Star Wars: The Last Jedi

Başlatan dean, 12 Mart, 2015, 19:38:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Pulluk

Alıntı yapılan: dean - 08 Ekim, 2017, 14:00:59
  Film 150 dakikalık süresiyle en uzun Star Wars filmi olacak.

mükemmel bir haber :D
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

dean

Pulluk

Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

dean

The Force Awakens, içerisinde The Empire Strikes Back'ten elementler taşıyan bir A New Hope remake'iydi. The Last Jedi'da içerisinde Return of the Jedi'dan elementler taşıyan bir The Empire Strikes Back remake'i gibi duruyor. Sabahtan beri fragmanı döndürerek kaç kere izledim bir mimik bile oluşturmadı yüzümde. Beklentilerim son derece düşük. Aslında ne hayallerle başlamıştı seri. The Force Awakens'in ilk fragmanda Kylo Ren'i gördüğümde heyecandan kafayı yemiştim. Nerden bilelim amaçlarının remake yapmak olduğunu. Acı gerçek sonra ortaya çıktı. Her geçen gün prequel üçlemenin değeri daha da artıyor gözümde. En azından yeniydin. Cesurdun.

Animvader

Bu yeni üçlemenin bende ve tahminimce eski Star Wars fanlarında yarattığı en büyük hayal kırıklıklarından birisi Luke Skywalker karakteri özelinde olmuştur. Biz Yoda'nın, Qui Gon'un astral formuyla temasa geçen, eğitimini sürdüren, güce hakim vs. bir büyük üstat beklerken, karşımıza kendini ıssız adaya kapatmış hafif çatlak bir münzevi çıktı. İlk filmde diyaloğu yoktu, bu fragmandaki konuşmasını duyunca keşke konuşturmasalarmış dedim içimden.

hennessy

Luke Jedi düzeninin en büyük jedi ustası. Düşünün genişletilmiş evrende artık god modunda. Duel sahnelerine girmeden nelerin olacağını bilen karanlık tarafa geçer ise düzenin evrenin nereye gideceğini çok iyi biliyor.

Luke bir ara öğrencisine dark side geçerse nelerin olacağını gösterdiği anda bile neler yaşandığını genişletilmiş evrende okuyarak göre bilirsiniz.

Luke'nin bu kadar korkak gibi gözükmesi normal. Yoda'da kendini bir gezegene mahkum etti. Çünkü göz göre göre engelleyemediği Anakin vakasının nelere yol açtığını gördüğü için kendini sakladı. Burada sadece Obi-Wan ortalıkta gezindi ama oda gölgelerin içinde.

Yani Luke'un biraz korkması tırsması hatta tırlatması çok normal. Kurduğu düzeni Anakin gibi biri gelip yok ediyor. Aynı kehanet gene gerçekleşiyor. Çünkü dark side geçer ise önünde kimsenin durması zor gözüken bir karakter kendisi. Ve oda Yoda gibi kendini bir yerlere mahkum ediyor.

Yoda kont dooku ile konuşmasında bir anlık karanlık tarafa geçtiği an dooku tırsarak geri çekiliyor.

Luke'yi bunun için böyle görmemiz normal. Snoke'nin nasıl bir güç kullanıcısı olduğunu tam bilmiyoruz. Luke kadar iyi mi yada nereden geliyor soru işareti.

Luke Rey için bölyle bir gücü bir kez daha görmüştüm o zaman beni korkutmamıştı ama şimdi korkutuyor derken eski çırağına gönderme yapıyor dikkat edelim.

Jedi düzeninin harap olması ikinci kez yaşanıyor. Anakin ve Ben Solo yıkımı gerçekleitiren kişiler. Yoda ve Luke ise saklanıp birgün tekrar ortaya çıkmak isteyen kişiler.

Yoda'da hafiften tırlatmıştı. Luke'de tırlatıyor ikisi de büyük güç kullanıcıları ve dark side onları nereye sürükleyecek biliyorlar.

Luke fregmanda bu düşündüğün şekilde ilerlemeyecek derken büyük ihtimalle Snoke ile konuşuyordu

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Kızıl çizgilerin olduğu yer Crait olduğunu gösteriyor.  Bu resim bana Anakin tapınağı katlederken gidişini hatırlatıyor.

Ahch-To jedi objelerine ev sahipliği yapıyor bu harabeler onla ilgili olabilir. Bu ilginç. İkinci resim ise kendini sürgün eden Luke'nin ilk jedi tapınağına gelip eski öğretileri incelediği yer olaması lazım.

hennessy

Ahch-To

"Do you know what happened to him?"
"There're a lot of rumors. Stories. The people who knew him the best think he went looking for the first Jedi temple."
―Finn and Han Solo, on the whereabouts of Luke Skywalker[src]
Ahch-To was a planet mostly covered in water, with numerous rocky islands blanketed with green trees. Three decades after the Galactic Civil War, it served as the home of Jedi Master Luke Skywalker who went into exile seeking the first Jedi temple after his Jedi students were killed by Kylo Ren. After the Resistance pieced together two map fragments to reveal Skywalker's location, Rey traveled to Ahch-To in the Millennium Falcon accompanied by R2-D2 and Chewbacca, in search of him.

http://starwars.wikia.com/wiki/Ahch-To

hennessy

hennessy

Bu resim dark side geçen bir Luke resmi ise Disney stüdyolarını yaksınlar topluca istifa edip parayı geri istemeksizin Lucas'a hakları devretsinler.

Snoke'mi ne karın ağrısı kim olursa olsun. Palpatine ve Vader karşısında dize gelmeyen bu adam. Sırf dark side içeriden yıkacağım diye gidiyor ise inanın Disney'i bombalar bu alem için hayırlı bir iş yaparım.
Sıyırmış bir Luke ve Yoda gibi içine kapanmış Luke saygı duyarım ama dark side genişletilmiş evrende geçer ise neler olacağını bilen adama yok artık benim için SW biter....

hennessy

hennessy

Luke ışın kılıcı ile duel of fates mi ?

hennessy

dean

Imdb'ye bilgileri kullanıcılar giriyor. O yüzden film vizyona girene kadar gelen bilgiler pek güvenilir olmuyor.

hennessy