Nathan Never Okuma Listesi

Başlatan Animvader, 28 Nisan, 2015, 13:05:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Teşekkürler nemo yeni listeye göre okuma yaparım eksik aa'lar acil beklenecek artık çizgidüşlerden...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

köstebek

Ben geçen sene 22. cildi okumuştum. Çoktan hazırdı, ama sanırım bir daha okuyacağım. Hennesy bey'in gözünden bir şey kaçmıyor.
Bu arada Alfa Ajansı 5 ve 6 kalmış. Arada onlaran biri mi gelecek, yoksa 22'yi basarız bilmiyorum.

köstebek

AA 5'i de okumuştum, aslında o da hazır bekliyordu aylardır. Onu da mı bir daha okusam acaba. Beklerken zaman geçmiyor bir türlü...

xmenac

100. sayının adı listede yanlış yazılmış sanırım. Yüzüncü Sayı diye hatırlıyorum maceranın adını.

Nemo

altay1944 abi, kader bizim yollarimizi bir gun kadikoy'de kesistirirse tanismak isterim. Nathan sever kolay bulunmuyor:)

Xmenac, macera isimlerini ben, kit italyancam ile cevirmeye calismistim yillar evvel o listeyi hazirladigimda. Oylece kalmis. Yuzuncu sayi dogrudur:)
Özel Alfa Ajanı

altay1944

Alıntı yapılan: Nemo - 10 Şubat, 2016, 16:58:23
altay1944 abi, kader bizim yollarimizi bir gun kadikoy'de kesistirirse tanismak isterim. Nathan sever kolay bulunmuyor:)

Xmenac, macera isimlerini ben, kit italyancam ile cevirmeye calismistim yillar evvel o listeyi hazirladigimda. Oylece kalmis. Yuzuncu sayi dogrudur:)

Sevgili nemo dost yürekli temennin için teşekkür ederim.Kim bilir demek geldi içimden ama çok zor istanbul nere ısparta nere...Emekliliği çoktan geçmiş bir öğretmen belki diyelim..
Yarabbi bildir de

Hz. Mevlânâ

Animvader

Alıntı yapılan: köstebek - 10 Şubat, 2016, 15:58:19
Nemo beyciğim,
ilk listenin sonuna bastıklarımızı (daha sonraki postundan kopy peyst yaparak) bir eklese de nereye kadar geldiğimizi bir görsek. :)
Bu arada ilk alfa ajanslarında da birkaç atlama yapmış, ama dikkat diyorum...

Köstebek bey aslında yayıncı ve editör olarak bu tür listeleri sizin hazırlamanız ve kitabın içinde veya ayraç vs. formatında yayınlamanız gerekirdi çoktan.Nathan'a girmek isteyen bir okuyucu özel seri, ana seri, almanak, alfa ajansı derken kafası karışıp kaçar gider.Ben mesela bu listeyi o zamanlar forumda hangisini ne zaman okuyacağız gibi gelen sorular vardı onun üzerine hazırlamıştım

Tabi artık 250 satış bandında gezen bir yayın için çok geç gibi duruyor.

köstebek

Çok haklısın Animvader.
Geçenlerde bir Nathan Never ayracı bastık, İlker'in dükkânda, Kadıköy'de falan cayır cayır gitti. Teks'ten daha fazla ilgi çekti, ne hikmetse... :)

altay1944

Alıntı yapılan: köstebek - 10 Şubat, 2016, 17:54:41
Çok haklısın Animvader.
Geçenlerde bir Nathan Never ayracı bastık, İlker'in dükkânda, Kadıköy'de falan cayır cayır gitti. Teks'ten daha fazla ilgi çekti, ne hikmetse... :)

Köstebek bey ben bu ayraçlardan görmedim...Üvey evlat mıyız nedir..bu arada nathan evreni ni baştan okuduğumu söylemiştim son sayılara gelince zorunlu olarak durmak zorunda kalacağım .Aradaki aa5,aa6 olmadan zevki çıkmaz.ver bir müjde hadi...
Yarabbi bildir de

Hz. Mevlânâ

rumar80

Lal 3 7'ye geldim. Ama Hüseyin'in okuma listesini kullanmayıp sadece ana serileri okudum.
Evet bir boşluk hissediyorsun ama yine de böyle de güzel Nathan okumak.
Ana seri bitince sıra diğer serileri okumaya gelecek.

altay1944

Alıntı yapılan: rumar80 - 25 Şubat, 2016, 14:44:53
Lal 3 7'ye geldim. Ama Hüseyin'in okuma listesini kullanmayıp sadece ana serileri okudum.
Evet bir boşluk hissediyorsun ama yine de böyle de güzel Nathan okumak.
Ana seri bitince sıra diğer serileri okumaya gelecek.
Sayın Rumar kuşkusuz nathan okumak gerçekten güzel.Yıllar önce okuma listesini dikkate almadan okumuş ve soru işaretleri kalmıştı.Şimdi yayın yıllarına göre okuyunca kimi maceranın aslında 98 sayfada bitmediğini birkaç sayı sonra dönüş yapıldığını gördüm.Örneğin bir jurastic park benzeri bir saga var...saırım bastıanoni çiziyordu..gene casini'nin çizdiği kafaya takılan bilgilerin taşındığı bir saga var .bunlar sonra önce sonra okununca karışıklığa yol açıyor.Ama dersen ki hocam olsun da nathan olsun buna da razıyım...saygıyla...
Yarabbi bildir de

Hz. Mevlânâ

rumar80

Ben sırayla okumuyorum derken araya maxi vs gibi sayıları almıyorum dedim.
Aylık seri sıralı gidiyor zaten.
Açıkçası bunu biraz da usendigimden yaptım.
   Yoksa en doğrusu sizin yaptığınız.
   Her halukarda Nathan okumayı seviyorum.
   Bu arada meşhur 250 kişiden birini daha tanımak ve yazmak ta çok güzel

Animvader

Alıntı yapılan: xmenac - 28 Nisan, 2015, 15:52:38
Gayet faydalı bir çalışma olmuş. Yayınevi bilgisi ve kapak resimleriyle birlikte çok güzel bir liste hazırlanabilir. :)

En nihayetinde okulumun bitişiyle beraber bu listeyi geliştirme işine el atabiliyorum yavaştan. Xmenac'ın önerisini de yaklaşık 3 yıl sonra değerlendirmiş oldum böylece  :D

Şimdi listeyi excel üzerinden düzenli ve çıktı alınıp takip edilebilecek bir şekilde hazırlıyorum ama önümde iki seçenek var. Ya kapak resimli olacak ya da resimsiz. Resim yerleştirdiğimde listenin boyuna doğru uzaması gibi bir sıkıntı var. Nathan sever arkadaşlar iki örneği de inceleyip, hangisiyle devam etmemi söylerlerse listeyi o şekilde tamamlayacağım.Bir anket açtım, oraya gelen oylara göre karar veririm. Ayrıca başka önerileriniz varsa da yazabilirsiniz.

Resimsiz liste: https://drive.google.com/open?id=1td20X-Xu-md5PRnVdSURkGI5jgR0LYco

Resimli liste: https://drive.google.com/open?id=1-KqiStyakZTOQnGGWgEzE5Lqjtp7fpFu 

Not: Resimli listedeki Cybermaster kapağı hücreye tam orantılı değil gibi duruyor ama indirip açınca orantılı duruyor orayı anlamadım.

afu

resimli olması gerek kesinlikle.
böyle bir çalışma eksiksiz olmalı bence.
yazar ve çizerleri de ekleyebilsek keşke.
her türlü yardım için destek olurum.
(şayet elinde varsa, access de yapılması çok daha uygun olur bence. istenilen çeşitli listeleri üretebiliriz. ya da excel'den aktarabilirim istersen.)

çalışman için tebrikler, durmak yok  :)

Animvader

Alıntı yapılan: afu - 09 Ocak, 2018, 00:03:31
resimli olması gerek kesinlikle.
böyle bir çalışma eksiksiz olmalı bence.
yazar ve çizerleri de ekleyebilsek keşke.
her türlü yardım için destek olurum.
(şayet elinde varsa, access de yapılması çok daha uygun olur bence. istenilen çeşitli listeleri üretebiliriz. ya da excel'den aktarabilirim istersen.)

çalışman için tebrikler, durmak yok  :)

Abi yazar ve çizer ekleriz sıkıntı değil. Ben açıkçası Microsoft Access ne işe yarar, nasıl kullanılır, avantajları nedir  bilgim yok. Excel'den aktarırım dersen faydası olacaksa öyle yaparız. iyi dileklerin için teşekkürler.