KİTAPLIĞINIZDAKİ AZ ESKİ, ÇOK ESKİ, KÜFLENMİŞ ÇİZGİ ROMANLAR.

Başlatan s.b, 07 Mayıs, 2015, 00:06:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Kimimiz yıllar önce okuyup biriktirdiği çizgi romanları bir şekilde yok etmiş, kimimiz ise özenle muhafaza edip saklamıştır. İşte o titizlikle muhafaza eden arkadaşlarımızın sahip olduğu çizgi romanlardan neler var. Dökün bakalım eteğinizdekileri...

Mesela ben de 2000 yılına ait bu var.

Biliyorum şimdi sizler "o da ne ki kardeş" diyerek neler neler göstereceksiniz. Yabancı çizgi romanlar da olabilir. Hadi bakalım hayırlı geceler.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Ralph

bendeki en eski seri Martin Mystere'nin Ad yayıncılıktan çıkan 31 sayılık seri (tam takım) ilk sayısı 1996'da çıkmış.

Akabinde de devamı niteliğinde olan Aksoy Martin'ler var. 15 sayılık tam takım olmak üzere.

Resimler internetten aldığım örneklerdir.

Animvader

Kaptan'la ilk tanışmam abimle ilk çizgiromanlarımızı topladığımız Beyazıt Meydanındaki her pazar kurulan bit pazarında olmuştu.Her zaman aldığımız Örümcek Adam ve Conan'lardan farklı bir şey okumak istiyordum ve bu serinin şu an hatırlamadığım, kötü kondisyonlu bir sayısını zorla aldırtmıştım.Tabii yıllar sonra internette bu kadar güzel kondisyonda denk getirince hiç düşünmeden aldım.

Gerekli Şeylerin ağzımıza bir parmak bal çaldığı Winter Soldier dışında Kaptan Amerika basmayan yayıncıları da bu vesileyle esefle kınıyorum  :)

kalidor

Bendeki en eski seri tam takım olarak  Türkiye'de 1980-1981 yılları arasından  yayınlanan 66 fasiküllük ilk Conan serisi. Daha sonra hemen akabinde yayınlanan 82'lik büyük boy tam takım Conan serisi geliyor. (1982-1984). Arada ilk serinin 15'lik ve 22'lik toplama ciltleri de mevcut. Tabi bunların kondisyonlarının yüksek olduğunu söylemeliyim.

Bir de Türkiye'de yayınlanan ilk Ken Parker albümü olan Alaska-Beyaz Balina fasikülüm var. :)
Crom! Ölüleri Say...

s.b

Kaptan Amerika Ve Falcon'u ben de beğenerek okurdum. Hele Conan olmazsa olmazıdır Alfa'nın. Alfa bizlere asla unutamayacağımız çizgiromanlarını sunmakta çok mahirdi.
Sayın kalidor, Conan'lar ilk yayınlandıkları zamandan beri sizde mi? Yoksa daha sonradan mı topladınız?

s.b

kalidor

Alıntı yapılan: s.b - 07 Mayıs, 2015, 08:48:03
Kaptan Amerika Ve Falcon'u ben de beğenerek okurdum. Hele Conan olmazsa olmazıdır Alfa'nın. Alfa bizlere asla unutamayacağımız çizgiromanlarını sunmakta çok mahirdi.
Sayın kalidor, Conan'lar ilk yayınlandıkları zamandan beri sizde mi? Yoksa daha sonradan mı topladınız?

Abi ben 1983 doğumluyum :D O sebeple biraz zor. Sonradan bulup biriktirdim.
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Her daim yeni basım taraftarı olsam da elimde eskiye dair tek tuttuğum kitaplar

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Sadece Teks'i yazayım:1970-77 arası yayınlanan Çetin Karakoç fasikül Teks serisi.385 adet tam takım.Aynı serinin 78'lik cilt serisi.Bunlardan 2 eksik
var.1970 öncesi Kinowa Teks fasiküllerinden epeyce sayı.

s.b

Alfa Yayınlarının bize sevdirdiği bir seri daha Süper Joe. Bunları Marvel Yayınları logosuyla yayınlamışlardı galiba.

s.b

Alıntı yapılan: caretta - 07 Mayıs, 2015, 10:16:25
Sadece Teks'i yazayım:1970-77 arası yayınlanan Çetin Karakoç fasikül Teks serisi.385 adet tam takım.Aynı serinin 78'lik cilt serisi.Bunlardan 2 eksik
var.1970 öncesi Kinowa Teks fasiküllerinden epeyce sayı.

Atila Abi sizin koleksiyondaki kadar eski çizgi romanlar hiç kimse de yoktur herhalde.

Ralph

Alıntı yapılan: s.b - 07 Mayıs, 2015, 08:50:56
Ralph arkadaşımızın Martin'leri de gıcır gıcır parlıyor.

Gerçekten de öyle uzun yıllara rağmen hala sıfır gibiler. Şu an için koleksiyonumun en değerli parçaları.

Şu an için :)

s.b

Mümkün olduğu kadar fazla resim eklerseniz daha doyurucu olur arkadaşlar. Hadi size bir kıyak yapayım bari. Resimleri nereden isterseniz yükleyin. Ben onları imageshack landırırım.

Ralph

Alıntı yapılan: s.b - 07 Mayıs, 2015, 11:13:26
Mümkün olduğu kadar fazla resim eklerseniz daha doyurucu olur arkadaşlar. Hadi size bir kıyak yapayım bari. Resimleri nereden isterseniz yükleyin. Ben onları imageshack landırırım.

Hizmette sınır yoktur diyorsunuz :)

s.b

Alıntı yapılan: Ralph - 07 Mayıs, 2015, 11:32:38
Hizmette sınır yoktur diyorsunuz :)

Sınır mınır tanımam.
Ralph ve hennessy imageshack lanmıştır.