Tex Romanzi a Fumetti

Başlatan caretta, 05 Ocak, 2015, 20:17:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

ben serpieri'yi heyecanla bekliyorum.
tex'e yeni bir tarz getirmesi değişik, güzel bir farklılık olacak.
hele yerlileri de bu çizdiği gibi olacaksa  ;D

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

köstebek

Serpieri'nin Teks'i çok garip; sevdim, ama doymadım.
Sadece 38 sayfalık bir çalışma. Tadımlık bile değil; öyle bir ısırıklık lezzet. Gavurlar bununla nasıl doyuyormuş anlayamadım doğrusu.
Birkaç cümle daha kurayım. Çizimlere elbette laf yok; ama Teks olarak görmemek gerekir; çok iyi bir western ÇR'ı demek daha doğru olur.
Adamın bizim bildiğimiz Teks ile pek alakası yok. Kemerinde koca bir bıçağı var; tomahawk'ı falan var, üstelik Zagor Tenay kadar iyi kullanıyor.

Dediğim gibi çizimler tamamdır... fakat 38 sayfa siz sevgili Türk teksçilerini ne kadar keser, bilemedim...

Mrtekin

Ne zaman piyasaya çıkar, bu çalışma?
They drew first blood...

köstebek

Hiç bilmiyorum ki, belki bu sene içinde bir yere sıkışır, ama dediğim gibi, inşallah devamı vardır.
Bir şey daha ekleyeyim. Sakın garip beklentilere kapılmayın: Druuna gibi âlemin en sağlam kadın kahramanlarından birini yaratan adam, tüm macera boyunca bir tane bile kadın çizmemiş; ilaç için bir tane bile uzun bacaklı bir yerli squaw bile yok ...

köstebek

Atilla Abim, şimdi bunu güzelce çevirir, keyifle okuruz.

"The Tex album with the story of Paolo Eleuteri Serpieri will be published in Italy in February and will have what we call "French format": carton cover, high quality paper and the colors, the size 24x31cm, containing 48 pages , 38 of which the story itself (the others are occupied by editorial pages including a foreword by Mauro Boselli), ie, a real luxury edition that will give rise to a new collection on an annual basis and which will be given to authors selected total graphics freedom.

From history we know that is violent but also romantic. It will be an adventure of a young Texas, which occurred before the Civil War, more precisely in 1850 (and not 1813 as contained in this same initial text) and narrate a story that the point of view of continuity probably never would have happened. It is a legend, a myth about Tex, but that will be very accurate from a historical point of view with regard to weapons and clothing. Young Tex will use a Colt Walker 1847 and history attend the Comanches and Kiowas the.

Serpieri apologized but explained the context to take liberties, including Tex clothing: "It's a story I had in mind for a long time and had even proposed to Sergio [Bonelli] but on which he had always rejected. I did a research paper and very accurate documentation. Tex is much younger, has long hair, essentially like a trapper, with the coat of skin, but unmistakably yellow. The album will be out in February and I thank Sergio Bonelli Editore the great artistic freedom given this my story. "

köstebek

kit, tex ve Carson beyler, serpieri'nin fırçasından...

hennessy

hennessy

köstebek

Batman Bey,

Kit Carson'un hem siyah hem de ak saçlı halini peş peşe koymuşsunuz; ne mutlu size. Keşke bizim de böyle heyecanlı ve uzun bir hayatımız olsa...

hennessy

Nemo

Sayi 1: Kahraman ve Efsane

Teks ve Serpieri'nin bir araya geldigi album. Serpieri'nin cizimlerinin cok abartildigini dusunuyorum. Kapaktaki Teks cok kotu mesela. Atilla abimin yorumunu merak ediyorum.

Özel Alfa Ajanı

hanac

Alıntı yapılan: Nemo - 19 Mart, 2015, 13:22:56
Kapaktaki Teks cok kotu mesela. Atilla abimin yorumunu merak ediyorum.

Hüseyin, daha önce başka bir başlıkta yapılan muhabbeti sayende kendi başlığında topladım.

Bu başlığın ilk mesajlarına giderek caretta abinin yorumlarına ulaşabilirsin.  :)

Buyrun link te vereyim,

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9074.msg124930.html#msg124930

guneseral

Tex okumam  ama serpieri için alacağım, magnus ustanın çizdiği tex albümünü de  almistim