The New Mutants

Başlatan dean, 13 Mayıs, 2015, 22:54:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Filmin çekimlerinde sona gelindi. İşin ilginç tarafı çekimlerden hiç görüntü sızmadı. Aslında çekimlerde çabuk bitti. Bakalım nasıl bir iş çıkacak.

dean

Filmin korku filmi olacağı açıklanmıştı. Fox'un CEO'su Stacey Snider filmi The Shining ile kıyasladı ve filmin Haunted-House tarzı olacağını söyledi.

dean

Nightrain

Birşey anladiysam ne olayım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

gamlıbaykuş

Korku, gerilim tarzında olacağı söylenmişti de bu kadar karanlık bir atmosfer beklemiyordum...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Kim kimdir ben de anlamadım.
  Tek anladığım fonda the wall çalıyor.

dean

Filmin vizyona girmesine üç ay kala film tam olarak on ay ertelendi. Yeni vizyon tarihi 22 Şubat 2019 oldu. Zaten Fox'un yapacağı işten ancak bu kadar olur. Bir film vizyona girmeye bu kadar yakınken bir yıl erteleniyorsa izlenmeyecek kadar kötü olmuştur. Gelen haberlere göre de film yeteri kadar korkutucu değilmiş. Artık on ayda filmi baştan bile çekebilirler. Şu Disney anlaşması tez vakitte tamamlansa da Fox işkencesinden temelli kurtulsak.

Animvader

Bu filmi iptal edip, bütün kopyalarını yaksalar çok bir şey kaybetmeyiz.

dean

Film yine ertelendi. Bu sefer altı ay daha ötelendi. Yani yeni vizyon tarihi 2 Ağustos 2019 oldu. Filmin ilk vizyon tarihi 13 Nisan 2018'di. Yani film toplam bir buçuk yıl ertelendi. Böyle bir erteleme son derece sıra dışı bir erteleme. Çekimleri başlamayan filmler bu şekilde senelerce erteleniyor. Yine bir Fox şaheseri olacak Gambit gibi. Ama çekimleri tamamlanan bir filmin bir buçuk yıl ertelenmesi açıkçası saçma bir olay. Bir buçuk yılda Fox, filmin devamın bile çekerdi. Sözde üçleme yapmak istiyorlar.

Bu yeni tarihe kadar Disney ve Fox birleşmesinin tamamlanması bekleniyor. İşler yolunda gider ve anlaşma tamamlanırsa New Mutants vizyon şansı bulmadan direktman Blu-ray'e bile kalabilir. Vizyona giremeyecek kadar kötü ise belki de anlaşma tamamlanmadan Fox filmi Netflix'e bile satabilir. Cloverfield gibi. Ama bu kadar olaydan sonra kimsenin filme bir merakının kaldığını da düşünmüyorum.

dean

Gelen bilgilere göre filmin %50'den fazlası yeniden çekilecekmiş. İşin ilginç tarafı yönetmen Josh Boone filminden memnunmuş. Fox'un kararıyla yeniden çekimler olacakmış. Bir ihtimal Boone yeniden çekimlerde yönetmenlik yapmayabilirmiş. Benzer bir durum Fantastic Four'da olmuştu. Yeniden çekimleri yaşayan en büyük sinemacı, dahi yönetmen Simon Kinberg çekmişti. Sonucu herkes biliyor zaten.

Animvader

Galiba Fox çalışanları erteleme, prodüksiyon, yeniden çekim ayağına Marvel gelene kadar indirebildiği parayı indirmeye çalışıyor yoksa başka bir mantıklı açıklama bulamıyorum iki filme olup bitenler hakkında.

dean

Gelen haberlere göre filmin ilk versiyonunda Mr. Sinister varmış. Üstelik Mr. Sinister'ı Jon Hamm canlandırıyormuş. Ama bu versiyon iptal edilmiş. Jon Hamm filmden çıkarılmış. Filme villain olarak Antonio Banderas eklenmiş. Banderas'ın canlandıracağı karakter ise Mr. Sinister olmayacakmış.

Jon Hamm'in canlandırdığı Mr. Sinister'ı filmden çıkarmak nasıl bir kafanın ürünü anlayamadım ama daha da ilginç olanı sözde filmin ilk kurgusunun çok beğenilmiş olması. Söylenene göre film beğenilmiş ama sıkıntı söz verilen gibi saf bir korku filmi değil de süper kahraman filmi olmasıymış. Tamamen bir korku filmi olması için değiştiriliyormuş.

Bu bana hiç inandırıcı gelmiyor. Herhangi bir stüdyo hazır beğenilmiş bir kurguyu iptal edip, bir buçuk yıl erteleyip, filmin yarısından çoğunu yeniden çektirmez.

Nightrain

Neden saf korku filmi çekmeye çalıştıklarını anlamadım! Bu ısrar niye?

dean

Filmle ilgili saçmalılar silsilesi devam ediyor. Filmin ek çekimleri henüz yapılmadı. Ek çekim demişken filmin yüzde ellisinden fazlası yeniden çekileceği için basit bir ek çekim değil bu. Ciddi mesai harcanması lazım. Ek çekimlerin takvimi bile belli değil. Açıkladıkları üçüncü vizyon tarihine ise yaklaşıyoruz. Kamera arkasında filmin yönetmeni Josh Boone ile Fox'un Marvel filmleri sorumlusu, kainatın en iyi sinemacısı ve yaşayan en büyük yönetmen Simon Kinberg halen filmin gideceği yeni yol için anlaşamamış. Bu yüzden filmin bir kez daha ertelenmesi gündemde. Ekim ya da Kasım aylarına ertelenip, vizyonu atlayıp direktman Hulu'ya da konabilirmiş.

Şimdi başta Simon Kinberg olmak üzere bu filmlerde sorumlu yapımcı kadronun şunu kabul etmesi lazım. The New Mutants projesini batırdılar. Bu çok açık ve net. En başında seçtikleri yönetmene güvenmeyerek, onu baskın altına alarak ve filmini değiştirtmeye çalışarak batırdılar. Filmin yüksek bir bütçesi yok. O bütçeye göre bir gişe hedefi vardı. Yapılacak ek çekimlerle birlikte bütçe büyüyecek ve gişe hedefine ulaşması iyice zor olacak. Zaten artık bu filmin seriye dönüşmesi söz konusu dahi değil. Vizyona gireceği tarihlerde ise X-Men artık Marvel Studios'un olmuş olacak ve belki de Marvel Studios kendi X-Men filmlerini bile duyurmuş olacak. 5 kere vizyon tarihi değişen, stüdyoyu birbirine sokan, yönetmen ile yapımcıyı kanlı bıçaklı halen getiren, yarısından çoğu tekrar çekilmiş olan New Mutants'ı sinemada kim izleyecek. Ne vadederek salona seyirci çekecek bu film.

Yapılacak en doğru şeyin ek çekimlerin iptal edilmesi ve yönetmen Josh Boone'un kendi kurgusuna güvenilerek filmin Marvel Studios'un kendi takvimini açıklamadan önce Hulu üzerinden gösterilmesi olduğunu düşünüyorum. Marvel Studios, Comic-Con'da ya da D23'de phase 4 takvimini açıklayacak. Orada X-Men filmi açıklanırsa o saatten sonra Fox'un hiçbir X-Men filmi kimsenin umurunda olmayacak. Hazır belli bir miktar değeri varken Fox'un bunu kullanması gerektiğini düşünüyorum.

Nightrain

Bu film vizyona girse bile, batacaktır. Bu kadar ertelemenin üstüne -varsa- filmi bekleyenlerde bir tedirginlik oluşmuştur kesin.