Tropical Blues

Başlatan Nemo, 05 Mayıs, 2015, 13:47:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

Coney Island'dan sonra Bonelli'nin yayinlayacagi ikinci mini-mini serisi. Haziran 26'da raflarda olacak. Ilk sayi, Ozgur Insanlarin Deniz ismini tasiyor. Yeni Gine, yil 1927...Mike Somerset III, teknesiyle yol alirken esrarengiz bir bicimde ortadan kaybolur. Olayi arastirmasi icin San Fransisco'dan bir dedektif gelir.
Yazan: Luigi Mignacco
Cizen: Marco Foderà
Kapak: Pasquale Frisenda

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Ic sayfalardan ornekler:

Özel Alfa Ajanı

hennessy

Polisiye güzel olabilir. Sağlam bir polisiye çizgi roman ne zamandır okuyamadım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

İlgi çekici. Bizde de basılır mı? Basılırsa bir şans vermeyi düşünüyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

aa

Ben çizimleri hiç beğenmedim.
Esse Gesse Hayranı...

ferzan

Marco Fodera, ideal kabul edilebilecek ama çok da hayranı olunamayacak kadar nötr bir üsluba sahip...Buradaki örnekler harici Facebook üzerinden de diğer iç sayfalara denk gelmişliğim var...Kendi nötr tarzını bir parça Manfred Sommer, bir parça da Hugo Pratt esintileriyle süslemiş bu albüm için ama nötrlükten kurtaramamış sanki görsel olarak...Kendisi Saguaro ve Adam Wild serilerinde de çalıştı...Daha pek çok yayında emek verdi ama ben de sevemedim...Fumetti, zaten hatları belli ve kısıtlı bir tarz...Çizer de bu kısıtlamalara rağmen kıvrakça parlayamıyorsa yazık oluyor...Fodera, şahsen işlerine soğuk baktığım nadir fumettistolardan...

Yine de Facebook üzerinden gördüğüm kadarıyla kendisi dünya çizgi roman piyasasını çok yakından takip ediyor ve elinden bir tek uçan ile kaçan kurtuluyor çizer olarak...Facebook sayfasında kendi işlerinden ziyade dünya çapında sanatçıların sayfa ve pin up çizimlerini paylaşıyor...Sıkça sayfasına konuk ettiği isimlerden biri de Mahmud Asrar... :)

Bodybuilding'çi çizgi roman çizerleri kervanının en arkasında olan 40 yaşlarındaki atletik Fodera abimizin tarafsız ve iddiasız duruşu adına bu mini seriye bir şans verebilirim okuma şansı yakalayacağım takdirde...Sırf öykündüğü Pratt ve Sommer atmosferi hatırına bile okuyabilirim...Zaten Sommer de daha anatomik ve artistik Pratt varyasyonu değil mi...

Bu gereksiz bilgileri ve bir o kadar fuzuli çıkarımlarımı paylaşmasam olmayacaktı... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Mrtekin

Bu kapağı yapan, Frisenda, hiç Teks çiZmiş mi, acaba?

Çizmedi ise, acil çizdirile...
They drew first blood...

Mrtekin

Evet, çizmiş,

Teks Büyük Albüm 23, Patagonya'yı çizmiş.

Derhal alınacak...
They drew first blood...

Ralph

Konu güzel, çizimler hoşuma gitmedi ama ülkemizde yayınlanırsa alırım.

NIC

NIC

Alıntı yapılan: Mrtekin - 25 Haziran, 2015, 18:11:35
Evet, çizmiş,

Teks Büyük Albüm 23, Patagonya'yı çizmiş.

Derhal alınacak...

Mehmet Temmuz ayında Çizgidüşlerden çıkacak aylık Teksin çizimleride Frisenda'ya ait

Mrtekin

Bunları da kaçırmıycam Behzatım. Çok teşekkürler.
They drew first blood...

Nightrain

Çizimleri görünce aklıma direk Colto Maltese geldi nedense. Şunu bir bassa da alsak.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"