Kitapyurdu.com

Başlatan xmenac, 10 Mayıs, 2015, 20:37:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Sn.Pizagor;

Fotoğrafını paylaşsam daha iyi olacaktı sanırım.

Dediğiniz gibi de olabilir; neticede kişiye özel deneyimler ve tespitler paylaşıyoruz; ama bahsettiğim özensizlikten dolayı; şahsen "Kitapyurdu"'ndan bir daha alışveriş yapmayı düşünmüyorum.

Kinowa biraz önce bitti; izlenimlerimi bilahare yazacağım. Hem okuyup, sıkılmak; en azından şahsınızda gördüğüm "yığın biriktirme"den çok daha ehvendir, Sn.Pizagor. ;D

Teks okumalarıma da yakında yeniden başlamayı düşünüyorum; bir köşeden göz kırpıyorlar, hayırlısı diyelim...
They drew first blood...

pizagor

Okuyup sıkılmak mı?!! Aman dikkat, Old fumetticilerin gazabına uğrar, kafaderisi noksan şekilde, kıvırcık bir perukla hayatınızı idame ettirirsiniz sonra :)

Bu arada 'old fumetti' olarak ağzımıza yerleşen bu tuhaf karışımı ilk kim dile getirdi acaba, bu da Altın Madalyon'a özgü jargonun bir örneği mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

Siparişlerden sonra müşteri memnuniyeti anketi  uygulayan sanırım tek kitap satış sitesi. Ve editörleri yazılanları okuyorlar, en azından bana yazılan cevaplardan anladığım o. Ve kitapları aldığınızda tek tek seçip iade etmek için sipariş geçmişinden siparişinizi bulup kitapları seçmeniz ve iadeyi tıklamanız yeterli. Kitapyurduyla da zaman zaman sıkıntılar yaşadım ama hiçbir zaman eksik kitap gönderme, yanlış kitap gönderme, kargonun bilmem nereye gidip geri gelmesi, tamamen hasarlı kitaplar gönderme, tüm siparişin hasarlı kitaplardan oluşması, kitapların bazılarında yağ, leke vb. şeylerin olması gibi problemler hiç yaşamadım. Bu saydığım tüm problemleri idefix, eganba, D&R, ilknokta vb. sitelerden yaptığım alışverişlerde bolca yaşadım. Diğerlerinin arasında -şimdilik- en iyisi bu.
NOT: Kendi yaşadığım deneyimlere göre yazılmıştır.

Mrtekin

Alıntı yapılan: pizagor - 22 Kasım, 2016, 22:00:29Okuyup sıkılmak mı?!! Aman dikkat, Old fumetticilerin gazabına uğrar, kafaderisi noksan şekilde, kıvırcık bir perukla hayatınızı idame ettirirsiniz sonra :)

Bu arada 'old fumetti' olarak ağzımıza yerleşen bu tuhaf karışımı ilk kim dile getirdi acaba, bu da Altın Madalyon'a özgü jargonun bir örneği mi?

Bence,değil. Sn. Pizagor. Dylan'ı sıfırlayıp, bildiğimiz "klasik" Dylan'ı, "OldBoy" olarak pazarladıklarına göre?

Fumetti; elleri sabun kokan taşra güzelidir. Bilin bakalım, bu cümle kime ait? ;D
They drew first blood...

pizagor

Alıntı yapılan: Mrtekin - 22 Kasım, 2016, 22:24:48Fumetti; elleri sabun kokan taşra güzelidir. Bilin bakalım, bu cümle kime ait? ;D

Dario Guzzon?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: Mrtekin - 22 Kasım, 2016, 22:24:48Fumetti; elleri sabun kokan taşra güzelidir. Bilin bakalım, bu cümle kime ait? ;D

Ferzan olabilir.

Mrtekin

They drew first blood...

Tuco Ramirez

Kitapyurdundan 3-4 yıl önce alışveriş yaptığımda paketleme çok özenliydi. Kitaplarda hiç hasar yoktu. Ama indirim konusunda yetersiz idefixe göre. Sonuçta kitap dışında bir şey satmadıklarından daha bir özen gösterilmesi beklenen bir şey.

s.b

Kitap Yurdu'nu denemek maksatlı 3 alışveriş yaptım.
4-Ekim de 60 tl lik
2 Kasım da 55 tl lik
8-Kasım da  48 tl lik
Paketleme çok sağlam yapıldı. Kitaplar streçe sarılmış olarak bir poşetin içine konmuştu. Üzeri koli bandıyla sıkı sıkıya bantlanmıştı. Bu şekilde kendilerine has o karton kutunun içine konmuş olarak hasar görmeden bana ulaştı. Ekim ve Kasım ayında üst üste kitap aldığım için ek %3 indirim yapılmış. Her ay düzenli olarak alışveriş yapmaya devam ederseniz bu ek indirim oranı artıyormuş. Ne kadar artar bilmiyorum ama bedavaya verecek halleri yok.
Ben memnunum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Mrtekin

Bana gelen kolide; streçe (ki adi streç) sarılmış kitaplar ek bir poşetin içine konulmamıştı ve;

doğal olarak üzeri de koli bandı ile bantlanmamıştı.

Paketleme maalesef kötüydü.

Neyse; memnun olan da var olmayan da; neticede "paketlemedeki özensizlikten" dolayı ben memnun olmayan tarafındayım.

İade talebimi ilettim; müşteri anket formunu da doldurdum; şikayetimi de yazdım, bakalım, "Müşteri Hizmetleri" Nasıl çalışıyor?

Gerçi D@r ve İdefix'inki kadar kötü olamaz.😀

They drew first blood...

s.b

Bu sıkıntının sebebi paketlemeyi yapan arkadaşların farklılığından kaynaklanıyor olabilir. Paketlemeye özen gösteren de var, yap gitsin .......... diyende.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Mrtekin

Maalesef; ama; bu işlerde bir "standart" olması gerekir. Olmazsa böyle olur; "kişiye özel deneyim" yaşarız. ;D
They drew first blood...

Draka

Kitapyurdunda paketlemeyi makine otomatik yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=xH-D12e_eHU

Mrtekin

İlgili şikayet hususunda Kitapyurdundan gelen mail:

"Anketimize katıldığınız için teşekkür ederiz.

Geribildiriminiz yetkili birimimize iletilmiştir. Bundan sonraki siparişlerinizde böyle bir durum ile karşılaşılmayacaktır.

selamlar"

Müşteri hizmetleri iyi çalışıyormuş. Bir deneme siparişi daha versem mi acep? ;D
They drew first blood...

gizmoo

1. alışverişimde kitaplarımdan bir tanesinde hasar vardı (kitabın sırtı yırtıktı. Nasıl görmediklerine şaşırıyorum.Değişim yapıldı.)
3. alışverişimde (kitabın kesiminde sorun vardı.Değişim yapıldı.Gelen kitapta da sürtünmeden kaynaklı hasar var.tekrar değişime göndermedim)
Paramla rezil oluyorum.En güzeli çizgiroman dükkanlarından almak bence.