Nathan Never Dev Albumler 1-2-3

Başlatan Nemo, 27 Nisan, 2015, 15:09:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

Tom Braks kazanmama sebep olan 8) yazi icin ayri baslik acmayi dusundum. Henuz NathanNever okumamis arkadaslari bir nebze olsun meraklandirmak amacim.

Benim adım Never...Ann Never. Şu anki adım ise Dakkar. Gabriel ile C-09 gibi dostlarımla birlikte Dünyamızı ele geçirmeye çalışan Teknodroidlere karşı mücadele ediyorum. Liderleri Lucifero ve yardımcıları Thalos, Bhahl ve özellikle Selena en büyük düşmanım. Karargahlarına yaptığımız son saldırıyı hala hatırlıyorum. Teknodroidlere karşı yaptıgımız mücadeleyi, gelecekten gelen ve gelecekte Teknodroidleri alt ettikten sonra nasıl mutlu bir yaşam sürdüreceğimizi anlatan bir ses kayıdına borçluyuz. Lucifero, gelecekten gelen bu kayıttan haberdar olmuş ve yaptıgı zaman makinesi ile iki süper Teknodroidi kayıdın yapıldığı tarihe göndermeye ve kayıdı yapan kişiyi öldürmeye karar vermişti. Lucifero'yu yok etmeyi başarsakta, Selena'nın kaçmasına ve iki Teknodroidin zaman yolculuğuna çıkmasına engel olamamıştık.

Benim adım Kelvan...Amim Kelvan. Meslegim doktorluk. Teknodroidlere karşı kazanılan zaferden sonra Sapiensler ve Süper Sapiensler olarak elde ettigimiz teknolojik bilgileri kullanarak Dakkar isimli uzay gemimizle, yeni yaşam formları bulmak umuduyla yıldızlara doğru yolculuğa çıktık. Bu yolculukta bana yardım eden dostlarım Dakkar'ın komutanı Alexandra Farrell ve onun jeolog olan kocası Thomas ile Ultra Sapiens türünün ilk örneği olan Daro Dehner'di. Yolculuk devam ederken, Thomas bir kaza sonucu çıldırdı ve hayatını kaybetti. Yaptığımız araştırmaların boşa gittigini ve Evrende yalnız olduğumuzu düşündüğümüz anda ise karşımızda bir Esembach eğrisi belirdi. Bunun aslında evrenler ve zamanlar arasında bir geçit olduğunu anladık. Fakat ben, talihsiz bir kaza sonucu başka bir zamana yolculuk ettim. Daha doğrusu geçmişe. Burada Stic ilaç firmasının sahipleri ile tanıştım ve hastalıkları yok etmek için mücadeleye giriştim. Geçmiş efsanelerde bahsedilen hikayelerin aslında ana kahramanlarından biri olduğumu fark ettigimde ise Nathan Never'ı yardıma çağırdım. İnsanoğlunun Teknodroidlerle olan savaşında güç aldıkları kayıdı ben yapmıştım. Lucifero'nun, beni öldürmek için peşime taktığı iki Teknodroidi durdurmayı Nathan başardı. Daro ve Alexandra ise iki yıl süren araştırmaları sonucu girdabın sırrını çözmüş ve geçmişe gelerek beni kurtarmayı başarmışlardı.

Benim adım Selena...Biz, Teknodroidlerin nasıl ortaya çıktığını merak ediyorsunuz değil mi? İlk Teknodroid Neos, yine insanlar tarafından yaratılmıştı. Büyüdüğünde gücünün farkına varan Neos, Dünyayı ele geçirmeye çalışmıştı. Fakat insanlar onu ve ırkdaşlarımı yakalayıp uzayda bir uyduya sürgüne yolladılar. Bir süre sonra Neos, uyduyu ele geçirdi ve adamlarından Lucifero'yu Dünya'ya gönderdi. Ben, Lucifero'nun en iyi adamlarından biriydim. Fakat, lanet olası Dakkar ve adamları ile olan savaş sırasında, geçmişte Japonya adı verilen bir ülkeye ışınlandım. Orada kendime yeni bir ordu yarattım. Çekik gözlü insanlar, bizlere Oni ismini vermişlerdi. Düşmanlarım Minako, Fujiwara ve Jin ile olan son savaşta kendi zamanıma ışınlandım.

Benim adım Susan Storm. Oğlum ve kocam ile mutlu bir hayat sürerken, Teknodroidlerin saldırısı sonucu hayatım paramparça oldu. Oğlumun ve kocamın ölümününden sonra, saldırıdan komşularım Paul ve Marie'nin gemisi ile kaçmayı başardık. Başka bir Teknodroid saldırısından Nemo'nun adamlarından biri olan Link sayesinde kurtulduk. Link bizi Nemo'nun savaş gemisi Nautilus'a götürdü. Nemo'nun bir kahraman olduğunu düşünürken, mücadeleden vazgeçtiğini öğrenmek ise çok acı olmuştu. Minako ve Jin'in kızı Kaede, bana Nemo'nun başından geçenleri anlattı. Kuzey Buz Denizi'ndeki son savaşında Nemo, dostu C-09'u kaybetmiş, kızı Dakkar'da ortadan kaybolmuştu ve bu sebeplerle Nemo'da savaşmaktan vazgeçmişti. Ayrıca, Kaede, Nemo'nun gerçek adının Nathan Never olduğunu, geçmiş hayatında Susan Strong isimli bir düşmanı ile mücadele ederken anılarının bir koruyucuya kopyalandığından bahsetti. Kızı Dakkar'ın, Nemo'nun anılarının saklı olduğu kabı bulduğunu ve hızlandırılmış klonlama işlemi ile Nemo'yu yeniden hayata döndürdüğünü söyledi. Daha sonra Link, bizi gizli sığınaklarına götürmüştü. Burada, Fujiwara ile tanışmıştım. Bu arada, Teknodroidlerin lideri Neos, iki adamını yani Artisia ile kardeşi Lysis'i Nautilus'un peşine takmıştı. Ama yaptığımız mücadele sonucu, Artisia'nın aslında Dakkar olduğunu öğrendik. Yine savaş sırasında karşımızda geçmişten gelen başka bir tehlike belirmişti: Selena! Fakat, Selena'nın vücudu yaptığı zaman yolculuklarına daha fazla dayanamamış ve bayılmıştı. Artisia, Selena'yı da alarak kaçmayı başarsa da, bu olaylar Nemo'nun yeniden mücadeleye girişmesini sağlamıştı.

Benim ismim Daro Dehner. Ultra Sapiens türünün bir örneğiyim. Alexandra ve Amim ile olan yolculuğumuzda zamanlar ve evrenler arası bir burgaç keşfetmiştik. Amim'i geçmişten geri getirdikten sonra gemimizle burgacın içine girmek için çalışmalar yaptık ve bunu başardıkta...Fakat, burgacın içinde hapis kalmıştık. Birden kendimi başka bir boyutta buldum ve burada Exx isimli bir Ultra sapiens ile karşılaştım. Exx, benim geleceğimden gelen bir Ultra Sapiens'di. Gelecekte, insanlar, Ultra Sapiensleri bir tehdit olarak görmüş ve onları uzaya sürgüne yollamışlardı. Fakat Ultra Sapiens'ler insanoğlunu kardeşleri olarak görüyordu ve uzayda bir şehir kurup yaşamaya başlamışlardı. Exx ise bir jeneratör tasarlamıştı ve fakat bu jeneratör bir anomaliye sebep olmuştu. Burgacın oluşmasına neden olacak bir anomali...Bunu geri almak için geçmişin ve geleceğin Nathan Never'larını bir araya getirmek ve gemim Dakkar'ın ve dostlarımın kurtuluşunu sağlamak bir sonraki görevimdi.

Benim adım Gabriel. Mary Mather ve gelecekten gelen bir Ultra Sapiens'in üstün güçlerle doğan çocuğuyum. Gelecekte, Teknodroidlere karşı mücadele ederken Neos sayesinde beni etkisiz hale getirmeyi başardılar. Uykuda olduğum zamanlarda, Dakkar, Artisia adlı bir teknodroidle ortak yaşam sürmeye tutsak edilmişti. Selena ise zamanlar arası yolculukta Teknodroidlerin oluşmasına sebep olan nanoid hücrelerini yok eden bir çeşit antinanoid hücrelere sahip olmuş ve bizzat Neos tarafından esir edilmişti. Benim uykumdan kurtulmama ise gelecekten gelen bir adam yardım etmişti: Daro Dehner. Nemo ve diğerlerinin Neos ile olan son savaşında Dakkar, Artisia ile olan ortak yaşamdan antinanoidler sayesinde kurtulmuş ve Selena'nın oluşturduğu antinanoid hücrelere sahip olan Teknodroidlerle birlikte yaşamak için babasından ayrılmıştı. Daro ise sonunda anomaliyi engellemeyi başarmıştı. Artık hepimizin önünde Yeni Bir Gelecek vardı...

Özel Alfa Ajanı

kalidor

Okumayan için biraz karışık gibi dursa da yıllar sonra şimdi Nemo hatırlatınca çoğu şey gözümün önünde canlandı.
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Kardeşim güzel bir yazı yazmış gene eline sağlık galidor kardeşimin dediği gibi Nemo'yu hatırlatan çok şey var ugh....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Bu üç albümde bende var, okurken bir şey anlamamıştım.

Demek ki ekteki listeye uygun okumalıymışım;

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9255.msg133761.html#msg133761

köstebek

Yazı çok güzel olmuş, Nemo, kutlarım.

Belki ilerideki aylarda "Ben Aristoteles Skotos, bütün i.nelik benden çıktı. Tamam, yaptım ama sorun bakalım neden yaptım" diye başlayan "şık" bir yazını okuruz. Ha ! :)

Nemo

Tesekurler abiler. Hele bi o sayilar gelsin, Skotos'un foyalari ciksin onu da yazariz:)
Kalidor Fatih hakli. Okumayanlar icin biraz karisik gelebilir ama okuyun!:)
Özel Alfa Ajanı

altay1944

Dev albümleri özleyeniniz yok mu?Uzun zaman oldu son sayıdan sonra verilen ara uzadı..Yenisi gelsin mi?Köstebek bey duy sesimi...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Alıntı yapılan: altay1944 - 12 Kasım, 2015, 15:07:26
Dev albümleri özleyeniniz yok mu?Uzun zaman oldu son sayıdan sonra verilen ara uzadı..Yenisi gelsin mi?Köstebek bey duy sesimi...
Abi, keşke şu aralar NN Dev Albüm imkânsıza yakın. Biz tüm çabamızla ana seriden ve diğer yan serilerden yıl yıl ilerlemeye çalışıyoruz.

Nemo

Nathan'in ilk dev albumu Cifte Gelecek macerasinin renkli basimi cikmis. Nathan'a bu albumle deyim yerindeyse asik olmustum.

http://www.sergiobonelli.it/home/2017/12/11/gallery/il-doppio-futuro-di-nathan-never-1002154/
Özel Alfa Ajanı

hanac

Nemo

Hasan abi cok tesekurler tekrardan. Ben beceremiyorum Bonelli sitesinden resim kopyalamalari artik. Destek icin cok sagol.
Özel Alfa Ajanı

yunusmeyra

sadece nathan never meraklıları için değil, her türden bilim kurgu meraklıları için de alınıp saklanması gereken 3 ciltlik efsanedir  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

altay1944

Başucu kitabı ...rüyalarımda görürüm ancak...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Nemo

Altay agabey,

bir gun yolum duserse oralara,  sana ve Hennesy agabeye sozum olsun :)
Özel Alfa Ajanı

NIC

Alıntı yapılan: Nemo - 12 Aralık, 2017, 12:15:14
Altay agabey,

bir gun yolum duserse oralara,  sana ve Hennesy agabeye sozum olsun :)

Kiskandim simdi   :D

Bonelli'nin en iyi islerinden hatta en iyisi bile denilebilir