :)

Orijinal sayi The Amazing Spider man 129

Ikinci olarak karsima ciktiginda ipin ucunu iyice kacirmis bir Frank Castle vardi. The Spectacular Spider man 81-83 sayilar. Karisina tokat atan bir adamin evine yada kirmizi  isikta durmayan bir taxi'ye M16 bosaltan bir adam vardi.

Circle Of Blood benim Punisher'i daha iyi tanimami ve onu daha cok sevmemi saglayan bir cizgiroman oldu.
En azili mahkumlarin kaldigi Rykers Island'da  gok gurultusu ve firtina ortaligi sarmistir.Hapishane duvarlarlarinin icinde ise baska bir firtina esmektedir. Mahkumlar iceriye yeni giren bir  mahkum hakkinda fisildasiyorlardir. Bu yeni mahkum hakkinda anlatilanlar kan dondurucu seylerdir. Frank Castle hapishanededir.

Peki mahkumlar guvendemidirler ?

Hapishane'deki  ortamda mafya babalari,uyusturucu ticareti, rusvet yiyen polisler vs. cirit atmaktadır.Kısacası yok yoktur bu hapishanede.Bir tek Frank Castle eksiktir  ; O da gelmistir.

Mahkumlarin Frank'den korkulari,  sozu gecen yasli mafia babalarinin ve Jigsaw gibi en tehlikeli mahkumlarin kaldigi bolum olan D Block'a tek basina gidip adamlari kendi hucrelerinde tehdit etmesi, hatta biraz daha ileri gidip Jigsaw in elini kolunu kirip oradan cikip gitmesi gorulmeye değer sahneler.

Sozu dinlenen yasli bir mafia babasi, kafalarinda bir kacis plani oldugunu ve punisher'a
kendilerine katilma teklifinde bulunur. Asil dusunculeri punisheri'in peslerinde olmasindansa yanlarinda olmasidir.

Pek cok supriz ihanet sahnesi oldugu icin kitap hakkinda fazla bilgi vermek istemiyorum.
Kitabi okudugunuzda bir "zor olum" yada "Rambo" filmi seyretmis hissine kapiliyorsunuz.

Italyan mafia aileleri, ihanetler ve pek cok etkileyici sahneler ve bir film karesi gibi etkileyici bir son ile biter.
Sasirtici bir sekilde bu kitapta vahsi oldugu kadar biraz da artik durmak isteyen bir Frank Castle goruyorsunuz. Frank Castle ismini ailesinin oldugu yere gommus kendi savasinin icinde sinirlarini asmis bir adam. Catismalarda cevresinde vurulan , olen veya
yaralanan  cocuklardan,  masumlardan ve cigliklarindan bikmistir. Belki de artik asla kazanamayacagi bir savasin icinde oldugunu anlamistir. Bir mafia babasi olurken yerine anında bir diğerinin gelidigi, kimsenin kendisine dinlenmesi icin  fırsat  vermedigi bir dunyadadir.Ve  Frank artik yorulmustur.

Cok sevdigim bir karakterin akillardan cikmayacak bu kitabini tum dostlarin okumasi dilegiye. 

Belki Marmara cizgi biraz dikkate alir ve bu efsane kitabi yayinlar.

Yazar: Steven Grant
Cizer: Mike Zeck ve Mike Vosburg .

Mrtekin

Tanıtım için çok teşekkürler.

Bu hikayeyi Ali Recan yayınlamıştı diye hatırlıyorum.
They drew first blood...

kalidor

Hapishane öyküleri hep ilgimi çekmiştir ve bu da oldukça sıkı bir öyküye benziyor. Tanıtım için teşekkürler.
Crom! Ölüleri Say...

BAHADIR

Ali Recan o dönemde Alfada mıydı bilmiyorum ama Alfanın yayınladığı Punisher serisinin  7. sayısında başlayıp 12. sayısında biten bir hikaye... Ama Alfa sayılarını okurken ya çeviriden kaynaklanan bir nedenden ya da (arada acaba eksik sayı mı var anlamadım...) başka bir nedenden hikayenin hep bir şeyleri eksikmiş gibi geldi.... Muhteşem çizimler... İlk sayıda ki güzel dialoglar... Ama devam eden sayılarda kim kimdir? ne nedir? Biraz karıştırıyorsunuz... Ya da ben karıştırdım diyelim... :)

Mrtekin

Bahadır Bey, selamlar,

Alfa, Ali Recan Bey'in değil miydi?

Allah rahmet eylesin, bu vesile ile de anmış olalım, ne kadar kaliteli örneklerle tanıştırmış bizi zamanında.
They drew first blood...

BAHADIR

Alfa hiç bir zaman Ali Recan'nın olmadı ama Sağıroğlu ailesi sanırım yayıncılıktan elini kolunu çektikten sonra Ali Recan son dönem kendi yaptığı işleri (Conan vs) Alfa logosu ile çıkarmaya devam etti... Sanırım sadece o dönemi Alfa, Ali Recan'nındı diye sayabiliriz... Yanlışım varsa da düzeltiniz...

Mrtekin

Üstadlar daha iyi bilirler bu durumu, çocukluğumdan itibaren Alfa-Ali Recan bende özdeşleşmiş, kavramlar.

En azından, Punisher, Ali Recan kontrolünde yayınlandı diye hatırlıyorum, çünkü onun önsözlerini falan hayal meyal hatırlıyorum, bakılması lazım.

They drew first blood...

kalidor

Alıntı yapılan: BAHADIR - 09 Mart, 2015, 08:31:30
Ali Recan o dönemde Alfada mıydı bilmiyorum ama Alfanın yayınladığı Punisher serisinin  7. sayısında başlayıp 12. sayısında biten bir hikaye... Ama Alfa sayılarını okurken ya çeviriden kaynaklanan bir nedenden ya da (arada acaba eksik sayı mı var anlamadım...) başka bir nedenden hikayenin hep bir şeyleri eksikmiş gibi geldi.... Muhteşem çizimler... İlk sayıda ki güzel dialoglar... Ama devam eden sayılarda kim kimdir? ne nedir? Biraz karıştırıyorsunuz... Ya da ben karıştırdım diyelim... :)

Punisher serisi hem fasikül hem de sonradan ciltlenmiş olarak arşivimde vardı. Akşam bir bakayım. Ciltlenmiş maceralar 20-21. fasikülden sonra yayınlanmamış maceraları içerdiği için önemlidir.
Crom! Ölüleri Say...

BAHADIR

Aşkın Güngör zamanları sanırım Ali Recan Alfa'da değildi... Punisher be Kedi Kız'ın yayınlandığı dönemlerde Aşkın Güngör'ün okur mektuplarını cevapladığı dönemlere denk geliyordu diye hatırlıyorum...