Tex Romanzi a Fumetti

Başlatan caretta, 05 Ocak, 2015, 20:17:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Paulo Eleuteri Serpieri Teks çizmiş. Bir başka sitede gördüm. Teks'i Tarzan gibi uzun saçlı çizmiş.

Kim bu Serpieri ? NIC dostum bu sayfaları ekler umarım.

HacıGeraltEmmi

Eminim mükemmel ötesi çizmiştir.

NIC

NIC

Alıntı yapılan: caretta - 05 Ocak, 2015, 20:17:37
Paulo Eleuteri Serpieri Teks çizmiş.Bir başka sitede gördüm.Teks'i Tarzan gibi uzun saçlı çizmiş.Kim bu Serpieri?NIC dostum bu sayfaları ekler umarım.

Bu sorunun cevabını Doğaya bırakıyorum  :)

caretta

Arkadaşlar ben gerçekten Serpieri'yi bilmiyordum. Google'dan baktım. Erotik kadın resimleri çiziyormuş.

Druuna da bunlardan biriymiş. Şimdi anlaşıldı. Vehbi'nin kerrakesi. Uzun  saçlı, pürüzsüz yüzlü Teks...

gamlıbaykuş

Peki bu Teks' in hangi sayısı ? Kapak çok değişik olmuş. Alıştığımız bildiğimiz Teks' den çok farklı; ama kötü değil...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pizagor

Serpieri bence rengi en güzel kullanan sanatçılardan birisi. Druuna ise poşetlik, evde gizli saklı okunabilen bir çizgiroman. Serpierinin Teks'ini beğenmeme rağmen kemik Tex okurunun bu yorumdan hoşlanacağını çok da düşünmüyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

alan ford

Daha önce Flaneur'da Serpieri'nin western çizimlerini görmüş ve hayran kalmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam forumda da paylaşılmıştı bunlar. http://altinmadalyon.com/altin/index.php?action=post;topic=4496.165;last_msg=124969  
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tommikser

Ben bu Tex'i sevdim.Brezilya dizisindeki çapkın cowboylara benzemiş.

Ahenkle dans eden saçlarını şapkasından çıkaran Tex,çiftliğin bekar kızına çapkınca baktı.Ardından atını ahıra yavaşça sürükledi.Bir gözüde Manuella'daydı.Bunu sezen kız,gizlice Tex'i  izleyerek ahıra kadar takip etti.

Sıcaktan saçları terleyen Tex,şapkasını çıkardı ve suyla ıslattı.Güneşin ışıkları ile dans eden saçlarını kızgın bir atın yelesi gibi sağa sola salladı.Bunu gören Manuella şehveti duygularına daha fazla gem vuramayarak Tex'in dudaklarına atladı.Dengesini kaybeden Tex samanların üzerine düştü.Manuella'nın sıcak ve şehvetli dudaklarına daha fazla karşı koymayı bırakarak aynı şiddet ve sıcaklıkla karşılık verdi.Yılların gerginliği ve yalnızlığı o güzel ve parlak saçlarından samanlığın tozuna doğru yavaş ama şehvetli bir şekilde aktı.

Hepsi ve daha fazlası için Tex ve güzel saçlarının maceraları için haftaya mecmunanızın devamını bayiinizden ısrarla isteyiniz.

Tex ve Manuella'nın ilişkisindeki gergin anlar hepsi ve daha fazlası haftaya gazete bayiilerinde...

NIC

Teks için yeni bir seri başlatılmış anladığım kadarıyla

1. sayının çizeride Paolo Eleuteri Serpieri

NIC

NIC

Mrtekin

Bu Texin gençliği mi?

Çizgi Düşler görev başına, bunu da isterüz...
They drew first blood...

ferzan

Hay Allah, ne desem bilemedim...Serpieri'yi pek beğenirim, desen gücü olsun, taramaları olsun, anlatımı olsun ( eskisi kadar ayılıp bayılmasam da ) çok severim ve Serpieri, Serpieri'dir benim için...Yalnız bu Tex, Tex değildir bana kalırsa...

Şimdiye dek Bonelli ekolünden olmayan bambaşka çizerler, dev albümlerde boy gösterdiler ama kendi stillerini ön plana çıkarırken, Tex'in karakterizasyonundaki özgün havaya sadık kalmayı başardılar...Rahmetli Jean Giraud - '' Moebius '' bile Tex çizmediği halde yaptığı tek Tex pin - up'ında bu 60 yıllık karaktere saygı göstermiş ve yadırganmayacak bir Tex portresi ortaya çıkarmıştı...Bakınız :

Her çizgi roman karakterinin çizimi, yaratıcısı haricindeki çizerler için başlangıçta sıkıntılıdır ama ekstra sıkıntı yaratan, fazla karakteristik tipler vardır...Fumettiler içerisinde Tex, bence en karakteristik ve zor benzetilir tiplerden biri ama Serpieri üstadın sanki bunu pek sallamamış gibi bir havası var sayfalarda...Bu konuda çok tutucu değilim ama bir parça olsun Tex karakteristiği görseydik fena olmazdı sanki...Silahın her zaman sevdiğim belde ters duruşu, Navajo bıçağı gibi ayrıntılar Tex'e renk katmış...Saçının uzunluğuna bayıldım...Zira zaman zaman Navajolarla yaşayan bir beyaz reisin ara sıra melez görünmesi, saçlarının gereğinden fazla uzun olması aylık seride de ara sıra sezdirilmeden yedirilse süper olurmuş sanki ama ne olurdu da tip biraz daha Tex olsaydı...Elin mi acırdı Serpieri efendi ?..Genç de olsa, yaşlı da olsa, hatta Kara Kule'nin silahşör Roland'ı gibi kasvetli ve tozlu da olsa Tex'e benzer denemeleri yakıştırır ve hoş karşılardım ama gömlek ve pantol renkleri harici nedense hiç Tex'i andırmadı bana...Navajo olmuş, Desperado olmuş, kısmen Banderas olmuş, latin olmuş, kavruk olmuş, bazı karelerdeki ağız burun kombinasyonuyla Nikılıs Keyç ve Broyn Ceyms ( Blade Runner'ın Leo'sunun sakalsız bıyıksız halindeki ağız - burunlusu ) karışımı özgün bir tip bile olmuş ( 169. iletideki iç sayfa görselinde '' Bang Bang '' diye su içer gibi yerli vurduğu sahnelerde bilhassa ) ama Tex olmamış sanki...

Serpieri candır, kandır...Bir sanatçının kendi yorumu her daim çok değerlidir ama bu yorumun belli kıstasları ( sınır değil ) vardır bence...Aşkolsun Serpieri emmi...'' Vizyondaki Kara Murat, ne denli çizgi romandaki Kara Murat'a benziyor ise bu da o denli Tex'e benzemiş  ;D ;) '' diye nükte edecektim amma nahoş olacağına dair içimde vuku bulan evhamımdan mütevellit şol nükteyi es geçeceğüm...  ::) 

Bu arada son resimler ne güzelmiş, Angelo Stano da Tex mi çizmiş ?.. Şimdiye dek çizmemiş olması anormaldi zaten...Maaşallah, sayfalardan bal damlıyor adeta...Ama Serpieri...Ah Serpieri, vah Serpieri, kaka Serpieri... :)

Not : Üretilecek tüm Tex'lerin, aylık serideki gibi alışıldık ve tekdüze olması çok yazık olur...Yorumlamaların her türlüsüne tüm kalbimle varım ama Tex'i bir parça andırsın, Bizans hisarının burçlarında kılıç sallamasına bile ses etmem...Ya da ederim, bilmiyorum... :(  Bağnaz okur, işkilli büzük, memnuniyetsiz beşer Ferzan'dan sevgilerle... 8)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

caretta

Bu Serpieri üretimi Teks'i ben sevmedim doğrusu. Bu macerada Karson da bayağı genç çizilmiş.

Dikkat ettiyseniz Teks klasik çift cepli sarı gömleğini de giymiyor.

Genç Karson, genç Teks ikisinin de gençlik yıllarından bir maceraya işaret ediyor sanki.

Yeni aylık Teks maceraları da ilginç görünüyor. Bir Jim Brandonlu macera da var.