KAPALI DEVRE - ALTIN MADALYON E-DERGİ BASIMI

Başlatan pizagor, 30 Nisan, 2015, 12:50:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

İtiraf ediyorum, şimdiye kadar herhangi bir Altın Madalyon e-dergisini okumadım. Nedeniyse dijital okuma özürlülüğü. Neden bu dergileri basmıyoruz sorusuyla çıktığımız yolculuk buraya vardı.

Moda tabirle kapalı devre bir baskı olacak. Tasarımı A5 boyutuna göre olduğu için muhtemelen A5 boyutunda ufak bir dergi olacak. Sadece burada isim verenlerle sınırlı sayıda baskı planlanacak. Kar amacı yok, masraflar belgelenecek ve paylaşılacak, katılımcı sayısına bölünecek. (Sadece bu işle uğraşan kişi için ücretsiz bir kopya gibi bir düşüncem var ki o da bunca zahmetin karşılığı olsun artık). Katılımcıların güvenmesi üzerine kurulacak sistemde katılımcı başına düşen bedeller bir kişide toplanacak. Para toplanma aşamasında isim vermesine rağmen katılmayan kişi hakkını kaybedecek, yeniden maliyetlendirme ve üleştirme yapılacak, mevcut katılımcılara ek bir ödeme çıkacak vs.

Ama en sonunda ortaya en azından benim adıma okunabilir bir dergi çıkacak.

Yunusmeyra dostumuz kendisi için baskı yaptırdığında tek sayı 20 TL gibi bir rakama malolmuş. Tahminen 10 kişi olsa az da olsa rakam düşebilir. Bu rakamı yazmamın sebebi şimdi kabul edip de daha sonra bedelin yüksek çıkması durumunda sıkıntı yaşabilecekler için bir ön bilgilendirme olması.

Dilerseniz NUMARALI da olabilir. Numaraları da buradaki katılımcı numarasına göre belirleriz. Olur da piyasada, birilerinin elinde numarasız bir kopya görürseniz vebali bu baskıyı yaptıran, bu işle uğraşan kişide olacak ki içimizden birinin böylesine bir şeye tenezzül edeceğini sanmıyorum.

Ben tek başıma da kalsam bunları sadece kendim için bastıracağım, içlerinde çizgiromancı dostlarımdan okuyamadığım tonla yazı var.

1.   pizagor
2.   ?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Bir şey daha: bu duyuruyu her bir sayı için ayrı ayrı yapmayacağım. Başlık şimdiye kadarki tüm dergileri kapsamaktadır. Gelecektekileri sonra düşünürüz :)

Ras Al Ghul

kedidiro

pizagor

1.   pizagor
2.   Ras Al Ghul
3.   kedidiro

tommikser

havsar

pizagor

İlk mesajda bir düzeltme yaptım. 20 TL dergi başı maliyet, tümü değil. Her ay birisini bastırsak ne de güzel olur.

1.   pizagor
2.   Ras Al Ghul
3.   kedidiro
4.   tommikser
5.   havsar
6.   ?

V

"İstemem,eksik olsun.."

ferzan

İlk sayıdan sonra yakın bir zamana kadar takip etmemiştim, sanırım ben de bir parça dijital okumaya üşenmiş olabilirim...Zaten çizgi romandan uzak olduğum, forumda da çok aktif olamadığım bir dönemdi...Beni de yazın...Bu şekilde elimde derli toplu olur ve okurken daha fazla zevk alırım...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

1.   pizagor
2.   Ras Al Ghul
3.   kedidiro
4.   tommikser
5.   havsar
6.   V
7.   Ferzan
8.   alan Ford
9.   ?

pizagor

Şimdilik 9 kişiyiz...

1.   pizagor
2.   Ras Al Ghul
3.   kedidiro
4.   tommikser
5.   havsar
6.   V
7.   Ferzan
8.   alan Ford
9.   Tarkan Kurt
10.  ?

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN