Dark Phoenix (2019) - XMU Film 12

Başlatan dean, 13 Kasım, 2016, 01:05:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Poster çok güzel. Keşke filmde öyle olsaydı.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Yine de paraya kıyıp gideceğiz.

kharon

Alıntı yapılan: dean - 10 Mayıs, 2019, 17:29:46
  Ben Dark Phoenix'in en az The Last Stand kadar kötü olacağına inanıyorum. Daha öncede bir çok şey söyledik ama bu filmin kamera arkasındaki ekibin başta yönetmen Simon Kinberg olmak üzere nasıl bir kafayı yaşadıkları ile alakalı örnek vereyim.

Öncelikle Dark Phoenix, X-Men'in en büyük hikayelerinden biri. Sadece X-Men'i bırakın Marvel'ın en büyük uzay destanlarından biri. Pekala film uyarlaması MCU'nun phase hesabıyla gidersek komple bir phase'de anlatılabilecek kadar derin olmalıydı. Zira anlatılması gereken çok şey var. Scott ve Jean'in ilişkisi, Jean'in takım içerisinde yeri ve önemi. Phoenix'in olması gereken bedenin neden Jean olduğu, Jean'in önce Phoenix olması ve onu Dark Phoenix'e götüren manipülasyonlar felan derken rahatlıkla phase götürebilirdi.

Bu filmle ilgili birinci hata zaten Simon Kinberg'in filmi yönetmesi. Kinberg şu ana kadar hiç film yönetmedi. Sadece berbat 2015 Fantastic Four'un ek sahnelerini yönetti. Zaten kötü olan filmi berbat etti yani. Yazar olarak baktığımız zaman The Last Stand gibi Dark Phoenix hikayesini yine rezil eden bir X-Men filmi görüyoruz.

İkinci hata olarak filmin uzay operası değil tamamen Dünya'da geçen onların tabiriyle "ayakları yere basan ve duygusal ağırlıklı" bir film olması. Bakın tekrar söylüyorum. Marvel'ın yazdığı en büyük uzay destanından bahsediyoruz. Uzay maceraları üzerine devasa hikayeler yazılan X-Men'den bahsediyoruz. Neden ayakları yere basan adı altında The CW duygusallığında film çekmeye çalışıyorsunuz ? Bir önceki filmde tanışan ergen Scott ve Jean'in hangi duygusallığını gördük ki bu filmde onlar içim endişelenelim.

Gelelim tabuta çakılan son çiviye. Filmde büyük boyutlu yeniden çekimler yapıldı. Filmin third act'i uzayda geçiyordu. İptal ettiler ve milyonlarca dolar harcayıp, filmin finalini trene taşıdılar :) Dark Phoenix filmi çekiyorsun, finalin uzayda ve sen bunu iptal edip, trene taşıyorsun ben böyle bir kafanın ürettiği X-Men serisine nasıl saygı göstereyim. Hani üzerine 22 film yapılan Thanos var ya onu saniyede yok edebilecek bir güç olan Phoenix Force yapılan film bu işte. Anca Dark Phoenix ucuz dizi görselliğiyle sağdan sola araba fırlatsın.

hic olmamis gibi davransak  ;D
belki marvel evreninin bir parcasi oldugunda adam gibi bir Phoenix hikayesi izleyebiliriz.

Ama Michael Fassbender'in oldugu her sahneyi otomatik begeniyourm, cok basarili bir Magneto kendisi bence.

Nightrain

Alıntı yapılan: rumar80 - 14 Mayıs, 2019, 17:20:08
Yine de paraya kıyıp gideceğiz.

İş Bankası kartlarına 12:30'a kadar biletler 8TL. Ancak öyle izlerim.

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 14 Mayıs, 2019, 19:59:36
İş Bankası kartlarına 12:30'a kadar biletler 8TL. Ancak öyle izlerim.

Onu da izlemem. Fox'un Marvel filmlerine benden para çıkmaz  8)

Nightrain

Senaryo komple sızmış. Apocalypse'den daha iyi olmuş gibi duruyor.

BlackBishop

Filmi dün izledim. Tek kelimeyle vasat. 200M$'larla çok daha iyi bir şeyler yapılabileceği kesin. Her şeyden önce filmin senaryosunda X-Men doğasına aykırı şeyler var. Örnek vermek gerekirse...

Spoiler

X-men ABD Başkanı'nın ricasıyla uzaya bir kurtarma görevine gidiyor ve ekibin komutası Mystique'de. Mysteque'i bir X-Men yapmak bile saçmalıkken, Cyclops'un Storm'un Beast'in olduğu yerde Mystique'i ekip lideri yapmışlar.

Prof. Xavier insanların sempatisi için X-Men'leri, çocuğu gibi gördüğü öğrencilerini riske atmaktan çekinmeyen birine döndürülmüş. Magneto ondan çok daha duyarlıydı filmde.

Çok uzatmayacağım. Film izlenmeye izleniyor ama buruk bir şekilde... Hiç bir X-Men fanı bu filmle tatmin olmaz. En cömert halimle verebileceğim puan 6,5/10.

Nightrain

Bu film normalde 2 bölüm olacakmış. Bayağı bir değiştiklik yapmışlar.

hanac

Bu filmi sinemada seyredip seyretmeme konusunda kararsızım.

Gidersem daha önceki X-Men filmlerini yeniden izlemem gerekiyor mu ? (Hiç bir şey hatırlamıyorum  :) )

dean

Alıntı yapılan: hanac - 08 Haziran, 2019, 11:09:40
Gidersem daha önceki X-Men filmlerini yeniden izlemem gerekiyor mu ? (Hiç bir şey hatırlamıyorum  :) )

Değmez. Zaten bu başlarken bir öncekini retcon'luyor. Bütün x-men filmlerinin birbiriyle tutarsız olmasına yemin edildiği için.

xmenac

Dark Phoenix, şimdiye kadarki X-Men filmleri içinde en düşük açılış gişesini yapan film oldu.

hanac

Gişe sonuçları çok kötü. Yapımcı firma bu filmden büyük zarar edecek gibi.

dean

Alıntı yapılan: hanac - 18 Haziran, 2019, 17:36:53
Gişe sonuçları çok kötü. Yapımcı firma bu filmden büyük zarar edecek gibi.

Normal. Duyurulduğu günden beri bu filmden hayır gelmeyeceğini söyledik. Filmi Kinberg'e verdikleri an film batmıştı zaten.

ZGeralt

Filmi geçen hafta izledim. Baya kötü X-men filmi izlemiştim ama bu bi başka olmuş ya.
Gişede 250 milyon dolar yapmış, çok bile. Üzerine konuşabilecek bir şey yok.
Tek olumlu yanı, filmi bir beklentiye girmeden izlediğim için hayal kırıklığı yaşamamış olmam.
Yapmayın böyle filmler ne olur :)

4/10