Uncanny Avengers - Gerekli Şeyler

Başlatan dean, 21 Nisan, 2015, 13:32:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Gerekli Şeyler yeni yayınlayacakları Avengers serisi Uncanny Avengers serisini duyurdu. Ona yeni bir başlık açmak ve birazda tanıtmak istedim. Uncanny Avengers 2012 ile 2014 arası yayınlanan ve Rick Remender tarafından yazılan 25 sayılık bir seridir. 1-25 sayılar Uncanny Avengers Volume 1'ı oluşturur. Şimdi devam eden volume 2 ise bu 25 sayının devamı niteliğindedir.

Kitabının kapağında sizinde dikkat ettiğiniz gibi Now logosu var. Bu Avengers vs. X-Men'den sonraki bir dönemde yayınlandığını gösteriyor. Zaten ekibimizde Avengers ve X-Men'in karması şeklinde toplanıyor. Üyelere bakarsak; Captain America, Havok, Rouge, Scarlet Witch, Thor ve Wolverine gibi isimleri görebiliriz.

Yayınlanan ciltler ise şu şekilde;

Vol. 1: The Red Shadow (#1-5)
Vol. 2: The Apocalypse Twins (#6-11 & 8AU)
Vol. 3: Ragnarok Now (#12-17)
Vol. 4: Avenge the Earth (#18-22)
Vol. 5: AXIS Prelude (#23-25)

hennessy

Yüce İnsan Umar ve Sevgili Dean bugün aldım okumaya başlayacağım değerli bilgilerin için teşekkür ederim. Iron Man, Hulk gibi karakterler tek başına mı takılıyor bu arada.  Avengers VS X-Men'in devamı diyebilir miyiz. X-Men ile neden birleştiler benim gibi cahilleri aydınlatabilir misin.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Alıntı yapılan: hennessy - 30 Nisan, 2015, 22:06:27
Yüce İnsan Umar ve Sevgili Dean bugün aldım okumaya başlayacağım değerli bilgilerin için teşekkür ederim. Iron Man, Hulk gibi karakterler tek başına mı takılıyor bu arada.  Avengers VS X-Men'in devamı diyebilir miyiz. X-Men ile neden birleştiler benim gibi cahilleri aydınlatabilir misin.

Avengers Vs. X-men'in devamı sayılabilir evet. Iron Man, Hulk gibi karakterler Gerekli Şeyler'in de yayınlayacağı Avengers ve New Avengers dergilerinde olacak.

hennessy

Alıntı yapılan: dean - 30 Nisan, 2015, 22:18:31
   Avengers Vs. X-men'in devamı sayılabilir evet. Iron Man, Hulk gibi karakterler Gerekli Şeyler'in de yayınlayacağı Avengers ve New Avengers dergilerinde olacak.

Teşekkür ederim. Yayınlayacağı dedin yani yeni Avengers ve New Avengers serilerimi geliyor Türkçe. Onlarda Kaptan olmayacak mı anlamına geliyor ugh!

Not: Yoksa bizde basılan serilerden mi bahsediyoruz.

rumar80

Avengers vs X men sonunda mutantların, özellikle de Cyclops'un yaptıkları yüzünden insanlar ile mutantlar arasında oluşan güvensizliği yok etmek amacıyla Captain America mutantların da üyesi olduğu bir Avengers kurmaya karar verir. Başına da Havok'u koyar ve adına Uncanny Avengers denir.
   Bu sırada Captain America ve Iron Man ise esas The Avengers takımı ı yönetmekte vegenişletmeyi planlamaktadır. Bu grubun içinde Hulk da vardır. Hatta bu grup filmin altı ana kahramanı çevresinde diğer kahramanlarda birlikte Jonathan Hickman'in çılgın hikayesinin temelini oluşturur.
   Black Panther ise Walanda'da korkunç bir gerçekle yüzleşir ve bunun üzerine İllumşnati yeni üyelere New Avengers serisinde kurulur. Ekipte Black Panther, Namor, Dr Strange, Reed Richards, Black Bolt, Iron Man, Captain America ve. Beast vardır. Sonra Hulk ta bu gruba girecek ve bu iki seri toparlanıp Secret Wars'a kadar giden sürecin kaldırım taşları olacaktır.
   Umarım bu cevap seni tatmin eder sevgili Murat.

hanac

Dean ve Rumarseksene katılıyorum, ekleyeceğim bir şey yok.

Not: İçimiz dışımız Avengers oldu  :)

rumar80

Marvel now'ın yayınlanması güzel de arada geçen Avengers, New Avengers ve Secret Avengers serilerine yazık oldu. Özellikle New Avengers Iron Fist, Thing, Lıke Cage'in, Spider Man ve Daredevil ile inanılmaz bir kadro idi.

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 30 Nisan, 2015, 22:24:29

Not: İçimiz dışımız Avengers oldu  :)

Hayır içimiz dışımız Nathan şu aralar.  ;)

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 30 Nisan, 2015, 22:27:04
Hayır içimiz dışımız Nathan şu aralar.  ;)

Değerli bilgiler için teşekkür ederim gözlerim yaşardı. Yukarıda Herr Hanac'ın sizi geçmek için durmadan sayısını yükseltmek için yaptıklarını kınıyorum.

Kadro güzelmiş
New Avengers Iron Fist, Thing, Lıke Cage'in, Spider Man ve Daredevil ile inanılmaz bir kadro idi.

Tek hatası Iron yerine Kaptan olmaması manyak olurdu. Filmi izleyince ne demek istediğimi anlarsın abi ugh!

rumar80

Yarın bir aksilik olmazsa izleyeceğim.

Sakızlı Ohannes Paşa

Güzel bir hikayeye sahipti ilk cilt. Red skull'u severim. Marvel'ın yarattığı en ilgi çekici villain'lardan biri olduğunu düşünüyorum. Ama tabi bu ciltte xavier ile yaptığı şey gerçekten bu çizgi roman yazarlarının hayal güçlerinin sınırı yok dedirtiyor insana :) Takımı da sevdim. Scarlet Witch varsa tamamdır benim için. Hastasıyım cadının. Zaten böyle hafif çatlak hatunlardan hoşlanırım  ;D

1-4 arası Cassaday 5. sayıyı Coipel çizmiş. İki çizerin de çizimlerini severim. O açıdan da beni tatmin etti. Avengers severlere tavsiye ederim kitabı. Ama şu wolverine hakikaten sıktı beni. Hazır Death of Wolverine sonrası 1-2 yıl ölü kalsa ne güzel olurdu. Neyse konumuzdan uzaklaşmayalım. Uncanny Avengers Kırmızı Gölge cildine 8/10 diyebilirim rahatlıkla.

berkuralcan

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 10 Mayıs, 2015, 23:33:25
Hazır Death of Wolverine sonrası 1-2 yıl ölü kalsa ne güzel olurdu.

Death of Wolverine Uncanny Avengers'ın bu cildinden epey sonra çıktı zaten, Wolverine hala ölü  ;)

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: berkuralcan - 11 Mayıs, 2015, 16:36:41
Death of Wolverine Uncanny Avengers'ın bu cildinden epey sonra çıktı zaten, Wolverine hala ölü  ;)

Tamam işte onu diyorum. 1-2 yıl ölü kalsa çok iyi olur  :)

berkuralcan

Anladım, "iyi olurdu" yazmışsın ya, sanki geri döndü gibi anladın diye düşündüm :D

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: berkuralcan - 12 Mayıs, 2015, 01:04:45
Anladım, "iyi olurdu" yazmışsın ya, sanki geri döndü gibi anladın diye düşündüm :D

Olurdu yazdım çünkü bir hayalden öteye gitmeyecek. Yakında diriltirler  :)