Avengers - Gerekli Şeyler

Başlatan dean, 29 Nisan, 2015, 14:03:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Haziran, 2015, 23:38:01
   Avengers Now'ı bu kez Türkçe okumaya başladım. Ancak bir noktaya değinmeden geçemeyeceğim.
   Ilk sayfalarda Captain America'nın gördüğü bir hayal karşımıza cikiyor: Ona bakan Mr Fantastic, Namor, Black Bolt ve Black Panther.
   Bu panel aslında New Avengers Now cilt 1'den. Yani keşke önce o yayinlansaydi da tan hakim olabilseydik konuya.
  Neyse yine de iyi okumalar.

Hmm, aslında çok ilginç bir noktaya değindiğini söylemem lazım. O sahneye kadar zaten flashforward yaparak gidiyor. Infinity ve Secret Wars göndermeleri bile yapılıyor. Ama tam dediğin yer. Haklısın Steve uyandığında o sahneyi hatırlıyor. Şimdi yayın zamanına bakarsak Avengers'ta, New Avengers'ta 2013 Mart ayında başlıyor. Ama bir hafta farkla Avengers önde. Avengers serisi New Avengers'tan daha hızlı yayınlanıyor. O yüzdende New Avengers'tan 1 ay erken cilt'i çıkıyor. Gerekli Şeyler'in bu bağlamda ilk olarak Avengers'ı yayınlayarak doğru yaptığını söyleyebiliriz. Ama mesela bizde de America'daki gibi fasikül olarak yayınlansa dediğin kafa karışıklığı en fazla 4-5 gün sürecekti. Çünkü hemen New Avengers yayınlanacaktı :)

Spoiler Unutturma olayı New Avengers'ın 3. sayısının sonunda oluyordu. Aslında şirketlerin yayın politikasında da takvim kaynaklı sıkıntılar olabiliyor. Bazen çoğu tie-in sayı olması gerekenden geç yayınlanıyor. O yüzden sonunu bilerek okuyoruz. Ya da genel bir sıkıntı oluyor. Tarihler ileri atılıyor Secret Wars'da olduğu gibi.

New Avengers'ın ilk cilt'inin aslında Avengers'ın ikinci ciltinin öncesinde yayınlanması gerekiyor çıkış tarihleri itibari ile. Ama Gerekli Şeyler daha önce Avengers'ın ikinci ciltini yayınlayacak. Asıl sırasının değişmesi gerekenlerin Avengers cilt 2 ve New Avengers cilt 1 olduğunu söyleyebiliriz.

Nightrain

Keşke New Avengers ile birlikte dönüşüşümlü olarak bassalardı. Bu şekilde Infinity ve Time Runs Out hikayelerinin bi anlamı kalmayacak.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 03 Temmuz, 2015, 14:10:05
Keşke New Avengers ile birlikte dönüşüşümlü olarak bassalardı. Bu şekilde Time Runs Out hikayesinin bi anlamı kalmayacak.

Time Runs Out'a gelince zaten öyle yapmak durumundalar. Çünkü cilt olarak birlikte çıkıyorlar. Avengers ve New Avengers olarak ayrılmıyorlar.

Nightrain

Öyleymiş evet ama bu sefer de Infinity hikayesi eksik kalacak.

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 03 Temmuz, 2015, 14:39:24
Öyleymiş evet ama bu sefer de Infinity hikayesi eksik kalacak.

Infinity'nin kendi cilt'i Avengers ve New Avengers'ı da kapsıyor. Tam olarak şöyle geçiyor; Infinity 1-6, New Avengers 7-12, Avengers 14-23, Infinity: Against the Tide Infinite Comic 1-2

Yani Avengers'ın ikinci ya da üçüncü cilt'inden sonra Infinity öncesi New Avengers'ın birinci cilt'ini yayınlarlarsa sorun kalmıyor.

Nightrain

Ama o cilt biz de basılır mı o var. 632 sayfa. Dediğim gibi dönüşümlü yayınlasalardı daha güzel olacaktı.

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 03 Temmuz, 2015, 14:50:10
Ama o cilt biz de basılır mı o var. 632 sayfa. Dediğim gibi dönüşümlü yayınlasalardı daha güzel olacaktı.

Bölerek basarlar. Zaten Infinity hikayesi ayrı ayrı okunamaz. New Avengers 10'da olan Infinity 3'de devam ediyor. Infinity 3'de ki Avengers 20'de devam ediyor. Avengers 20, Infinity 4'de devam ediyor. Liste aşağıdaki gibi. Bu ciltlerin ayrı basımları da var. Ama her tekil sayıdan sonra elindeki cilt'i değiştirmen gerekir. O da olmaz. Yapılacak tek şey ana cilt'i bölmek gibi duruyor. Ben site için incelemesini yaparken ayrı ayrı olarak yaptım aklım, fikrim şaştı çok karışık zaten. Anlamlı olması için bu sırayla tek cilt'e okumak lazım.

1- Inifnity 1
2- Avengers 18
3- New Avengers 9
4- Inifnity 2
5- Avengers 19
6- New Avengers 10
7- Infinity 3
8- Avengers 20
9- Inifnity 4
10- Avengers 21
11- New Avengers 11
12- Inifnity 5
13- Avengers 22
14- Avengers 23
15- Infinity 6
16- New Avengers 12

dean

@Serhan

Çoğu kişi beğenmediğini söylüyor alsammı beğendinizmi ?

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: Joker - 21 Ağustos, 2015, 22:55:59
Çoğu kişi beğenmediğini söylüyor alsammı beğendinizmi ?

Bence yeni comicslere açılmak yerine mangalara bir bak :) Muhakkak ilgini çeken bir seri olacaktır.

@Serhan

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 21 Ağustos, 2015, 23:04:41
Bence yeni comicslere açılmak yerine mangalara bir bak :) Muhakkak ilgini çeken bir seri olacaktır.
Narutoyu seviyorum ama bende koleksiyon hastalığı var ve 20yi aşkın sayıyı alabileceğimi sanmıyorum.

dean

Joker, yeterli Marvel altyapın varsa tarihin en iyi Avengers serilerinden biri. Lakin yoksa fazla keyif alamayabilirsin.

@Serhan

Alıntı yapılan: dean - 21 Ağustos, 2015, 23:31:14
Joker, yeterli Marvel altyapın varsa tarihin en iyi Avengers serilerinden biri. Lakin yoksa fazla keyif alamayabilirsin.
Aldım gitti :)

darkwood

Alıntı yapılan: Joker - 21 Ağustos, 2015, 23:21:15
Narutoyu seviyorum ama bende koleksiyon hastalığı var ve 20yi aşkın sayıyı alabileceğimi sanmıyorum.

Naruto'nun 21 cildi de evde baş köşede duruyor.
Kızımla birlikte hem okuyup, hemde güncel animelerini takip ediyoruz, her eve lazım.  ;)
Darkwood Sakinleri..

baba alsana

Anladigim kadariyla bu seri bilim-kurgu agirlikli . Genelde pek begenilmesede age of ultronu cok sevdim bendis avengerslarinida begendigimi soyleyebilirim . Dusundugum gibiyse bu seriye de baslamak isterim