Warcraft

Başlatan dean, 26 Mart, 2015, 15:31:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Ünlü MMORPG oyunu World of Warcraft sinemaya uyarlanıyor. Filmin yönetmeni Moon ve Source Code filmlerininde yönetmeni olan Duncan Jones. Filmin başrollerinde Dominic Cooper, Ben Foster, Travis Fimmel, Toby Kebbell, Paula Patton gibi isimleri izleyeceğiz. Legendary, Blizzard ve Universal'ın elinden çıkacak film 11 Mart 2016'da vizyonda olacak.

http://www.imdb.com/title/tt0803096/

kalidor

Başrollerden birinde Vikings dizisinden tanıdığımız ve sevdiğimiz Randar reyizi canlandıran Travis Fimmel abimiz de var.

Crom! Ölüleri Say...

dean

Alıntı yapılan: kalidor - 26 Mart, 2015, 15:52:48
Başrollerden birinde Vikings dizisinden tanıdığımız ve sevdiğimiz Randar reyizi canlandıran Travis Fimmel abimiz de var.

Vikings'i henüz izlemediğim için dikkatimden kaçtı. İlk iletiye ekliyorum ismini.

dean

sefik

Alıntı yapılan: kalidor - 26 Mart, 2015, 15:52:48

Ufak bir duzeltme , Randar degil Ragnar :)

dean

ercoktay

Bu Cuma Blizzcon'da ilk trailer gösterilecek. Poster paylaşıldı. Heyecanla bekliyorum.

Animvader

Teaser geldi.Obaaaaaaaa diyorum sadece.LotR havası uyandırdı bende ki bu iyi bir şey.

dean

Chuck

CGI'nın biraz sırıtması haricinde çokça işlenmiş bir konuyu kullanacaklar anladığım kadarıyla. Fakat bu filmden benim beklentim harika bir senaryo falan değil tabii ki. Fragmandan hareketle film, muhteşem savaş sahneleri açlığımı büyük çoğunlukla doyuracak gibi duruyor. :D :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

maeglin

Çok acaip olmuş, iki yıl fragmanını bekle sonra iki dakika da bitsin  ;D

dean

Batman v Superman: Dawn of Justice ve X-Men: Apocalypse'in ardından Warcraft'da eleştirisel anlamda çakıldı. Gelen geçen filmi gömüyor.

maeglin

Biraz önce çıktım filmden, bu yıl izlediğim filmler içerisinde en iyisiydi. Hatırladığım kadarıyla ilk oyunla paralel filmdeki hikaye. Duraton, Gulan, Anduin Lothar, Medivh yani her şey yerli yerindeydi. Hatta o kadar derya deniz bir hikaye var ki filme çok iyi sığdırmışlar. Henüz görünmeyen onlarca karakter var bu seriyle 10 film olsa gider. Mutlaka izlenmeli. Yalnızca sonunda ufak bir düşüş yaşadım filmde bunun dışında çok, çok iyiydi. Daha geniş bir yazı da yazmak isterdim ama bol Spoiler olurdu :) Bu arada izleyince tekrar oyuna dönme isteğim tavan yaptı.

dean

Warcraft

Filmi bugün izledim. Lakin izlerken kendimi çok rahatsız hissettim. Çünkü şöyle bir hava vardı sinemada, sanki Warcraft isimli bir din varmış, bu dinin üyeleri kendi aralarında bir ayin yapıyorlarmış ve bende bu ayini gram anlamadan izliyormuşum.

Belli ki yapım ekibi Warcraft'ı bilmeyen seyirciyi hiç düşünmemiş. Bunları derken oyunu oynamadığım için bazı göndermeleri kaçırmış olmamdan bahsetmiyorum. Filmin, hikayesini kasıtlı olarak eksik anlatmasından bahsediyorum. Filmdeki herşey istisnasız şekilde olmuş olmak için gerçekleşiyor ve film bundan kesinlikle rahatsız olmuyor. Filmin kesinlikle hikaye anlatma, evreni ya da karakterleri tanıtma gibi bir derdi yok. Film başlı başına büyük bütçeli bir oyun sinematiği o kadar.

Açıkçası böyle olmasını beklemiyor ve istemiyordum. Evreni sinema izleyicisine de tanıtan ve sevdiren bir film beklemiştim. Tam aksine normal izleyiciyi dışlayan hatta kapıdan kovan bir filmimsi Warcraft.

Uzun uzadıya yazacak şey bulamıyorum. Yalnız eminim ki oyunu oynayan ve hikayeyi bilen insanlar haklı olarak keyif almışlardır. Zaten film onlar için, diğer insanlar için değil.

4/10

bugraltu

Yorumlar genel olarak çok kötü. Dean'in incelemesiyle sinemada gitmeme kararımı tasdikledim. Yazık olmuş. Bende daha önce herhangi bir oyununu oynamadım, izlemeden biraz araştırma mı yapsak youtube'dan oyun özeti mi izlesek napsak :)