MARVELS - Arkabahçe Yayıncılık

Başlatan dean, 27 Nisan, 2015, 23:01:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ozan

Yanılmıyorsam kapaklardan bir tanesi (iki de olabilir, emin değilim) internet satışına verilmeyip sadece arkabahçenin kendi dükkanında satılacak.

Nightrain

O zaman Arkabahçe sitesinden de satışa çıkartsın farklı kapakları. Hangisi hoşuma giderse onu alırım artık.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nicholaihel

https://youtu.be/LqaUIC9-URY

(Youtube linkini youtube butonunu kullanarak sayfada görünür hale getiremedim.)

Animvader

Alıntı yapılan: nicholaihel - 22 Ağustos, 2015, 01:24:07

Getirmeyin zaten, bir ara site bu sebepten çökmüştü de forumsuz kalmıştık  ;D

nicholaihel

Alıntı yapılan: Animvader - 22 Ağustos, 2015, 02:42:21
Getirmeyin zaten, bir ara site bu sebepten çökmüştü de forumsuz kalmıştık  ;D

İsabet olmuş o zaman :)

@Serhan

Alıntı yapılan: nicholaihel - 22 Ağustos, 2015, 01:24:07

iMovie ile yapmışlar ;D ;D

Harun Ça

4 ayrı kapakla Marvels Mucizeler çıktı.

nicholaihel

Alıntı yapılan: Mic-Har - 28 Ağustos, 2015, 00:19:01
4 ayrı kapakla Marvels Mucizeler çıktı.

Benim gibi kararsız adama yapılır mı bu  ??? :)

Muhtemelen internet kitapçılarından alırım. Onlarda rastgele koyarlar herhalde.

yunusmeyra

ilk defa 1996 civarında gözatma şansını yakaladığım bir kitap..
aynen "kingdom come" gibi ,"watchmen","v for vendetta" veya "batman:year one" gibi.."sandman" gibi..vs vs..
yani bundan 20 yıl önce neredeyse..
"kendi dilimizde okusak ne güzel olurdu" ,"keşke her çizgi roman sever okusa.." diye içimizden geçirdiğimiz  kitaplar..
şık hareketler bunlar..
sağolasın "arkabahçe"  :) :) :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

darkwood

Arkabahçeyi bu güzel yayınlar için kutlamak lazım.
Farklı kapak olayı da güzel ama Flash 2.sayı gibi farklı kapakları sadece kendi mağazalarında satmak için umarım basmamışlardır.  :-\
Darkwood Sakinleri..

Al Ghul

Büyük soru hangi kapağı alacağım ??? ???
Artık almaya gittiğimde hangisi daha hoş görünürse onu alacağım gibi görünüyor ;D

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Harun Ça

Alıntı yapılan: Nemo - 28 Ağustos, 2015, 18:02:56
Ben, Angel'li kapagi alacagim.

Benimde tercihim Angel dan yana olacak gibi.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 31 Ağustos, 2015, 17:21:14
MARVELS'ı okumaya başladım. Henüz birkaç sayfa ilerledim ancak Marvel Comics'in öncülü Timely Comics dönemine dönüp ilk Human Torch ile başladı. Aslında bu albümde çizerin peşine takılmıştım ama metin olarak da ilginç ve çekici bir deneyim olacak gibi.

SPOILER

MARVELS/MUCİZELER'in dünyasına şimdiye kadar hiç bu kadar dışarıdan bakmamıştım.

Onların figüran, sıradan bir insanın, bir gazetecinin, merkezde olduğu farklı bir hikaye MARVELS.

Fasiküller boyu kendini tekrar eden tema, yeni bir çağın, kahramanlar/mucizeler çağının, ortaya çıkışıyla bu MARVELS'ın birer kahraman mı yoksa tehdit mi olduğunun sorgulanması.

Sürü psikolojisinden sıyrıldıkça sıradan insanın vefasızlığını farkeden bir gazetecinin, tehlikeden kurtulana kadar kahramanları şakşaklarken peşisıra onların kanını isteyen sıradan insanlara karşı kendi çapında birşeyler yapmaya çalışması (aslında pek de birşey yapamaması), gözlemleyip anlatmaya devam etmesiyle sürüp gidiyor hikaye.

Yazın olarak farklı bir deneme, bu tekrarlı temadan ara ara sıkılsam da ilgiyle okudum.

Zorlamalar yok mu, tabi ki var; Marvel evreninin en büyük olaylarına gönderme yaparken Gwen Stacy'nin hikayede yer alması bana Örümcek Adam gibi en temel bir Marvel karakterini de hikayeye dahil etme maksatlı bir yama gibi geldi.

FF ve Avengers'ın taraf olduğu küresel ve hatta galaktik olaylar ve tehditlerden yola çıkıp küçük çaplı bir George Stacy cinayetinin peşine düşmek sıradan insanın yapabileceklerinin sınırlarını, çapının darlığını göstermesi açısından çarpıcı ve betimleyici olsa da hikayenin bütününe bakılınca bence diğerlerine nazaran gayet önemsiz bir noktayla sonlanmasına neden oluyor.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...