Batman : Öldüren Şaka - JBC Yayıncılık

Başlatan hennessy, 06 Mayıs, 2015, 22:41:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

dean

Ben bir çok açıdan konuya baktım. Baktığım her açıdan The Killing Joke süreklilikten çıkarılmasının yanlış olduğunu düşünüyorum. The Killing Joke hikayesinin son derece sert ve travmatik olduğunun farkındayım. Lakin Dc sert ve yeri geldiğinde travmatik hikayeler yazabildiği için Dc oldu. Dc daha "sert ve karanlık" sözü zaten yeri geldiği zaman böyle hikayeler yazabildiği için ortaya çıktı. Ama bence asıl mevzu yaşanan bu travmatik olayın atlatılmış olması. Barbara Gordon bu berbat olayı atlattı. Oracle oldu. Hayatına tekrar devam edebildi. Yani mesaj verildi. Ne kadar düşersen düş tekrar kalkabilirsin denildi.

The Killing Joke mantığı ile bakarsak bir çok karakterin hayatındaki travmatik maceraların kaldırılması gerekir. A Death in the Family'de travmatikti. O zaman onu da kaldıralım. Bir çocuğun levye ile dövüşüp havaya uçurulması berbat bir durum. Hatta bir tık ileri gidelim bir çocuğun anne ve babasının gözleri önünde bir sokak serserisi tarafından öldürülmesi de son derece travmatik onu da kaldıralım. Bu durumda Batman'de olmasın. Bir kadının eroin'e alıştırılıp prn filmlerde oynatılması en az The Killing Joke kadar travmatik. Onu da kaldıralım. Born Again'e gitti. Hadi elimiz değmişken The Punisher'ın da travmatik durumunu kaldırıp karısını ve çocuklarını kurtaralım. The Punisher'da ailesi ile birlikte yazlığa tatile gitsin.

The Killing Joke'da ki durumun halen günümüzde bile istismar edildiğinin bende farkındayım. Lakin bu hikayenin suçu değil. Bundan ekmek yemeye çalışanların suçu. Dc hikayeyi yok sayacağına bundan faydalanmaya çalışmayı bıraksın.

dean

Bi'de şunu eklemek istiyorum bu da Dc'nin hikayeyi daha ön plana çıkarmaya çalışmasından başka bi'şey değil. Adamlar bu yıl içerisinde The Killing Joke'un animasyonunu çıkarıyor. Hem de rated r olarak. Hikayeden rahatsız olmaları konusunda samimi olsalar +18 olarak animasyonunu yapmazlar.

rumar80

Alıntı yapılan: dean - 10 Mart, 2016, 13:58:33
  Ben bir çok açıdan konuya baktım. Baktığım her açıdan The Killing Joke süreklilikten çıkarılmasının yanlış olduğunu düşünüyorum. The Killing Joke hikayesinin son derece sert ve travmatik olduğunun farkındayım. Lakin Dc sert ve yeri geldiğinde travmatik hikayeler yazabildiği için Dc oldu. Dc daha "sert ve karanlık" sözü zaten yeri geldiği zaman böyle hikayeler yazabildiği için ortaya çıktı. Ama bence asıl mevzu yaşanan bu travmatik olayın atlatılmış olması. Barbara Gordon bu berbat olayı atlattı. Oracle oldu. Hayatına tekrar devam edebildi. Yani mesaj verildi. Ne kadar düşersen düş tekrar kalkabilirsin denildi.

The Killing Joke mantığı ile bakarsak bir çok karakterin hayatındaki travmatik maceraların kaldırılması gerekir. A Death in the Family'de travmatikti. O zaman onu da kaldıralım. Bir çocuğun levye ile dövüşüp havaya uçurulması berbat bir durum. Hatta bir tık ileri gidelim bir çocuğun anne ve babasının gözleri önünde bir sokak serserisi tarafından öldürülmesi de son derece travmatik onu da kaldıralım. Bu durumda Batman'de olmasın. Bir kadının eroin'e alıştırılıp prn filmlerde oynatılması en az The Killing Joke kadar travmatik. Onu da kaldıralım. Born Again'e gitti. Hadi elimiz değmişken The Punisher'ın da travmatik durumunu kaldırıp karısını ve çocuklarını kurtaralım. The Punisher'da ailesi ile birlikte yazlığa tatile gitsin.

The Killing Joke'da ki durumun halen günümüzde bile istismar edildiğinin bende farkındayım. Lakin bu hikayenin suçu değil. Bundan ekmek yemeye çalışanların suçu. Dc hikayeyi yok sayacağına bundan faydalanmaya çalışmayı bıraksın.

Dean bize kocaman bir What If? evreni sundu. Ama her kelimesine katılıyorum.
Ben amcayı da öldürmeyelim de Örümcek Adam TV yıldızı olup paraya para demesin...

Jedmau

Soft Cover 20 TL olarak ikinci baskı hafta sonuna doğru dağıtımı yapılacaktır

Mrtekin

Açıkçası bu retro softcoverı da dayanamayıp alıp kendime güzel bir ziyafet çektim. Ah Ertan ah...

Batman'in hikayenin sonunda Joker'i gerçekten öldürüp öldürmediğine yönelik yapılan tartışmaları kafamda iyice bir evirip çevirirken sayfaları yine hazla yuttum.  Gerçekten hem hikaye hem de çizimiyle, ciddi bir başyapıt... Derinliğinden asla birşey kaybetmediği gibi yılllar geçtikçe de üstüne koyarak gidiyor...
They drew first blood...

hanac

Batman: Öldüren Şaka Özel Edisyon (Retro!)

Malzeme: 70 Gr Holmen
Ebat: 17x24 cm
Cilt:Soft Cover (Yumuşak Kapak)
Sayfa Sayısı: 64 Sayfa
Fiyat: 65 ₺

-brendon-

Konunun en başına gözattım yıl 2015 Sert kapak çıkmış hemen aldım tabi,Ertan abide soru cvp yapıyor ama şuan yapmıyor 😀.Neticede Ertan abiden yeniden baskı değilde yeni ciltler bekliyorum.Bol satışlar herkese