The Witcher Cilt 1: Camlar Konağı - JBC Yayıncılık

Başlatan dean, 27 Nisan, 2015, 19:02:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Canavar avcısı Geralt ve karısınım lanetlendiğini ve öldüğünü sanan Jakob ile tanışması ile başlayıp bir evin içindeki gizemi çözmeye çalışmalarını anlatan bir hikaye. Joe Querio'nun orman tasvirleri sisli hava çizimleri, ev içindeki olayı yansıtan çizimlerini çok beğendim. Ama hikaye maalesef benim için zayıf kaldı. Çünkü yazar hep aynı olay içinde gidip gelmiş. Brendon'ı andıran bir hikayesi var ama Brendon kadar bana keyif vermedi.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Tarkan Kurt

Cizimler güzel duruyor. Hikayenin zayıflığı konusundaki Hennesy nin tespiti ise bence çizgi romanların genel sorunu.

Sakızlı Ohannes Paşa

Hikayesi oldukça sıradan. Çizimleri ise ortalama buldum. Oyunu oynasam belki daha çok etkilenebilirdim atmosferden. Farklı bir tat oldu en azından.

HacıGeraltEmmi

Kapaktaki çizime aldanıp aldım, iç sayfaların bu kapakla alakası yok.  Taslak çizimleri renklendirip çizgi roman yapmışlar sanki :-\ Hızlıcana okuyup rafa kaldırdım. Neyse kitaplıkta JBC'nin beğenmediğim bir kitabı odu nihayet :D

darkwood

Arkadaşların tesbitlerine katılmakla birlikte, beklentilerin altında fakat okunabilir bir çizgi roman.
Brendon'un keyfi tabi ki yok.
Darkwood Sakinleri..

Jedmau

akif1

Okumadım ama Witcher 3 efsane idi oyunun hatrına alacağım.

pearl jam

Aslinda güzel basladi ama sonra sıkıcı bir hal aldi benim icin. hikayenin devaminda ask mesk konusmalari da  baslayinca dayanamadim simdilik  :) yarim biraktim 

Ana karakterin buyu yaparken kullandigi hareketler ve bolum sonu canavari gibi gozuken ve surekli bir yenisi cikan yaratiklar gibi seyler yüzünden bir oyun uyarlamasi oldugunu hissettirdi okurken. Netice olarak oyununu sevenlerin ilgisini cekecegi kesin ama beni pek sarmadi

Animvader

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu kitaba oyunun çizgiromanı veya uyarlaması demek haksızlık olur.Çünkü Witcher oyundan önce, Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski'nin yazdığı kitapların ve oluşturduğu evrenin ana kahramanı.Tabii ki Witcher'a hakim olanlar için gümüş ve çelik kılıç arasındaki farklar, yaratıklar, sign denen işaret büyüleri gibi ayrıntılar atmosferi daha da güzelleştiriyor.

Ben şahsen hikaye anlatımını sevdim.Konu olarak ne kadar basit gözükse de, mesela konaktaki camlar aracılığıyla arkada bir plot twistin döneceğini hissettirmeleri güzeldi.Yine tabii Geralt'ın dediklerini tam anlamak için Witcherlar kimdir, nedir onları da biraz bilmek gerekiyor, bilmeyenler bu konuda sıkılabilir doğrudur.

Çizimlere gelecek olursak sanki yer yer Mignola esintileri görür gibi olsak da daha çok taklidi gibi duruyor acaba Mignola çizseydi nasıl olurdu diye düşünmeden edemiyor insan.

Açıkçası renkli Conan/Sonja basılmayan bir dönemde kılıç ve büyü hikayesi olarak benim hoşuma gitti.JBC'ye teşekkürler.

kalidor

Bilg,sayar oyunlarıyla aram hiç olmamasına ve Witcher'ı da bilmememe rağmen benim de beğendiğim bir öykü oldu. Hellboy'un son kitabından daha iyi en azından :D
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Öncelikle ne daha önce kitaplarını okudum ne de oyununu oynadım. Benim için Witcher tam bir muamma idi. Okudum, bitirdim.
   Mini seri yazılıyorsa (tabi bilmeyenler için) Witcher kimdir? Nasıl seçilir? Özellikleri nelerdir? Bunları bilmeden maceraya dalmak biraz zor oluyor. Ben mini seri olduğunu bilmediğim için ileride Geralt hakkında daha çok bilgi alırız diye düşünerek okudum.
   Öykü güzel. Her ne kadar üçüncü bölüm ile birlikte gizemi okuyucu kolaylıkla çözebilse de anlatımı beğendim. Özellikle de camlardaki çizimlerle anlatımı. Çizimler güzel. Kendini takip ettiriyor.
   Bir kılıç ve büyü öyküsü olarak güzel. Tamam bir Conan değil ama kendini bence okutturuyor.

konnektör

Witcher 1 'i çizgi romanda yeni soluk arayanlara tavsiye ediyorum, ben bu çizgi romana 10/8 verdim.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

akif1

Hikayeyi galiba bir tek ben çok beğendim sonunda adamı ters köşeye yatırıyor.

pizagor

Alıntı yapılan: EğlendiğinisananEleman - 11 Eylül, 2015, 12:58:14
Hikayeyi galiba bir tek ben çok beğendim sonunda adamı ters köşeye yatırıyor.

Yalnız değilsiniz...

Haziran 2015 Çizgiroman Listesi başlığından alıntılayım...

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9369.msg144040.html#msg144040

Alıntı yapılan: pizagor - 03 Eylül, 2015, 13:57:33
Witcher - Camlar Konağı dedim. Okuyanların bir miktar burun kıvırmasının yarattığı önyargıya rağmen gayet beğendim.

Gerçi bir de Amerikan Vampiri gerçeği var.

Orijinali olduğu için satın almadım ama bir de Hawkeye var.

Zor bir ay :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darbove

Dizi gazına tekrar baskıları olup. Kalan 2 cilt de basılıp bitirilse fena olmazdı sanki. JBC pulse 2 geleceğine göre kısa vadede sürpriz olmadıkça beklemiyorum.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.