Avengers - Gerekli Şeyler

Başlatan dean, 29 Nisan, 2015, 14:03:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

dean

İkinci cilt şimdiden duyuruldu.

rumar80

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 02 Haziran, 2015, 16:45:21
Birinci sayı çıktı mı ki?

"Bir hafta içinde raflarda" diye yazmışlar ilk cilt'i soran birine facebook'ta.

hennessy

İkisi bir arada mı çıkacak ugh!
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Alıntı yapılan: hennessy - 02 Haziran, 2015, 21:06:37
İkisi bir arada mı çıkacak ugh!

Aynı anda çıkmayacakmış ama fazla bekletmezler ikinci cilt için.

Kauss

Şuan new avengers serisini bitirmeye çalışıyorum. Biraz geç başladım avengersa benim şöyle bir sorum olucak. Bu seriyi New avengers bittikten sonra mı okumam lazım ? Yoksa beraber okusam bir şey fark eder mi ?

dean

Alıntı yapılan: Kauss - 12 Haziran, 2015, 15:21:43
Şuan new avengers serisini bitirmeye çalışıyorum. Biraz geç başladım avengersa benim şöyle bir sorum olucak. Bu seriyi New avengers bittikten sonra mı okumam lazım ? Yoksa beraber okusam bir şey fark eder mi ?

New Avengers'ı bitirdikten sonra okursan daha güzel olur. Ama bizde yayınlanan New Avengers ile yeni yayınlanmaya başlayan Avengers arasında Gerekli şeyler'in yayınlamadığı 6 tane Avengers, 5 tane New Avengers ve 7 tane de Secret Avengers olduğu için yayıncısı bile sıraya göre gitmiyor ben niye gideyim de diyebilirsin.

Not: Bu Avengers'a geçmeden Türkiyede yayınlamayan Avengers ciltleri için şu sayfaya da bak istersen.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7008.60.html

Kauss

Alıntı yapılan: dean - 12 Haziran, 2015, 15:29:26
  New Avengers'ı bitirdikten sonra okursan daha güzel olur. Ama bizde yayınlanan New Avengers ile yeni yayınlanmaya başlayan Avengers arasında Gerekli şeyler'in yayınlamadığı 6 tane Avengers, 5 tane New Avengers ve 7 tane de Secret Avengers olduğu için yayıncısı bile sıraya göre gitmiyor ben niye gideyim de diyebilirsin.

Not: Bu Avengers'a geçmeden Türkiyede yayınlamayan Avengers ciltleri için şu sayfaya da bak istersen.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7008.60.html

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Verdiğiniz linki de inceledim ve konuya da baya hakin olduğunu gördüm :)

Sakızlı Ohannes Paşa

Ben çok da beğenmedim bunu. Remender'un uncanny avengersının ilk cildi çok daha güzeldi. Hem hikaye hem de çizim olarak. Yine de marvel now sayısı artıyor ülkede. Güzel gelişmeler.

dean

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 16 Haziran, 2015, 21:01:05
Ben çok da beğenmedim bunu. Remender'un uncanny avengersının ilk cildi çok daha güzeldi. Hem hikaye hem de çizim olarak. Yine de marvel now sayısı artıyor ülkede. Güzel gelişmeler.

Jonathan Hickman'ın kendisine has bir tarzı var. Çok fazla karakter ve olaylarla, son derece büyük hikayeler yazıyor. Onun çizgi romanlarından keyif almak için birazcık beklemek gerekebiliyor bazen. Avengers, New Avengers, Infinity ve Secret Wars'dan oluşan olağan üstü boyuttaki bir hikaye arc'ının çok ufak bir parçası daha Avengers Dünyası. O yüzden New Avengers felanda çıksın, Infinity'e giderken hikayede taşlar biraz daha yerine oturacak. O zaman daha fazla keyif alacağına eminim.

hennessy

Alıntı yapılan: dean - 16 Haziran, 2015, 21:19:24
  Jonathan Hickman'ın kendisine has bir tarzı var. Çok fazla karakter ve olaylarla, son derece büyük hikayeler yazıyor. Onun çizgi romanlarından keyif almak için birazcık beklemek gerekebiliyor bazen. Avengers, New Avengers, Infinity ve Secret Wars'dan oluşan olağan üstü boyuttaki bir hikaye arc'ının çok ufak bir parçası daha Avengers Dünyası. O yüzden New Avengers felanda çıksın, Infinity'e giderken hikayede taşlar biraz daha yerine oturacak. O zaman daha fazla keyif alacağına eminim.

Sevgili dean diyorsa beklerim. Ama demin ilk cildi bitirdim pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Kötü denen uncanny avengers'ı bundan daha çok beğenmiştim. Dean dedi devamını okuyacağım o ayrı yoksa devam etmezdim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Hickman, gerek Fantastic Four'da gerekse de bu Avengers serilerinde Cosmic Marvel'ın derinliklerinde dolaşmayı seviyor. Cosmic Marvel maalesef Türk okuyucusu için çok uzak bir kavram. O yüzden Hickman'ın Avengerslarını okuma sürecinde internetten de bazı karakterleri ve olayları araştırmanızı tavsiye etmek istiyorum. Bu okuma zevkini arttıracaktır. Aynı zamanda Marvel Cosmic Universe statükosunu bilmekte işinize yarayacaktır. Hele ilerleyen sayılarda Black Swans, Beyonders, Rabum Alal, Ivory Kings gibi kavramlar işin içine girince kafalar karışabilir.

Not: Black Swans, Beyonders, Rabum Alal, Ivory Kings, Sinnu Sarrum gibi kavramlar bu seri ilerledikçe açıklanacağı için spoiler olmaması adına bunları araştırmanızı tavsiye etmem. Ama dediğim gibi genel olarak Marvel Cosmic Universe kavramında biraz araştırma yapılabilir.

Sakızlı Ohannes Paşa

İşte ben hikaye ne kadar dar kapsamda tutulursa o kadar iyidir diye düşünüyorum. Çok dallanıp budaklandıkça hiçbir konuya ya da karaktere tam yoğunlaşılamıyor. Hepsi figüran gibi kalıyor. Sonraki ciltleri de her türlü alırım. Amaç güncel yayınlar çoğalsın memlekette. Ama hayranı da olmayacağım büyük ihtimalle. Okuyup geçeceğim. Yine de bilgiler için teşekkürler.

rumar80

Avengers Now'ı bu kez Türkçe okumaya başladım. Ancak bir noktaya değinmeden geçemeyeceğim.
   Ilk sayfalarda Captain America'nın gördüğü bir hayal karşımıza cikiyor: Ona bakan Mr Fantastic, Namor, Black Bolt ve Black Panther.
   Bu panel aslında New Avengers Now cilt 1'den. Yani keşke önce o yayinlansaydi da tan hakim olabilseydik konuya.
  Neyse yine de iyi okumalar.