The Returned

Başlatan doktor1881, 13 Mart, 2015, 00:08:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Aslında zombi dizisi demek ne kadar doğru bilmiyorum. Çeşitli uzuvları çürümüş, kopmuş, ağır aksak yürüyen ve beyin yiyen zombiler yok bu dizide. Bu Haziran, ingiliz Channel 4'da yayınlanmaya başlayacak olan dizi "The Returned", aslında fransız filmi "Les Revenants"ın bir remake'i -dizi versiyonu demek daha doğru olur sanırım-. Les Revenants (film olan) ülkemizde de Geri Döndüler adıyla vizyona girmişti zamanında. "Rebound" adıyla da bilinen bu 2012 yapımı fransız dizisinin Channel 4'da yayınlanmaya başlamasıyla daha bir popüler olacağını tahmin ediyorum ben.

Basitçe olay şu: The Rebound adıyla da bilinen Les Revenants filminin aynı adlı dizi uyarlaması, The Returned adıyla ingiliz kanalı Channel 4'da yayınlanmaya başlıyor. .

Yıllar önce ölmüş bir akrabanızın, sevgilinizin, çocuğunuzun ya da ne bileyim kankanızın falan bir gün mezarından çıkıp geri geldiğini düşünün. Sizi ısırmaya çalışmadığını, biraz ağır aksak da olsa hayatına kaldığı yerden devam etmeye çalıştığını düşünün şimdi. Filmin olayı buydu. Dizi de fragmandan anlaşıldığı kadarıyla aynı yoldan yürüyecek

doktor1881

İnternetten araştırınca bu bilgiyi buldum,yeni başlayan bir dizi .Hemen seyretmeye başladım ve bitince her zamanki gibi izlenimlerimi sizinle paylaşmak istedim..Bates Motel'i yayınlayan  A&E kanalı yayınlıyor.Dizinin ilk başlangıcı ile bitişi birbiriyle bağlantılı ve olayları bir nebze açıklıyor.Diziyi seyrederken çok sarmayabilir Ama son 3 -4 dk sını izleyince ilerisi için çok ümit var,diyeceksiniz

Camille'nin eve dönüş sahnesi damgayı vuruyor

doktor1881

Bölüm:2....   Bir gizem dizisi ,inşallah ilk sezonda iptal etmezler Bakalım neye bağlayacaklar Dizinin her bölümü bir kişiyi anlatıyor Bu bölümde Simon 6 yıl önce ölmüş (İlk bölümde Camille idi 4 sene önce ölmüş) Birde 7 yaşlarında bir erkek çocuğu var olayların merkezinde

Olayların geçtiği kasaba  ulu dağların arasına sıkışmış,egzanterik bir kasaba

doktor1881

Günün ilk dizisi
BÖLÜM:3 Geri dönenlere yeni birisi daha eklendi.Ama onun üzerinde çok durulmadı.
Camille ve Simon ile ailelerinin durumları irdelendi.
Yeni bir dizi ve oldukça da güzel.Arkadaşlarıma tavsiye edilir.Bölüm Notu:9/10

Dikkatimi çeken şu oldu: Seyrettiğim son 3-4 dizide lezbiyenlik o kadar çok göze sokuluyor ki. Anlamadım durumu.

Bu arada benim tahminim,ölüp dönenlerin bir amaçı var.Hepsi başka  birinin sebep olduğu kasıtlı ve ya kasıtsız hatalardan dolayı gittiler.intikam için döndüler.Ne senaryo ama ;D çok dizi seyretmenin zararı

Bu arada Victor kim ya ???

Pulluk

Fransız  versiyonunu ve üstüne  2 sezon Resurrection  izlediğim için hic izleyesim gelmiyor.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

doktor1881

Uzun bir süre dizi bolluğunda kaybolan diziyi Dark'ı bitirdikten sonra tekrar keşfettim ve hanımla ilk bölümden itibaren tekrar izlemeye başladım

Bölüm:4 Victor'un gizemi ile başlayan dizi Psikolog Adam'ıda olayların içine sokar

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:5 Roven zor bir karar verme aşamasına gelirken,Lina'nın dönen kardeşi Camille'yi kıskançlığı doruk noktasına çıkar
Dönen kişilerin bir amaçı var gibi duruyor

doktor1881

Bölüm:6 Bölüm en kısa sürede dönen Lucy ile başlayıp onunla son buluyor
Dönen Victor (henrry) nin hesaplaşması sona erer

doktor1881

Bölüm:7 Dönenleri kasaba yavaş yavaş öğrenmeye çalışırken,dönenlerden bazılarının niyeti hiç iyi değildir

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

Bölüm:8 Camile'nin ölen çocukların aileleri ile konuşmasının yan etkileri ortaya çıkarken kendisi kardeşi Lena ile barışır
Dizinin en ilginç karekteri Victor hakkında bu bölüm daha çok bilgi sahibi oluyoruz

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

Bölüm:9 Camille'yi topluma kabul ettirme çabaları bölüm sonunda ilginç bir finalle sonuçlanıyor
Victor hakkındaki sırlar gün yüzüne çıkıyor

doktor1881

Bölüm:10(Sezon FinaLi) Eşimle beraber izlediğim 2. dizinin de finalini böylece yaptık
Halk merkezi görevlisi ilgili olan bölüm sezon finali olmasına rağmen ortada sorular yumağı bırakarak dizi veda etti
Sitelerde 2. sezonunu aradım ama buladım Dizi  ve başına gelenler hakkında bilgiler AZ SONRA

Bölüm Notu:7.5/10

doktor1881

The Returned dizisi A&E kanalında yayınlanmaya başlayan doğaüstü dram dizisiydi. Ancak işler pekte istenildiği gibi gitmedi. Birçok kişinin beğenerek izlediği dizi düşük reyting gerekçesiyle ilk sezonunun son bölümüyle ekranlara veda etti. Projeyi iptal eden A&E kanalı yetkililerinin ardından proje geliştiricileri bir çözüm arayışına girdi.

2004 yılında yayınlanmış olan Les Revenants isimli Fransız yapımdan esinlenerek geliştirilen The Returned konusu itibariyle birçok kişiye çekici gelmişti. Küçük bir kasaba halkının öldükten sonra tekrar yaşadıkları kasabaya geri dönmelerini kurguluyor. Burada ilgi çeken nokta ise geri dönen insanların öldüklerinden habersiz olmaları. Gerçekten senaryo anlamında çok güzel bir hikâye geçişine sahip diyebiliriz.

The Returned geliştiricileri farklı bir kanalla yollarına devam etmeye karar vererek Sundance TV ile görüşmelere başladı. Olumlu geçen görüşme süreci sonrasında doğaüstü dizi için çekimlere başlanarak 8 bölümlük bir 2.sezon anlaşması yapıldı. Buna göre 15 Haziran tarihinde A&E tarafından iptal olduğu duyurulan dizi için 31 Ekim 2015 tarihi Sundance TV tarafından prömiyer tarihi olarak açıklandı.

The Returned 2.sezonu 31 Ekim tarihinde ABD için yayına girecek. Dizi aynı zamanda İngiltere'de 16 Ekim itibariyle prömiyer yaptı. Bir farklı versiyonu da Canal+ tarafından Fransa'da yayınlanan dizinin kitlesi bu anlamda oldukça şanslı diyebiliriz. Her ne kadar ilk zamanlar dizinin iptal olduğuna üzülmüş olsalar bile.

Yazıda belirtildiği üzere 2. sezon yayınlandı dese bile ben 2. sezonu bulamadım Geniş bilgisi olan var mı