Avenging Spiderman - Marmara Çizgi

Başlatan dean, 08 Mayıs, 2015, 18:13:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

6. sayıda The Thing ile olan bir macera var, normalde yıllık (annual) sayıymış. 7. sayının kapağındaki ise Devil Dinosaur -şu aralar güncel olarak Marvel'den çıkan Moon Girl and Devil Dinosaur adlı seride de yer alıyor- Moon-Boy da bulunmakta bu hikayede ve düşmanlar ise ateş saçan Velociraptor türü dinozorlar (Jurassic Park'taki minik ama ölümcül tür) ve Brainchild adlı mutant.

xmenac

Teşekkürler.

Demek ki karaktere kapakta yer vermeye devam etmişler fakat benim bilmediğim bir karaktermiş. :)

nicholaihel

Son sayısını beğenmemiştim. Boşta kalmazsam, yolculuk öncesi falan denk düşmezse devam etmeyeceğim sanırım bu seriye. Yine de yeni cilt yorumlarını takip edeceğim tabi :)

memospinoz

Avenging Spider - Man 6

Bela, Arkadaşlarla Güzel!
Ve bu kez dost canlısı komşunuz Örümcek Adam, belasını çok uzaklarda, vahşi bir yerde arıyor: Savage Land'de! Tarih öncesinden kalma yaratıklarla dolu bu huzurevinde aradığını şıp diye bulan Ağ Kafa için, Horizon Labortuvarı'danki iş arkadaşları dinozorlar tarafından kaçırılınca işler iyice kızışıyor. Evet, insan kaçıran dinozorlardan bahsediyoruz, yanlış okumadınız. Neyse ki Savage Land sakin, Örümcek'le çok iyi anlaşan Moon-Boy ile hemcinsleriyle olan sorunlarını medeni dinozorlar gibi çözen Devil Dinosaur'un efendiliği sayesinde tüm tatsızlıklar son buluyor. Öyle mi peki gerçekten? Hmm, pek makul bir senaryo gibi gözükmedi bu. En iyisi size çizerek anlatalım...
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 48
Fiyatı: 8 TL

memospinoz

Avenging Spider - Man 7

Bela, Arkadaşlarla Güzel!
Ama mesela onlarla kağıt oynamak da güzeldir; kimse kalkıp dünyayı kurtarmak zorunda kalmadıkça tabii. Ama ya bu arkadaşlardan biri Örümcek'i, kendi kapağında tehdit edecek kadar kızgın, kaya gibi biriyse? Günü bir an önce kurtarmalılar yoksa pataklama ehliyeti sahibi ve 30 papel alacaklı bu adam, düzenbaz Duvar Sürüngeni'ni pişman edecek! Thing ile öfkeyle oturup sevgiyle kalkacakları bu maceranın ardından Örümcek, gecelere akacak ve kendisini insanların vampire dönüştürülüp dövüştürüldüğü bir şebekenin içinde bulacak. Haliyle Ağ Kafa'nını yolu, alanin uzmanı Blade'le kesişecek ve sonrasında bilimin bir mucizesi sayesinde ringlerin kralı Vampir-Örümcek Adam doğacak. Artık Blade'le bir güreş tutarlar, değil mi? Değil tabii ki...
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 60
Fiyatı: 10 TL

xmenac

6. sayının tanıtım yazısında Savage Land adını görünce aklıma Ka-Zar geldi. :)

Bu karakteri ilk olarak Bilka Yayınları'nın Örümcek Adam serisinde okumuştum.

pizagor

Rob Williams'ın kaleminden çıkma ve vasatın birkaç tık altı olarak nitelendirilebilecek bir hikayeden (ki kendisi Marmara Çizgi 'Avenging Spider-man' serisinin son sayısında yer almakta) saçma sapan bir panel...

Söylemeye dilim varmıyor ama bu ateşli öpücüğün devamı da var...

Yazık... Yapma Robcuğum, etme hocam! Onyılların mirasını böylesine harcama! Yanına kalan sadece yetmişiki dilden sunturlu küfür, bunu bilesin...

------------------

Yalnız panelin orjinalindeki kelime oyununa bayıldım desem yeridir. Alfa dönemi Fantastik Dörtlü'lerinde 'Şimdi Dayak Zamanı!' şeklinde çevrilen meşhur Thing nidası 'It's Clobberin' Time!' olmuş 'It's Slobberin' Time - Şimdi Salya Akıtmanın Zamanı!'...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

maeglin

Seri sona erdi sanırım, çok ateşli olmasa da fasikül olması, kısa maceralardan oluşması bana keyif veriyordu. Aslında bu seri daha uzun değil miydi?

pizagor

Seri Superior Spider-man ile birkaç sayı daha devam etti. TPB'leri şu şekilde:

15.1 - 19  --  Superior Spider-Man Team-Up: Superiority Complex

20 - 22  ---   Superior Spider-Man Team-Up: Friendly Fire

Bizde yayınlanan Thing'li annual sayıyı da eklersek toplam 24 sayı ile sonlandı.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mguney

Şahane seri, işçiliğinden çevirisine mükemmel. Birde hepsi tek cilt olarak çıksa arşivlik olurdu.