FSD (Flash Severler Derneği)

Başlatan @Serhan, 25 Nisan, 2015, 10:40:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

@Serhan

FSD (Flash Severler Derneği)

Katılımları bekliyoruz

Amacımız ; Flash'ı tanımayan , etmeyen insanları , Flash'a karşı daha samimi olmalarını sağlamak.

Flash'a ilgisi olmayanlar , tanımak için dizisini izleyebilirler. Dizinin altınmadalyon sayfası :

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7573.0.html

İzlemek isteyenler , internetten veya CNBC-E kanalından izleyebilirler.

Bakalım Flash'ı seven kimler varmış  8) 8)

Flash Hakkında Bazı Bilgiler :

Güç kaynakları insan anlayışının ötesinde Speed Force X ( hız gücü) adında elemental bir boyuttur. Bu boyut tüm süper hızlı kahramanların asıl güç kaynağıdır. (bu boyutdan etkilenenler süper hız gücüne sahip olurlar.) Toplam dört tane Flash vardır (Jay Garrick, Barry Allen, Wally West, Bart Allen) ve 3 generasyon Flashlar'ın tamamı güçlerini bu boyutdan alırlar. Flash Wally West'de diğer flashlar gibi süper hız gücüne sahiptir. Açılan bir boyut kapısını kapatabilmek için elinden gelen tüm çabayı gösteren Wally kendini Speed Force boyutunda hapsolmuş bulur. Büyük güçlüklerle oradan çıkabilen Wally Speedforce'la arasında direkt bir bağ kurulduğunu fark eder. Bunun sonucunda Wally West kendinden önceki iki Flashdan çok daha güçlü ve hızlı olduğunu ve onlarda olmayan yeteneklere sahip olduğunu fark eder. Speed Force'la olan bağı sayesinde geçmişte ve gelecekte speed force'u kullanan herkesle iletişim kurabilmiştir.

Efsanevi Speedforce Gücü :

Speedforce; DC 'deki hız birimlerinden biri olup en yüksek hızı belirtmektedir. DC 'de hız bariyerleri vardır;

Ses, Işık, Zaman (bu bariyeri aşabilen zamanı kendisi için durdurur), Boyutsal (Dimension-Bu bariyeri aşabilen boyutlar arası yolculuk edebilir ve Işık Hızından en az 127 Milyon kat hızlı hareket edebilirler) ve en son SPEEDFORCE 'dur.

Barry Allen Superman 'in Speedforce 'u aşabileceğini düşünür. Hatta Batman 'e Superman 'in neden gücünü sakındığını sorar. (Superman, Boyutsal bariyeri aşabilir fakat Flash gibi Speedforce 'a hakim edemeyişinden yüksek hızlarda giderken etrafına zarar verir)

Güçleri
Flash'lar ve yakınları sonsuz gençliğe sahip ölümsüz kişilerdir. Kendileri ve eşleri bu sebepten yaşlanmaz. Speed Force güç kaynaklarından aldıkları gücün bir eseridir bu, yani ölümsüzdürler bir anlamda. Yani yaşlanarak ölme gibi durumları yoktur. Speed Force kullanarak enerji inşaa ları ( construct ) oluşturabilir, Flash kostümü böyledir mesela enerji den oluşan bir katı maddedir. Etrafına enerji duvarları örebilir. Hızını objelere ya da başka insanlara aktarabilir, mesela Superman e aktarıp aynı hızda hareket etmelerini sağlayabilir. Ayrıca bir başka cisme insana molküler enerji vererek moleküler hareket hızını arttırabilir. Herkesten ve her şeyden HIZ çalabilir.

Speed Force Aura sayesinde hız yaparken zarar görmez darbelerden etkilenmez, yaralanmaz, etrafındakilere de geçirebilir bunu. Ayrıca hızın etkilenmez ve dış dünyaya da etki etmez. Wally West düşünce hızından çok daha hızlı hareket eder koşar. Wally'nin hızının bilinen bir sınırı yoktur, İstediği kadar sürat yapabilir. Hatta o kadar hızlıdır ki ışık hızında atılan bir yumruk ona hiç kımıldamayan havada asılı kalan bir el gibi görünür. Kendi vücudu güçleri ve SPEED FORCE üzerinde ki hakimiyeti kusursuzdur.

Tüm vücudunu sonsuz bir kütleye çevirip '' İNFİNİTY MASS PUNCH '' özelliğini kullanabilir. O kadar süratli bir yumruk atar ki, ( normalde ışık hızına ulaşan ve onu aşan cisimlerin kütleleri olamaz, ama FLASH ın Speed Force hakimiyeti bu kuralları isterse saf dışı bırakır ve sürati arttıkça kütlesini de sonsuzluk boyutunda arttırabilir) ve öyle yoğun bir kütleye sahiptir ki Superman i bile tek yumrukta bayıltabilir. Beyaz cüce bir yıldızdan daha büyük bir enerjiye güce sahiptir '' İnfinity Mass Punch '' .

Zamanda istediği gibi yolculuk edebilir, bu konuda Barry den üstündür, aynen HULK ya da Wolverine gibi hızla iyileşir hatta onlardan daha hızlı bir iyileşme gücü vardır, yaraları an içinde iyileşir. Tabii bu hız halinde SPEED FORCE u kullanırken olur.

FAZ halini aldığında ( koşmasına gerek yok ) yani vücudunda ki molekülleri istediği gibi kontrol ettiğinde isterse her cismin içinden geçebilir, ayrıca yine eğer isterse kendine hiç zarar vermeden içine girdiği cismi insanı canlıyı moleküler seviyede bozarak patlamasına sebep olabilir! Bu arada Flash ın hızı koşmakla da alakalı değildir, kendi moleküllerini enerjisini SPEED FORCE la istediği gibi yönlendirmesiyle alakalıdır. Özetle uçabilir ama koşmayı çok sevdiğinden bunu tercih eder, bu arada koşmak için bir yere de ihtiyacı yoktur. Yani havada koşabilir, hatta uzayda koşar, özetle, gidemeyeceği sürat yapamayacağı hiçbir yer yoktur, uzay boşluğunda da SPEED FORCE onu korur. Bir saniyede bir tek ya da pek çok düşmanına milyonlarca kez saldırabilir yumruk atabilir. Zaman algısının üzerindeki hakimiyeti öyle güçlüdür ki 1 saniye ona milyarlarca yıl gibi gelebilir isterse.

Üye Listesi :
1. Joker
2. Ras Al Ghul
3. doktor1881
4. s.b
5. Nemo
6. Master of Death
7. Ahmet Oktay
8. Caped Crusader
9. kerter
10. maeglin]

Ras Al Ghul

s.b

Bu şimşek genç, Supiyi geçiyor mu?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Ras Al Ghul

s.b

Alıntı yapılan: Ras Al Ghul - 25 Nisan, 2015, 11:19:53
Geçiyor :)

O zaman ya yazarında ya da çizerinde bir yanlışlık var. O kim ki Superman'i geçecek.

Ras Al Ghul

Adamın gücü koşmak Dc ede ezdirmek istemememiş ;D

@Serhan

doktor1881

dizisini izliyorum çr larını aldım (Okumadım daha) Klubün üyesi olmamak olmaz

@Serhan

Üye Listesi :
1. Joker
2. Ras Al Ghul
3. doktor1881

s.b

Flash'ı henüz satın almadım. Dolayısı ile okuyamadım da. Ancak eski Bilkalardan hatırladığım kadarı ile iyi bir çocuktu.
Beni üye yaparsanız memnun olurum.

@Serhan

Alıntı yapılan: s.b - 25 Nisan, 2015, 14:17:49
Flash'ı henüz satın almadım. Dolayısı ile okuyamadım da. Ancak eski Bilkalardan hatırladığım kadarı ile iyi bir çocuktu.
Beni üye yaparsanız memnun olurum.
Çabuk Büyüyoruz.
Üye Listesi :
1. Joker
2. Ras Al Ghul
3. doktor1881
4. s.b

Nemo

Justice League'de Lantern ile atismalari cok hosuma gidiyor. Beni de eklerseniz sevinirim :)
Özel Alfa Ajanı

@Serhan

Üye Listesi :
1. Joker
2. Ras Al Ghul
3. doktor1881
4. s.b
5. Nemo

Al Ghul

DC okuyup da Flash sevmemek mümkün mü yahu!

Ekleyin ekleyin, beni de ekleyin.. :)

@Serhan

Hoşgeldiniz :)

Üye Listesi :
1. Joker
2. Ras Al Ghul
3. doktor1881
4. s.b
5. Nemo
6. Master of Death