The Witcher Cilt 1: Camlar Konağı - JBC Yayıncılık

Başlatan dean, 27 Nisan, 2015, 19:02:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

The Witcher'ın kökleri Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski'nin 1993'de yayınlamaya başladığı kitap serisine kadar dayanıyor. Hikayenin günümüzdeki popüleriteside hiç kuşkusuz 2007 yılında piyasaya sürülen video oyunları sayesinde oldu.

The Witcher çizgi romanı ise Dark Horse tarafından 2014 yılında yayınlanmış, yazarlığını Paul Tobin, çizerliğini de Joe Querio'nün yaptığı beş sayılık tam adı The Witcher; House of Glass olan bir limited seri.

Dark Horse ilk sayısı bu ay yayınlanan yeni limited seriyede başladı. Bu serinin adı ise The Witcher: Fox Children.

Hikayenin içeriği ile ilgili bilgiyi de oyunu oynamış olan değerli üyelerimizden bekliyoruz.

Ralph

Kara Orman kenarlarında seyyahlık eden canavar avcısı Geralt, karısı Camlı Köşk adında ürkütücü bir köşkte öldürülen dul bir balıkçıyla karşılaşır. Sonu gelmeyen odalarını hiçbir şeyin dolduramayacağı bu köşkün her köşesi korku dolu.

1. sayısı bu şekilde tanıtılmış. Oyun videolarından izlediğim kadarıyla da gotik-fantastik bir korku hikayesi bizleri bekliyor.
Oyun tüm dünyada 7 milyon kopya satmış ve 250'nin üstünde ödül almış.

hanac

Ralph

Konu, atmosfer ve çizimler çok hoşuma gitti. Umarım "doğaüstü" olayının cılkını çıkarmamışlardır (: Favorilerimden olabilir zira.

Chuck

Böyle oyundan ya da kitaptan uyarlanma çizgi romanlarda şöyle bir sıkıntı var. Oyunu oynamış olman ya da en azından hikayeyi ortalama detaylı bir şekîlde bilmen gerekiyor. Çünkü kimisi oyunu kaldığı yerden devam ettirirken kimisi yan hikayeyi anlatıyor. Ama ana konu olan oyunu bilmezsen olay anlamsız geliyor. Bunun bir örneğide Assassin's Creed. Oyun oynamamış arkadaşlar için pek çok nokta soru îşareti.

Gerçi yine alacağım çizgi romanı konusu ilgi çekici. . Belki okuduktan sonra oyunu alırım. Biraz ters olacak ama :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Draka

19 Mayıs serinin son oyunu Witcher 3 çıkıyor. Oyun piyasasının bence gelmiş gemiş en iyi oyunu olacak. Öyle süper bir oyun. Çizgi romanıda satacaktır.

hanac

Jedmau

THE WITCHER CİLT 1 : CAMLAR KONAĞI

Özgün Adı : THE WITCHER VOLUME 1: HOUSE OF GLASS

Paul Tobin
Yazar

Joe Querio
Çizer

Emre Taşkıran
Çevirmen

Bora Öngürer
Editör

Bengü Ergil
Yayın Kordinatörü

Cem Murat Yılmaz
Grafik ve Uygulama

Ertan Ergil
Yayın Yönetmeni

DÜNYA'YI KASIP KAVURAN THE WITCHER BİLGİSAYAR OYUN SERİSİNİN ÇİZGİ ROMANI

Tekinsiz Kara Orman'ın içinden yol almakta olan meşhur canavar avcısı Geralt, yolculuğu esnasında dul kalmış bir balıkçıyla karşılaşır. Camlar konağı diye bilinen uğursuz bir köşkte karısının intikam peşindeki cesedi bulunmaktadır. Geralt bu hayaletli konağı araştırırken dehşet verici bir yaratık ordusuyla savaşacak ve bu evi Geralt'a mezar edebilecek korkunç bir gizemi aydınlatacaktır! Eisner Ödülü sahibi Paul Tobin'in yazdığı ve yükselen çizgi roman yıldızı Joe Querio'nun resimlediği çok satan video oyunu serisi The Witcher dünyasının bu aksiyon dolu korku & fantezi hikayesi hem serinin sadık hayranlarını hem yeni okuyucuları hiç şüphesiz hayrete düşürecek!

"Joe Querio'nun çizim tarsi o ağırdan alan, sinsi korku yaklaşımına mükemmel yakışıyor. Sayfaya çok kuvvetli bir atmosfer hissi verirken ormanın ve ormana ait manzaraların rahatsız edici doğasını sindirmeniz için gözlerinizi her panelde oyalanmaya mecbur bırakıyor." —IGN

"The Witcher medyasının halihazırda bir hayranı değilseniz bile bence bu kitapta keyif alacağınız pek çok şey var; ama zaten öyleyseniz hiç kaçırmayın."
—COMIC VINE

1. Baskı Haziran 2015 - Istanbul
ISBN : 978-605-9155-03-8
Sayfa Sayısı : 136
İç : 135 gr. 1. sınıf parlak kușe kağıt - iplik dikiș
Kapak : 300gr kuşa parlak selefon
Fiyat : 27.50 TL

Sakızlı Ohannes Paşa

egeman45

Çok guzel bir tanitim olmus.Oyununu oynamadım ama fanatigi olan arkadaşlarımdan dolayı az çok bilgim var Witcher hakkında. Bu tür gotik-fantastik hikâyelere bayiliyorum ve eminim ki çizgi romanı çok tutacaktır. En kısa surede alacağım  :)

pikofarad

Nightrain

RPG sevmediğim için oyununuda oynamadım ama çizimler feci hoşuma gitti. Alsam mı bilemedim. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

Baskı tamamlandı. Cuma günü her yere dağıtılmış olur :)

Ralph

Benim için öncelik değil maalesef. Alacağım mutlaka fakat birkaç ay erteleyeceğim sanırım. Konusu güzel, çizimleri güzel, rpg aşığı olmasam da severim rpgyi ama neden heyecanlandırmadı bilmiyorum.

Meraklılarının gözü aydın.

hennessy

Bugün aldım okuyacağım. Bakalım Ertan reis nasıl bir çizgi roman ile bizleri buluşturdu.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları