Western Muhabbeti-Kim Kazanır?

Başlatan caretta, 10 Mayıs, 2015, 21:31:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

-brendon-

Zagor texs i patakladiysa mike da  proteus u dover  :)

doktor1881

Proteus'a 1 oy çıkmış.Aramızdaki İrlandalı kim ;D ;D ;D

hanac

Alıntı yapılan: doktor1881 - 20 Kasım, 2015, 10:53:53
Proteus'a 1 oy çıkmış.Aramızdaki İrlandalı kim ;D ;D ;D

2 oldu irlandalılar  :)

doktor1881

An itibarı ile 3... İrlandalılar çoğalıyor ???

rumar80

Hasan birazdan yazar "Bu üç oyu kim verdi?" "Ortaya çıkıp neden verdiklerini açıklasınlar" diye  ;D

köstebek

İrlandalıların birisi benim...

Teks vs Zagor'daki sonucu protesto edip oyumu Promet'e verdim...

Yalnız şunu da belirteyim ki, herkesin düşündüğü gibi Promet, Mike'n karşısına delikanlı gibi çıkmayacak, kuytuda kıstırıp indirmeye çalışacaktır, olmadı bir gece odasına kapının altından bir sepet engereği salıverir. Haydi zorlayıp karşılıklı ringe salsalar bile, Mike beşinci saniyede kara lotus tozunu soluyup feleğin sillesini suratının ortasına yiyiverir. Süpermike sadece kaslarıyla şov yapan hafif iyi yürekli, sportif bir kardeşimiz, Promet onu kafaya taktı mı çok rahat indirir. Çünkü öyle Zagor gibi baltayı kapıp karşısına dikilmez... Bir de olayın bu tarafından bakın ve buna göre oylarını yeniden düzenleyin derim...

V

Köstebeğin tezleri mantıklı..Zaten ikircikli kullandığım oyumu Proteus lehine değiştirdim.. ::) :o :P
"İstemem,eksik olsun.."

caretta

Süpermike ve Zagor hatırlarsınız bölgedeki bütün kale komutanları ve kızılderili şeflerin önünde kozlarını paylaşıyorlar ve Zagor zar zor 3-2 kazanıyordu.Yani bir kahramanı bayağı zorluyor bozum ediyordu.İkinci gelişinde ise rahip olarak  tuhaf bir şekilde ortaya çıkıyordu.Proteus bir kez
Teks'in kılığına giriyordu.Son gelişinde de Karson'un kılığına girerek onu ölüme mahkum ettiriyordu.Hem Proteus hem de Süpermike Teks ve Zagor'a
farklı yönlerde zarar veriyorlar.Birbirleri ile karşılaştırıldıkları takdirde Köstebeğin dediği gibi Proteus daha zehirli.Ben her ikisinin de direk kahramanlarımıza etkileri yönünden değerlendirdim.Dolayısıyla oyum hala daha Mike'dan yana.
         Sami Bey iki karizmatik kızılderili şefi Cochise ile Tonka'yı kapıştırmayı öneriyorum.

s.b

Süper Mıke bileğinin hakkıyla kazanmış bulunuyor.

Süper Mike 17 - Proteusa 5
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Bu sefer iki Kızılderili reisi karşı karşıya

COCHİSE VE TONKA

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

aa

Esse Gesse Hayranı...

köstebek

Bire bir çember dövüşüne sokulurlarsa Tonka daha genç olduğu için kazanabilir; lakin kabileleri de arkasına alarak sağlam bir savaşa girişirlerse Cochise ve Apaçileri, Darkwoodlu delikanlıyı anasından doğduğuna pişman eder.
Bu yüzden karar veremedim, şimdilik Tonka dedim ama dövüşün kuralları var mı? Ona göre kesin cevabımı vereceğim...

Not: Caretta abiye katılıyor ve oyumu Cochise'e çeviriyorum...

caretta

Cochise ve Tonka'yı bulundukları çizgi romanlardaki konumlarına göre alırsak Cochise önde.Bütün Apaçi kabilelerinin saygın reisi.Chiahua'dan Dragoon
Dağlarına kadar ona sormadan bölgeden kuş bile uçamaz.Askerler de ona büyük saygı duyuyorlar.Kan kardeşi Gece Kartalı.Gümüş Saçlı onun müttefiki.Her ne kadar Apaçiler eski şaşaalı günlerinden uzak,rezervlere kapatılmış da olsalar arkasında yılların tecrübesi var.
      Tonka tamam genç saygın bir reis.Kalabalık Mohawk kabilesinin sevilen reisi.Arkasından sürükleyeceği bir kızılderili kitlesi yok.Tamam Baltalı
İlah'ın can dostu ama hangi kale komutanı onu muhatap alarak sorun çözebilir?İkide bir öteki kızılderili kabileleri ile dırlaşıyor.
        Cochise de Tonka da farklı çizgi romanların kahramanları.Cochise silah kuşanıp savaş alanına inmiyor ama bilgeliği ve sağduyusu ile ırkını korumayı biliyor.Tonka gerekirse Zagor ile savaşıyor.Genç bir reis o kadarını da yapsın artık.Tonka sadece Darkwood bölgesinin huzuruna, barışına
katkıda bulunuyor.Cochise ise daha kapsamlı.Ta Meksika'ya kadar sözü geçiyor.Yani şöyle 6-4 oranı ile Cochise diyorum.

s.b

Kazanan Tonka.

TONKA 7 - COCHİSE 2