Kitapyurdu.com

Başlatan xmenac, 10 Mayıs, 2015, 20:37:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xmenac

Merhabalar,

Kitapyurdu bir süredir sitesinde anket yayınlıyor ve Cumartesi gecesine kadar süren bu ankette en yüksek oy alan kitabın belirli bir adedini o haftanın pazar günü indirimli olarak satışa sunuyor. İndirim oranları da gayet güzel, son 4 anket sonucunda en çok oy alan kitaplara baktığımızda sırasıyla %90, %70, %80, %70 gibi indirimler yapıldığı gözüküyor. Bunlardan bir öncesinde de Puslu Kıtalar Atlası'nın çizgi romanına %40 indirim yapılmış.

Her zaman çizgi romana denk gelmek ne kadar mümkün olabilir bilemiyorum ama en azından uygun fiyatlarla kitap almak için güzel bir alternatif olmuş bu anket sistemi. Bu nedenle göz atmak isteyen olursa diye sitenin adresini burada da paylaşmanın yararlı olabileceğini düşündüm: http://social.kitapyurdu.com/anket/

Ankette her kitabın ne kadar oy aldığı da gözüküyor, bununla birlikte katılımcıların kendi istedikleri kitabı da ankete dahil etme imkanı var.

Kauss

Her hafta takip edip kafama yatan kitaba oy verdiğim ankettir kendisi. Bazılarını da almışlığım var. Acaba forumda organize olup seçenek belirleyip oy versek, çizgi romanı kampanyası yapmasını sağlayabilir miyiz ki ?

kalidor

Dün gerçi haftanın ilk günüydü ama gelen oylar oldukça düşüktü. Forumda organize olursak birkaç çizgiromanı kampanyaya sokabiliriz. Öneri çizgiromanlar varsa bence başlayabiliriz  :)  Benim önerim Puslu Kıtalar Atlası - Ciltli versiyon

Şu anki sıralama, an itibariyla:

ANNA KARENINA (CILTSIZ) 22 oy verildi (23%)
KONSTANTINIYYE OTELI (KARTON K 14 oy verildi (14%)
ANNA KARENINA 8 oy verildi (8%) BEDEN DILI & ESKI FBI AJAN 6 oy verildi (6%)
OTOSTOPÇUNUN GALAKSI REHBERI / 3 oy verildi (3%)
MEKTUBAT-I RABBANI (3 CILT) 2 oy verildi (2%)
KARL MARX 19. YÜZYILDA YAŞANMI 2 oy verildi (2%)
İTIRAF EDIYORUM!  2 oy verildi (2%)
ÖLMEK KOLAYDIR SEVMEKTEN 1 oy verildi (1%)
RUZI NAZAR: CIAIN TÜRK CASUSU 1 oy verildi (1%)
Crom! Ölüleri Say...

xmenac

Sanırım 1. olan kitap 100-200 arası oy alıyor. 30 civarı oyla ilk 3'e bir çizgi roman girebilir aslında. Kazanma ihtimali olmaz ama belki diğer okurlar da ilk üçte çizgi roman görünce ilgi duyabilirler. Haftanın indirimli kitabı olması zor ama piyasadaki çizgi romanların görülmesi adına farkındalık oluşturabilir yani. :)

pizagor

Ankette bu hafta Yerdeniz (6 Kitap Tek Cilt) var. Oylarınızı esirgemeyin...

http://social.kitapyurdu.com/anket/
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

maeglin

Aynı Gün Kargo yazanlardan sipariş geçince hemen temin edildi yazısı çıkıyor. Bir ay kadar falan çok problemliydiler, şuan düzelmiş sanırım. 7 - 8 kitap sipariş geçtim bekliyordan temin edildi olarak değişti hepsi bir iki dakikada. Sipariş geçecek olanlar göz atabilir.

Mrtekin

18 Aralık 2016 itibarı ile deneme amaçlı alışveriş deneyimimin sonuçları şöyle oldu.

Kargo eşiği düşük (30)-TL,

Çr de aman aman büyük indirimler yok;

Temin hızlılığı ve siparişlerim kısmındaki online kargo takibi diğerlerine göre baya iyi ve veriler güncel.

Nedir ki; paketleme çok zayıf; özensiz, kullandıkları kargo kitap kartonu kalitesiz, kitapların üzerine sardıkları adi streç (pıtpıtlı değil), çok kalitesiz; çok şu ana kadar gördüklerimin içinde en kötüsü.

Çalıştıkları "Aras Kargo"'dan, Kalın Aksoy Kinowa HC'sinin yanı ve ucu eğilmiş durumda geldi. Ki baya zorlamış olmalılar. Diğer kitap NTV Corto (Tuzlu Denize Balad) hasar almamış.

Netice; aynen iade ve bir daha asla:-)

They drew first blood...

xmenac

Paketleme konusunda epey güzel bir teknoloji kullanıyorlar aslında.

Zira bu iş için bir makine kullanıyorlar. Kitabın ebatlarına göre paketleme kartonu kıvrılıyor ve kitapları kutu şeklinde sarıyor. Linkte yer alan videoda görülüyor paketleme sistemi: https://youtu.be/xH-D12e_eHU?t=4m15s

Mrtekin

Evet ama maalesef sonuç kötü oldu. Makine iyi olsa bile; kullandıkları malzeme (karton ve adi streç) çok kalitesiz. Adi streçi sadece "Kitapyurdu"'nda gördüm mesela. O kitabın nesini koruyacak?  ;D

Videoda; kullandıkları kartonun kalitesini ve kitapların sarıldığı streçi de görebiliyorsunuz.

Son Zaman'larda yaptığım online alışverişlerde, sadece, "Bkm kitap"'ın paketlemesinden memnun kaldım.

Bkm'den komisyon almıyorum. ;D
They drew first blood...

xmenac

Jelatin zaten bu kartonun dışında olmuyor mu? Kitaplarda oluyor muydu hatırlayamadım şimdi. Bazı kitaplar direkt jelatin poşetin içinde çıkıyor piyasaya o ayrı tabii.

afu

kullandıkları paketleme sistemi süpermiş  :o
yaylim.com'a bende alıcam bi tane  ;D

Mrtekin

Xmenac; makine üreticisinden komisyon alıyor olabilir? ;D
They drew first blood...

Animvader

Ben kitap alımlarımı son 1 senedir bu siteden yapıyorum.Kelepir reyonu, puan kazanıp hediye alma, aydan aya sipariş verince ekstra indirim gibi güzel özellikleri var.

Paketleme konusunda şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım.Kitabın kolinin içinde sağa sola çarpmasını engelleyen, güzel bir paketleme sistemleri var.Oturduğum yerde sürekli sıkıntı yaşadığım Yurtiçi Kargo dışında alternatif kargo firma seçebilme olanağı vermesi de cabası.

xmenac

Aman abi böyle şakalar yapma. :D

Videoyu geçen sene izlemiştim, burada paketleme konusu geçince paylaşayım dedim. Ben de böyle bir teknolojiden haberdar değildim, videoda izleyince öğrendim.

pizagor

Alıntı yapılan: Mrtekin - 22 Kasım, 2016, 16:11:34
Evet ama maalesef sonuç kötü oldu. Makine iyi olsa bile; kullandıkları malzeme (karton ve adi streç) çok kalitesiz. Adi streçi sadece "Kitapyurdu"'nda gördüm mesela. O kitabın nesini koruyacak?  ;D

Dikkatli izlememişsiniz, videodaki sakallı beyefendi yağmurdan - çamurdan korumak için son bir kat olarak kullandıklarını ifade etti.

Alıntı yapılan: Mrtekin - 22 Kasım, 2016, 14:11:59
Çalıştıkları "Aras Kargo"'dan, Kalın Aksoy Kinowa HC'sinin yanı ve ucu eğilmiş durumda geldi. Ki baya zorlamış olmalılar. Diğer kitap NTV Corto (Tuzlu Denize Balad) hasar almamış.

Netice; aynen iade ve bir daha asla:-)

Onbeş sene öncesinden sert kapaklı bir kitap bu bahsedilen Kinowa. Bunun sıfırını sorunsuz beklemek iyimserlik olur. Bilirsiniz genelde D&R gibi yerlerde ilk haşatı çıkan kitaplar sert kapaklılardır. Darbe dayanımı düşük, yıpranmaya çok açıktırlar. Bu kopyanın da Aksoy'un deposundan sıfır çıktığını düşünmemek lazım, kuvvetle muhtemel kitapçılarda elden ele dolaşmış, kazara yerlere düşürülmüş, berelenmiş, satılmayınca iade edilmiş, başka kitapçıya yeniden gönderilmiş, aynı süreçleri yeniden yaşayıp yuvaya depoya dönmüş, sonra da yeniymiş gibi servis edilmiştir. Aracı kitapyurdu'nın hiç bir kusuru olmayabilir.

Bir de Kinowa yeni tutkunuz mu sayın Mrtekin? Bunu da Tex gibi hızlı tüketmeyin :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...