Avengers: Endgame (2019) - Phase 3/22

Başlatan dean, 22 Nisan, 2015, 13:13:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Neticede iki farklı film olarak vizyona gireceği için daha önce açtığım Avengers: Infinity War başlığına official duyurularında da olduğu gibi part I kısmını ekledim ve part II başlığı açtım. Tabi başlığı açmışken bazı bilgileride paylaşayim. Öncelikle birlikte çekilecek olan Infinity War filmlerinin yönetmenleri Anthony Russo ve Joe Russo kardeşler. Bunun dışında filmi yazacak olan ikili ise Captain America: The Winter Soldier filmininde yazarları olan Christopher Markus ve Stephen McFeely ikilisi.

Filmler ile ilgili önemli olan nokta ise edebiyat uyarlamalarından alışık olduğumuz part I ve part II olayından daha farklı bir sistemin işleyeceği. Edebiyat uyarlamaları iki part'a ayrılırken ana materyale bağlı kalmaları yüzünden partlar arası hikayenin yerleşiminde ciddi sıkıntılar doğabiliyor. Ama burada öyle bir sorun olmayacak. Yani filmler birbirlerine Harry Potter'ın son filmlerinde ki gibi yada Hunger Games'deki kadar muhtaç olmayacak. Daha çok Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest ve Pirates of the Caribbean: At World's End arasındaki ilişki gibi yine temel konu aynı, birlikte çekilen ama daha fazla kendi ayakları üzerinde kalabilen filmler olacaklar.

Son olarak Netflix dizi karakterlerinin ortak ekibi olacak The Defenders'ın part I'de değil ama part II'de çıkabileceği gelen dedikodular arasında.

dean

Dördüncü Avengers filminin üzerinden Part II eki atıldı. Infinity War ismi ise üçüncü filmde kaldı. Dördüncü Avengers filminin ismi ise daha konulmadı. Yakın zamanda filmin adı açıklanacaktır.

rumar80

İnfinity gauntlet derler olur biter.  Russo kardeşler hata yapmaz diye düşünüyorum.

Nightrain

Bence bundan sonra New Avengers olur.

Kadro:

Captain America (Bucky)
Thor
Spiderman
Doctor Strange
Black Panther
Ant Man
Wasp
Captain Marvel
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Kevin Feige, Spider-Man'in Avengers 4'te olacağını doğruladı.

dean

Avengers 4 filmi çok ciddi şekilde üçüncü filmden ayrılmış görünüyor. Zira Kevin Feige, Avengers 4'ün Avengers: Infinity War ile anda çekilmediğini, iki filmin ayrı ayrı ayrı çekileceğini söyledi. Avengers 4'ün çekimleri Ağustos ayında başlayacakmış. Bu kararın alınmasında filmlerin yönetmenleri Russo kardeşlerin iki filmin görsel tasarımının birbirlerinden farklı olması gerektiğini düşünmeleri yatıyormuş.

Bir çok açıdan böyle olması mantıklı duruyor aslında. Bu tip aynı anda çekilen filmlere baktığımızda filmler görsel açıdan birbirlerinin aynısı olurlar. Aynı anda çekildikleri için yer yer Part I ya da Part II hangisini çektiklerini tam bilmezler bile. Filmler 5 saatlik bütün bir filmmiş gibi çekilip neredeyse ortadan ikiye bölünerek vizyona girer. Benim bu filmlerle ilgili hep şikayetim Part I'in doğru düzgün bir sonunun Part II'nin de başının olmamasıdır. Bu bağlamdan bu karardan memnun oldum.

Bu kararın alınmasında bir başka etkeninde Avengers: Infinity War'u arada kaynatmamak olduğunu düşünüyorum. Part'lı filmlere baktığımızda vurucu kısımların Part II'de olduğunu görüyoruz. Part I filmleri buna hazırlık yapan filmler oluyorlar. Marvel'ın taktiğinde Avengers: Infinity War çok daha fazla kendi ayakları üzerinde duracak bir film olacaktır.

Aynı zamanda Marvel filmi vizyona sokmadan aylar öncesinde test gösterimleri yapmayı seven ve buna göre filmin tekrar şekillendiren bir sistem uygulamakta. Ayrı ayrı çekerek Avengers 4 filminin çekimleri sırasında Avengers: Infinity War'u bolca test ettirip, hazır kadroda ellerindeyken istedikleri değişimleri yapacaklardır. Bu baya iyi bir haber oldu bence.

dean

Gamorayı canlandıran Zoe Saldana filmin ismini ağzından kaçırdı :o Muhtemelen Kevin Feige baya sinirlenmiştir ;D Saldana'nın söylediğine göre filmin ismi; Avengers; Infinity Gauntlet.

Nightrain

Alıntı yapılan: dean - 25 Nisan, 2017, 14:53:21
  Gamorayı canlandıran Zoe Saldana filmin ismini ağzından kaçırdı :o Muhtemelen Kevin Feige baya sinirlenmiştir ;D Saldana'nın söylediğine göre filmin ismi; Avengers; Infinity Gauntlet.

Daha önce 4.filmin ismi 3.film ile ilgili spoiler taşıdığı için açıklamamışlardı. İyi oldu bu. ;D Bence spoilerlik bir şey yok. Koca Thanos'u tek filmde devirmeleri mümkün değildi.

Ben daha çok Avengers Disassembled gibi bir şey olur diyordum.

lampard

Filmler birbirinden bağımsız değil o zaman

dean

Josh Brolin filmde olduğunu onayladı.

Nightrain

Russo'lar aylar öncesinden Avengers 4'ün baş rolünde Thanos'un olduğunu söylemişti. Film muhtemelen Thanos'un gözünden anlatılacak. Nasıl ölüm makinesine dönüştüğünü göreceğiz.

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 31 Temmuz, 2017, 17:26:12
Russo'lar aylar öncesinden Avengers 4'ün baş rolünde Thanos'un olduğunu söylemişti. Film muhtemelen Thanos'un gözünden anlatılacak. Nasıl ölüm makinesine dönüştüğünü göreceğiz.

Onu Avengers: Infinity War için Kevin Feige demişti.

http://collider.com/avengers-infinity-war-thanos-main-character/

"Thanos in Infinity War is – in a movie that has a lot of characters, you could almost go so far as to say he is the main character, and that's a bit of a departure from what we've done before, but that was appropriate for a movie called Infinity War."

dean

Filmin çekimleri başladı.

Nightrain

dean

Samuel L. Jackson, Avengers: Inifnity War ve Avengers 4'te yer almayacakmış.