JBC : Amerikan Vampiri Cilt 1

Başlatan Jedmau, 01 Nisan, 2015, 17:40:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Ralph

Sonunda. Baya merakla bekliyordum bu seriyi.

Yarından sonra siparişini veririm. Jbc'ye teşekkürler. Gerçekten çizgisini bozmadan devam ediyor pek çok yayına.

Nightrain

Siparişimi verdim, bekliyorum. Yarın elimde olur sanırım. Son zamanların en heyecan verici olayı bence Amerikan Vampiri. Ah bir de Wake basılsa o daha heyecan verici olacak. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

haziran00

Amerikan çizgi romanlarını pek sevmem birkaç istisna dışında ama çok başarılı olmuş bu kitap :) soluksuz okudum.

baba alsana

Baska okuyanlar varsa lutfen yorumlarinizi yazin .Benimde baslamayi dusundugum bir seri :)

rumar80

Seriyi orjinal olarak okumuş biri olarak şiddetle tavsiye ederim.

Türkçesi hakkında okuyunca yorumumu yazacağım.

emre ozdamarlar

Son yillarda cikan en orjinal serilerden biri. Benim gibi super kahraman hikayesi okurken cok zorlanan cizgi roman severler icin bulunmaz bir nimet. Mutlaka göz atin.
Bu seriyle tanistigim Rafael Albuquerque de en sevdigim cizerler arasina girdi. Cok enerji katiyor adam cizimlerine, fircayi, murekkep lekelerini harika kullaniyor.

Sakızlı Ohannes Paşa

Second cycle adıyla tekrar başlayana kadar olan 34 sayısını okumuştum. Tabi türkçesini de kaçırmak istemedim. Gerçekten harika bir seridir. Stephen king zaten giriş yazısında olayı özetliyor. Şu "sevimli" vampir furyasını bir kenara bırakıp vampirlere olması gereken acımasızlığı, vahşiliği veriyor yaratıcılar.

Bana göre tüm seride dördüncü ciltle birlikte en başarılı cilt ilk cilt. Stephen king ve snyder'in paralel anlattığı hikayeler sonda tatmin edici şekilde kesişiyor. Rafa'nın çizimleri ise keskin. İlerleyen sayılarda bu çizimler daha da etkileyici hale geliyor.

Baskı pek tabiki güzel jbc basıyor sonuçta. Ama kullanılan kağıt çok kalın. Evet kaliteli ama çok kalın. Orijinal cildin 2 katı kalınlığı. 160-170 sayfayı aşan kitaplarda daha ince kağıt kullanılsa daha şık olur bence.

2. cilt için arayı çok açmazlar umarım. 1. cilt ise bi 9.5 puanı hakediyor bence.

Nightrain

Pazartesi elimde kısmetse. Okumak için deliriyorum. Kağıt konusunda zaten kimse JBC eline su dökemez.

rumar80

Ben de merakla JBC'nin baskısını ve tercümesini okumayı bekliyorum. Artık Altan ne zaman gelirse...
  Şimdilik dört kitap oldu (Nathan'ı da sayarsam) Herhalsw biraz daha beklerim.

hennessy

İlk cildi şimdi bitirdim. Ertan'ım elinize sağlık güzel bir çizgi roman ile bizleri buluştur muşsunuz. Başta biraz mesafeli olsam da hikaye sürekleyici olunca hemen kendini okuttu. Scott ve S.King güzel hikayeler yazmışlar. Rafael'de güzel çizmiş okuyun derim bu eser kaçmaz. UGH!
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pearl jam

Benim icin biraz hayal kirikligi oldu.   Genelde cok sevecegim serileri okumadan once dahi anlarim.amerikan vampiri icin de ayni seyi dusunuyodum ama olmadi :). Serinin belli bir kalitesi var ne de olsa bir vertigo ama benim kisisel sorunum karakterlerle ozdeslesemedim skinny sweet fazla kötü birkarakter galiba benim icin. ne olursa olsun insanin ana karakterlerden birine yakinlik duymasi lazim yoksa bir seyler eksik kaliyor. Bir de hikayede bazi olaylar cok oldu bittiye gelmis. Ornegin :

.....spoiler....spoiler......

skinny sweeth in suyun altindan en buyuk dusmani tarafindan nedensiz yere cikartilmasi ve skinny nin elemani rahatca hacamat etmesi..

.......spoiler......spoiler........

Tum bu eksilerine ragmen genel olarak iyi bir cizgi roman. belki .korku -vampir turunun buyuk bir hayrani olmamamin da etkisiyle bir parca hayal kirikligi yaratsa da sonuna kadar takip etmeye devam edecegim bir seri.

Sakızlı Ohannes Paşa

İlerisi için söyleyebilirim sanırım bunu. Skinner sweet serinin hiçbir yerinde en ufak bir iyilik belirtisi göstermeyecek emin olabilirsiniz. "Pure evil" yani. Kendisinden nefret ettirecek kadar kötü. Ama bu serinin amacı da bu zaten. Vampirlerin son dönemde ortaya çıkan şeker çocuk imajını silip onların kana susamış birer canavar olduklarını hatırlatıyor okura. Skinner sweet de ana karakter olarak bunun önde gelen temsilcisi.

Nightrain

Paketim geldi bugün kargodan. İlk iş akşam okumak olacak.

Baskı kalitesi her zaman ki gibi şahane.

Jedmau

Tüm yorumlarınız için teşekkür ederim :) Lütfen fikir yorum ve eleştirilerinizi yazmayı devam edin