Wayward pines

Başlatan hennessy, 25 Nisan, 2015, 09:35:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Pulluk

İlk sezonunda gayet tadında bırakıla bilecekken zoraki bir şekilde 2. sezonuna başladılar. Yeni sezonun ilk bölümünü izledim ve durma kararı aldım. Benim için aklımda tek sezonluk güzel bir dizi olarak kalacak.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

doktor1881

Bölüm:1/3 Arkadaşların çoğu diziyi seyretmişler Ben geç farkettim (2. sezon ilk bölümünü listede görünce merak edip başladım ve iyi ki başlamışım ve gayet sardı) Bu bölüm de Ethan Burke'nin ailesi de kasabaya gelir Bölüm sonu işler karışır
Dizi de Mat Dillon dahil 4 tane Oscar ödüllü oyuncu var
Bu arada kasabanın ve evlerin dizaynı dikkatinizi çektimi.Şehircilik harikası.Çevre korunmuş ve göz zevkine hitap ediyor

Bölüm Notu:8.5/10

doktor1881

Bölüm:1/4 Ethan kasabada en hızlı yükselen insan oldu.Hemen kasabanın......................................
Bölümde Ethan'ın karısı Therasa ve sevgilisi Kate'nin karşılastığı sahne mükemmel sahnelenmiş
Ben Burke kasabadaki okulda ilk gününü geçirdi
Yabancı dizilerde bölüm sonlarını çok güzel yapıyorlar Heyecan dozunu yükseltip gelecek bölüm için seni bağlıyorlar

hennessy

İkinci sezon ilk bölüm izledim evet biraz gizemli ve durağandı. Ama ben ümitliyim.... Devam.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

doktor1881

Bölüm:1/5 Kilit adam David Pilcher ile tanışıyoruz. Dizideki olaylar hakkında düşüncelerin tümden değiştiği bir bölümdü
İnsan diziyi bırakamıyor.Hemen yeni bölüme başlamak istiyor

doktor1881

Bölüm:1/6 Kasaba hakkındaki tüm gerçeklerin ortaya çıktığı bir bölüm oldu.
Niye gerçeklerin söylenmediğini A grubu açıklıyor
Dizideki konunun olabilirliği tek kişi ile mümkün değil :-\

doktor1881

Bölüm:1/7 İnsanoğlunun olduğu yerde baskı varsa karşı tepkide gecikmez.Kasabada terörist grubun ortaya çıkması gecikmez

Bölüm Notu:8/10

doktor1881

Bölüm:1/8 Kate'nin kasabayı uyum süresi bölümleri tempoyu düşüren gereksiz kısımlardı
Bu bölümde David Pilcher kendi kontrolunu iyice kaybediyor
Bu arada duvar da yıkıldı hadi hayırlısı

Bölüm Notu:7.5/10

doktor1881

Bölüm:1/9 Bu bölüm David Pilcher'in ruh durumu ''Ya benimsin Ya kara toprağın ''
İnsanoğlu her şeyi ben bilirim mantığıyla hareket ediyor
Geçen sene yaz dizisi olarak tek sezonluk 10 bölüm olarak hazırlanmış.Sonra ne olduysa bu yaz 2. sezonu başlattılar (Talep gördü demekki)

Bölüm Notu:9/10

doktor1881

Bölüm:1/10 (Sezon Finali) Düşük bütçeli ve dar mekanda çekilen dizi bütün olarak hoşuma gitti.Olubilirliği tartışılacak dizide çok mantık hataları olduğu da kesin (5000 kamera ile izlenen kasabada yine de yasadışı işlerin olması ilginç)Final bölümü olağan gidişi ile final yapacak derken bambaşka bir final oldu.Ordan oraya olaylar nasıl gelişti.Anlaşılamadı.Hikayenin gidişi ile 5 sezonluk malzeme daha çıkar.Dizi de gizem çözüldü ama macera olarak devam eder.Yeni koloniler ortaya çıkabilir,Abby'lerin insana daha yakın formu ortaya çıkabilir mesela ;D ;D

Bölüm Notu:9/10

kalidor

İtkiyle dün ilk bölümü seyrettim. Oldukça gizemli, devam edeceğim.  :)
Crom! Ölüleri Say...

doktor1881

Bölüm:2/1 İkinci sezonda büyük bir konsept değişikliği var.Gizem aydınlanınca dediğimiz gibi macera kulvarında devam ediyor dizi.
Kasaba 2. Dünya savasındaki Nazi kasabası gibi olmuş ve artık C Grubu insanlar uyandırılmaya başlıyor
Ethan Burke'nin oğlu Ben bu sezon  başrolde Diğer başrolde herhalde yeni uyandırılan Dr Yedlin olacak
Benim şahsi fikrim geçen sezon gibi çokkk beğeneceğim bir dizi olmayacak ama yine de yeterli kredisi var ::)

Bölüm Notu:7.5/10

doktor1881

5
Bölüm:2/2 (GünceL) ilk sezona göre daha da gelişmesi gereken dizi kendini sınırlandırmış ve gerilemiş
Dizide öyle bir potansiyel var. Aby'lerden gidip gizem yaratabilirlerdi.
Şimdi 2. Dünya savaşı sırasındaki bir kasabada baskıcı yönetim vs...
ilk sezonda figuran olan Jason bu sezon baş role çıkmış. Arkası sağlam galiba :D

Bölüm Notu:6/10

doktor1881

Bölüm:2/3 Waynard Pines'in Lideri Jason'un geçmişi ve kasabanın kurucularından hemşire Palm Picher arasındaki ilişki ile Jason'un kasabayı büyütme planları bölümün ana fikriydi. Dizi ilk sezonki ivmeden kayıp yaşayarak devam ediyor

Bölüm Notu:6.5/10

hennessy

Son iki bölüm ile dizi düşüşe geçti. Ya ilerde konu iyi bağlanacak yada bu sezon biter bu dizi.

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları