Spider-Man: Into The Spider-Verse

Başlatan dean, 23 Nisan, 2015, 12:05:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Sony'nin bugün yaptığı açıklamaya göre Spider-Man'in animasyon filmi geliyor. Filmin kamera arkasında The Lego filmin yetenekli isimleri Phil Lord ve Christopher Miller olacak.

Animasyon Spider-Man filmi, live-action filmden tam bir yıl sonra 20 Temmuz 2018'de vizyona girecek. Ayrıca film Marvel Cinematic Universe ile bağlantılı olmayacak.

xmenac

Güzel bir haber. Bildiğim kadarıyla Spider-Man'in animasyon filmi yoktu şimdiye kadar. Animasyon filmlerde Marvel'ın da biraz atak yapması lazım. DC epey ağırlık veriyor bu sektöre.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 23 Nisan, 2015, 12:45:57
Güzel bir haber. Bildiğim kadarıyla Spider-Man'in animasyon filmi yoktu şimdiye kadar. Animasyon filmlerde Marvel'ın da biraz atak yapması lazım. DC epey ağırlık veriyor bu sektöre.

Marvel bu filmin duyurusuyla şu ana kadar çıkan Dc animasyonlarının önüne bile geçmiş olabilir. Çünkü Dc'nin animasyon filmleri direkt Blu-ray/DVD'ye çıkan cartoon'dan hallice işler. Sony'nin bu animasyon filmi sinemalarda oynayacak bir film. Yani 100 milyonun üstünde bir bütçe ayrılacak bu film için. Dc'nin animasyonularının toplam bütçesi bile 100 milyonu bulmuyor. Sony'nin Spider-Man animasyonu How to Train Your Dragon, Shrek, Frozen kalitesinde bir iş olacak.

@Serhan

Lego Movie yapımcılarından olacaksa , bu iş olmuştur  :D

xmenac

Çizgi roman uyarlaması bir animasyonun sinemada olması güzel. Bakalım nasıl bir gişe başarısı olacak.

100 milyonun üzerinde bütçe olması da enteresan, Thor The Dark World 150 milyon dolar bütçeliydi diye okumuştum internette. Lego Movie de 60 milyon dolardı.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 23 Nisan, 2015, 14:15:30
100 milyonun üzerinde bütçe olması da enteresan, Thor The Dark World 150 milyon dolar bütçeliydi diye okumuştum internette. Lego Movie de 60 milyon dolardı.

100 milyon şu an için tahmini bir rakam aslında. Ama Sony'nin animasyonlara ayırdığı bütçe genelde bu civarda oluyor. Mesela Hotel Transylvania 85 milyon, Cloudy with a Chance of Meatballs 100 milyon vb. Diğer taraftan Disney yine bir Marvel uyarlaması olan Big Hero 6'e 165 milyon harcayıp 652 milyon + 1 tanede Oscar kazanmıştı. Zaten Disney 150 milyon civarı bütçe ile hazırlıyor genelde bu ara. Hele Pixar 200 milyon'a kadar çıkıyor. Yani kaliteli animasyon yeri geliyor büyük bütçeli live-action filmlerden bile daha pahalıya çıkıyor. Sony, bu seviyede bir Spider-Man istiyorsa yüksek para harcayıp, iyi sinemacılarla çalışmalı. Kamera arkasında olacak ekip kaliteli zaten. Ben baya umutluyum Spider-Man animasyonundan.

dean

Animasyon filmin vizyon tarihi 21 Aralık 2018'e ertelendi.

dean

Bazı dedikodulara göre animasyon film Miles Morales odaklı olabilirmiş. Ben fikri çok beğendim. Hatta ve hatta Sony'nin uzun yıllardır Spider-Man ile alakalı aldığı en doğru karar olduğunu düşünüyorum. 2016 yılından itibaren zaten yılda en az bir kere Peter Parker Spider-Man'i sinemada izleyeceğiz (Captain America: Civil War, Spider-Man: Homecoming, Avengers: Intinifty War - Part I, Avengers: Inifnity War - Part II, Spider-Man 2) Bu bağlamda animasyon Spider-Man'in izleyiciyi sinemaya çekmek için bir farklılığının olması gerekiyordu. O da Miles Morales oldu.

Agamotto

Bu animasyon sinemalara çıkacak mı yoksa DC animasyonları gibi mi olacak?

dean

Alıntı yapılan: Agamotto - 31 Mayıs, 2016, 15:13:45
Bu animasyon sinemalara çıkacak mı yoksa DC animasyonları gibi mi olacak?

Sinemalara gelecek ve diğer büyük animasyon filmleri (Pixar, Disney, Dreamworks vb. şirketlerin yaptığı animasyonlar) gibi yüksek bütçeli olacak.

xmenac

Yanlış bilmiyorsam, sinemalarda gösterilen ikinci çizgi roman uyarlaması animasyon film olacak bu. İlki, 1993 yılındaki Batman: Mask of the Phantasm'dı.

Lego Movie'yi çizgi roman uyarlaması olarak düşünürsek durum değişir tabii.

Nightrain

Bence de Miles Morales odaklı olmalı. Peter'i zaten beyaz perde de göreceğiz.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Filmin Miles Morales odaklı olacağı onaylandı.

dean

xmenac

Epey güzel olmuş. Acaba Spider-Gwen ya da Silk gibi karakterler de dahil olacak mı ilerde?