Tema Değişikliği Problemi ve Forumdaki Eski Linkler

Başlatan xmenac, 26 Nisan, 2015, 16:02:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xmenac

Merhabalar,

Bir süre önce farkettiğim iki konuyu tek başlıkta toplayarak ileteyim dedim. Forumda "Diğer İtalyan ve Avrupa Çizgiromanları" bölümünün alt kategorisi olan Diabolik bölümüne girdiğimizde forumun teması değişiyor. Fena bir görüntü de olmuyor aslında ama nedendir diye sormak istedim. :)

Bunun dışında bazı konularda eskiden kalma linklere tıkladığımızda reklam içeren sayfalar açırıyor. Şu an forumun adresi altinmadalyon.com/altin/ olarak yer alıyor fakat önceden "altin" klasörü yerine "site" isimli bir klasöre kuruluymuş sanırım forum. Bu nedenle eskiden paylaşılan site klasörü altındaki linklere gittiğimizde o konuları göremiyoruz, reklam içerikli bir sayfayla karşılaşıyoruz. Her mesajı tek tek düzenleyip linkleri yenilemek zor bir iştir muhtemelen ama reklam içerikli sayfa gözden kaçmış olabilir belki kaldırmak istersiniz diye belirtmek istedim.

hanac

Bende tema aynı kalıyor Diabolik bölümüne girince  ???

Ayrıca calışmayan eski linkleri forumumuz admini V ye bildirirsen düzeltir.  :)

Vazgeçtim, en iyisi sen bana bildir   ;D

xmenac

Üçüncü bir konuyu belirtmeyi unutmuşum. Anasayfadaki yeni ileti grafikleri ve mesajlarda kullanıcı isimlerinin yanında yer alan çevrimiçi grafikleri de gözükmüyor bende. :D

hanac

Hmmm ben bu teknik işlerden hiç anlamam.

Teknik işlerden sorumlu admin kalidor bu durumu bir incelesin.

xmenac

Diabolik bölümüyle ilgili problemi anladım galiba. Profil ayarlarıma girdiğimde kullanılan tema bölümünde "Forum ya da Bölüm varsayılanı" olarak kullandığım gözüküyor. Detaylarına baktığımda "SMF Default Theme - Curve" ve "Core" olmak üzere iki tema varmış. Diabolik bölümünün varsayılanı Core heralde, diğer bölümlerde Curve kullanılıyor. Benimki de bölüm varsayılanına göre ayarlı olunca o bölüme girdiğimde tema değişiyor. Varsayılan yerine Curve temasını seçtiğimde sorun kalmıyor. Yeni üye olanların tema ayarı direkt olarak varsayılan oluyor heralde, o yüzden siz normal görüntülerken ben de böyle bir ayar gerekti.

Yalnız yeni ileti ve çevrimiçi grafiği konusuna bir çözüm bulamadım.  :-\

Ahmet Oktay

Yeni ileti ve çevrimiçi grafiğinde uzun süredir bende de sorun var, sizin gönderdiğiniz ekran görüntülerindeki gibi ve o şekilde kullanıyorum uzun süredir :)

kalidor

Bahsettiğiniz sorunlar bende de var. Fakat teknik anlamda bu forum işinden ne yazıkki pek anlamıyoruz. Forum hanac'in dualarıyla, sami abinin niyazıyla ayakta diyebilirim :D 2 sene önce forum aşıri video link paylaşımindan çöktüğünde 1 haftada zor kurtarmıştık. Bu simple machine forum olayından anlayan varsa çok makbule gececek. ::)
Crom! Ölüleri Say...

Chuck

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 26 Nisan, 2015, 19:12:44
Yeni ileti ve çevrimiçi grafiğinde uzun süredir bende de sorun var, sizin gönderdiğiniz ekran görüntülerindeki gibi ve o şekilde kullanıyorum uzun süredir :)

Tamamen aynı olay bende de var. Alıştım artık gerçi sıkıntı olmuyor. :)
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

xmenac

Yeni ileti grafikleri bugün itibarıyla bende gözüküyor. Gün içinde forumda bir bakım çalışması oldu galiba, bununla ilgili olabilir belki.

Çevrimiçi grafiğindeki sorun devam ediyor.

Ralph

Diabolik'e girdiğimde bende de tema değişiyor.

Aslında değişen tema daha iyi gibi :)

kalidor

Bakım çalışmamız devam ediyor arkadaşlar. forumla ilgili yaşadığınız sorunlar varsa hemen bildirin. Çevrim içi grafiği yazmıştık, o da bugün halledilir herhalde.
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Bakım çalışması olduğuna sevindim. Bende Hanac nickli genç arkadaşın siteyi çökerttiğini sanmıştım ugh....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kalidor

Bilgisayardan giremeyen arkadaşlar "çıkış" yapıp yeniden girmeyi denesinler.
Crom! Ölüleri Say...

Ahmet Oktay

10 numara oldu bu bakım çalışmasıyla birlikte :) Çevrimiçi grafiği ve yeni ileti grafiği düzeldi.

xmenac