Rogue One: A Star Wars Story

Başlatan dean, 12 Mart, 2015, 19:32:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: hanac - 07 Nisan, 2016, 20:54:59
Bu film hangi dönemde geçiyor ?

Episode III ve Episode IV arasında. Death Star'ın planlarının çalınış hikayesi olacak.

rumar80

Sizce neden death star diye isyan ediyordum yüce insan?

haziran00

Alıntı yapılan: dean - 15 Haziran, 2015, 20:33:32
Forest Whitaker filmin kadrosuna katıldı.

Yaw bu adam her film de oynuyor  ??? ??? ???

Pulluk

Beklediğimden daha düzgün görünüyor. En azından farklı tarzda bir Star Wars hikayesi izleme imkanı bulacağız...
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Mrtekin

Ben de çok beğendim.

Forest Whitaker mükemmel bir oyuncudur.

Özellikle; Jim Jarmush'un aşağıdaki kült filminde (Ghost Dog: The Way of The Samurai) döktürür.

http://m.imdb.com/title/tt0165798/?ref_=m_nmfmd_dr_8

Benzer bir rolde çıkacak olması beni çok mutlu etti.

Meraklısına özel dip not; Yukarıdaki güzel filmde anlatılan felsefenin (Samurayın Yolu) açıklandığı kitap için buyrun.

http://www.idefix.com/ekitap/haga-kure-sakli-yapraklar-hasan-ali-yucel-klasikleri-huseyin-can-erkin/tanim.asp?sid=AU1U32Y4JS5SLYPUVVXZ
They drew first blood...

dean

Fragman beni hiç heyecanlandırmadı. Zaten The Force Awakens sonrası Star Wars ile ilgili hiçbir şeye heyecan duyamayacak hale geldim. Spin-off filmleri aslında farklı hikayeler anlatmak için büyük bir fırsattı. Ama yine karşımızda bir Death Star'ın olduğu ve yine orjinal üçlemenin atmosferini taşıyan bir film yaptılar. Lakin Prequel üçleme bize şunu gösterdi. Star Wars seyircisi tam olarak orijinal üçlemenin atmosferini istiyor, Death Star istiyor. Yapacak bi'şey yok. Yapımcılarında bu atmosferde film yapmaları normal. Zaten diğer spin-off filmde bu atmosferde olacak.

Cumhuriyet dönemi dışında, 5 Star Wars filmi var. Bunların 4'ünde Death Star galaksiyi tehdit eden unsur. Açıkçası bana Death Star'dan gına geldi. Fragman'da Death Star'ı görünce kafamı çevirdim. Artık içinde Death Star'ın olduğu bir Star Wars filmini daha seyredebileceğimi zannetmiyorum. Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows bile şu an için Rogue One: A Star Wars Story'den daha fazla beni heyecanlandırıyor. Bu filmden daha fazla yeni şey sunuyor.

hanac

ferzan

Öncelikle fragman çok hoş duruyor...Belli ki güzel birşeyler izleyecek gene Star Wars hayranları...Benim bu iletiyi kaleme alma sebebim ise başka...Yeni Star Wars anlatıları ile Dean'in heyecansızlığını paylaştığımı farkettim ve bu konu hakkında duygularımı paylaşmak istedim...

Episode VII ve Rogue One öncesinde, Star Wars ile ilgili yapılan herşey; kitap, çizgi roman, animasyon, oyun vs yapılan herşey hoşuma gidiyordu, o evrene ait, muazzam bir bütünün ayrılmaz parçaları olarak geliyordu...Ana hikaye, geçmiş ve gelecek bazında hep bu oyunlarla, çizgi romanlarla, animasyon dizilerle pekiştirildi ve bu spin-off olayının sözlük anlamı da bu yan anlatı ürünlerindeki senaryolarda mevcuttu...En basitinden eski Jedi Knight II : Jedi Outcast oyunu, Force Unleashed oyunu, Knights of Old Rebuplic oyunu, vaktiyle Dark Horse'tan çıkan envai çeşit Star Wars serisi, Battlefront 1 ve 2 ile 6 filmdeki olayların paralelinde, öncesinde, sonrasında, orasında, burasında ne varsa çok güzel bir atmosferde anlatılıyordu hikayesi iyi olsun olmasın...Filmler arası boşluk doldurma teklileri ve mini serileri haricinde bambaşka hikayeler, bambaşka hayatlar okuyor yahut izliyorken, ara ara saçma gelen şeyler olsa da asla hissiyat olarak SW evreninden uzaklaşmıyordum...

En basitinden Jedi Knight II : Jedi Outcast oyununda, Episode VI sonrası bir dönemde geçen ve odağına Kyle Kataran adından bambaşka bir karakteri yerleştiren, Luke'un bile bir yerde şöyle bir göründüğü oyun içlerinde ve sinematiklerde hikaye ne kadar saçma duruyor gibi görünse de, dibine kadar SW tadını yaşardım...Force Unleashed oyununda Episode III'ten çok sonrasında, Darth Vader önderliğinde galakside kalan son Jedi'ların tek tek avlanması beraberinde sürgün Jedi şovalyesi bir çifte ait bebeğin bizzat Lord Vader tarafından yetiştirilmesi hikayesiyle mest olmuştum ve büyüyerek muazzam bir Sith savaşçısı haline gelen o karakterin odağında olduğu senaryo da hiç fena değildi...Seneler önce Dark Horse'tan çıkan onlarca yan seride Luke'tan 6 kuşak sonra gelen aileden karakterlerin apayrı hikayelerini duyup şöyle bir örneklerine baktığımda da hiç abes ve evren dışı bulmaz, aynı heyecanla karşılardım okuyabilsem de, okuyamasam da...Ama hiçbiri SW evreninden ayrı durmazdı...Çoklu ve alternatif bir üretim ağına dayalı muazzam bir estetik ve bütün kontrolünü, her türden yan eserde hissederdim...Hepsi SW ana başlığının eserleriydi bana göre...

Ne zaman yan seriler ve destek anlatılarıyla ilgili tüm geçmiş yok sayıldı, ne zaman SW evreni 6 film haricinde tamamen dışlandı, ne vakit Disney'in eline geçti ipler, o vakit ben de tamamen bıraktım SW olayını...Ne Episode VII, ne Rogue One, bunların hiçbiri heyecanlandıramıyor beni de...Bazı şeyler mazide kalabilse, sona erdirilebilinse keşke diye düşündüğüm oluyor bazen bencil bir şekilde...

Muhteşem bir Star Wars fanı değilim, bir dönem üzerine çok yoğunlaşıp bilir bilmez maksimum düzeyde zevk alıp o defteri kapamıştım ama bütünü hatırladıkça her daim duyduğum saygı ve şahsına münhasır kalite hissi baki kalıyordu...2014 itibariyle Star Wars adına yapılan hiçbirşey, bana Star Wars gibi gelmiyor ne yazık ki...Eminim harika şeyler vardır, eminim kendi içinde bambaşka güzellikleri barındırıyordur ama ben uzakta kalacağım eski bir SW hayranı olarak...Tabii bu uzak duruşum, Marvel dönemi SW çizgi romanlarını kapsamayacak...

Bu yazdıklarımı yanlış anlamanızı istemem...Klasik bir fragmandan film yorumlama olayı değil...Fragman şahane, muhtemelen film de kalburüstü güzellikte olacak, senaryonun kalitesinden de şüphe duymuyorum...Zira ben bu filmin haberini ilk okuduğumda Episode VII'den daha coşkulu bir şekilde bekleme moduna geçmiştim...Episode VII için de lafım olamaz...Dedim ya, sadece 2014 sonrası SW atmosferi bana bir türlü SW atmosferi gibi gelemiyor...Dean heyecansızlıktan bahsedince ben de serinin 3. baharı için genel duygularımı paylaşmak istedim...Bu yazdıklarım fragmandan tamamen bağımsızdır...Umarım konuyu çarpıtmış gibi durmaz bu iletim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Sakızlı Ohannes Paşa

Açıkçası benim de Force Awakens'dan sonra hevesim kaçtı. Ama bunun nedeni Death Star'ın ön planda olması değil. Death Star Wars'ın en önemli 3-5 unsurundan biri ve bu kadar öne çıkarılması normal. Ancak Force Awakens'ın da A New Hope'un çakması olarak çekilmesini kabul edemiyorum. Rogue One bir yan hikaye olduğu için bize yeni şeyler mutlaka sunacaktır. Ama gidip de orijinal üçlemeden olaylar, karakterler ya da mekanları andıran şeyler görürsem bir hayalkırıklığı daha yaşarım.

rumar80

Alıntı yapılan: rumar80 - 07 Nisan, 2016, 20:36:09
  Gene death star, gene death star. seriyi her türlü sevsem de sormadan edemiyorum: yok mu kardeşim başka bir tehdit unsuru koskoca galakside?

Daha dün bunu yazdım. Yani fikirler aynı.  Sonuç ta.

hennessy

Thrawn saygı duruşu olmuş. Vader görmek lazım yoksa bu hikayenin anlamı yok. Palpatine gene onunla alay edcek bir replik kesin olmalı. Nede olsa planlar çalınacak.....

Tarkin ve Vader'ın tartışmalı bir sahnesi iyi olurdu.

Jedi kim olacak var ise......

Birde tüm bildiğimiz evren tekrar yazıldığı için o beyaz pelerinli Tarkin'de olabilir Thrawn'da... Yeni karakter olursa şaşmam....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Filmle ilgili kötü haberler var. Disney filmi beğenmemiş. Önümüzdeki aylarda geniş çaplı ve yüksek bütçeli yeniden çekimler yapılacakmış. Filmle ilgili beklentim çok düşüktü. Bu haberden sonra filmin ismini karalıyorum.

dean

Mrtekin

They drew first blood...

hanac

Donnie Yen abimizin de oynadığını yeni fark ettim  :o