Çizgi Düşler Tex Yayını 1. Yılını Doldurdu

Başlatan ferzan, 16 Mayıs, 2015, 13:04:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Evet dostlar, geçtiğimiz sene başında Oğlak Yayıncılık Maceraperest Çizgiler 'in 15 ' er günlük altın ve yeni Tex fasiküllerinin yayınını durdurmasıyla vuku bulan endişemiz, birkaç ay içerisinde Çizgi Düşler 'in el atması sonucu kaldığı yerden devam etmiş, üzerine yan serilere de el atilmisti.

Bu ay, sanıyorum Çizgi Düşler Tex yayını 1.yılını dolduruyor yeni ve klasik 12.sayılar ile.

Bu bir yıl içerisinde ki Tex çetelesini tutmak gerekirse :

12 ay boyunca düzenli yayınlanan 12 sayı klâsik, 12 sayı yeni olmak suretiyle 24 sayı aylık Tex basılmış ki, bu 24 kitabın her birinin 2 'şer adet orijinal fasikül barındırdığını hesaba katarsak temelde 48 adet Tex fasikülü bu 24 kitapta ve 2 ayrı seride toplanmak suretiyle düzen içerisinde biz Tex severler ile buluşmuş oldu.

Aylık düzenli çifte kavrulmuş ikili kitapciklarimiz yanısıra bu bir yıl içerisinde 4 adet Maxi cilt, 4 adet renkli sayı ve bir adet de dev albüm basılmış Tex için. Unuttuğum varsa ekleyiverin.  :)

En kötü Tex yılı, Tex severler için böyle olsun diyor, Çizgi Düşler e kendi adıma teşekkürü bir borç biliyorum. Tex' in bizlerle düzenli buluşmasında emeği geçen yayincisindan editörüne, çevirmeninden grafik uygulamacisina herkesin ellerine, emeklerine sağlık.

Tex 'in Çizgi Düşler 'deki 1. yayın yılı kutlu olsun... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

dean

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nemo

Özel Alfa Ajanı

caretta

Ben de Çizgi Düşler'i Teks yayınlarına yaptığı büyük katkıdan dolayı kutlarım.

köstebek

Biz de Çizgi Düşler ailesi olarak, Teks okurlarına özel bir teşekkürü borç biliriz. Ülkemizde ekonomik olarak yaşanan tüm zorluklara rağmen, Gece Kartalı'nı çıktığı yolda asla yanlız bırakmayan, yüzünü kara çıkarmayan okurlara ne kadar teşekkür etsek azdır.

Biz de kendimizi onların ilgisine cevap vermek zorunda hissediyoruz. Bu yüzden birinci yılımızı doldurur doldurmaz, hemen aylık yeni teks sayımızı onbeş günlüğe indirme kararı aldık. Böylece 2 yeni ve 1 klasik olmak üzere ayda 3 teks basmaya başlıyoruz. Ha, aralara renkli olsun, maxi olsun, fırsat bulduğumuzda ek sayılar atacağımıza da kesin gözüyle bakabilirsiniz.
Böylece yaklaşık 1,5 sene içinde yeni serimiz İtalya'ya yetişebilecek. Sonrasını da hep birlikte göreceğiz...

Nice Teks dolu yıllara, hep birlikte... Vamos bien...   

seferkaraca

Çizgi düşler iyi güzel de Teks'i çıkarıyorda bazı problemler var. Kimi ciltler bir yıl içinde dağılmaya başkadı. Ciltçinizi bir uyarın isterseniz. Ayrıca editör yazıları da sıkıcı gelmeye başladı. Lal'in eskisi Berent sanki Teksi ne kadar iyi bildiğini göstermek için yazıyormuş gibi. Öbür yayınevindede Zagor yazarken aynı numaraları yapıyordu.Çizgi romana bir bütün olarak baksa bizim yaşımızda olanlara eski kahramanları hatırlatsa iyi olur.Zaten kitabı elimize almışız Teks okuyacağız bir araba Teks muhabbetine girişmenin alemi ne. Teks şöyle, teks böyle,teks vurdu,teks kırdı. Rahat olmalı bonelli'nin tüm kahramanlarından bahsetmeli.

OZAN BALIM

İtalya'dan 30 sayı kadar gerideyiz. Bu da demek oluyor ki yaklaşık 10 ay sonra İtalya'yı yakalayacağız. O zaman ne olacak? Bu hızlanma işi Klasik Seri'de olsaydı daha mantıklı olacaktı bence ama yayınevi satışı daha iyi olan yeni seriye öncelik verdi. 10 ay sonra 2 ayda bir yeni Teks okuyacağız ve bu iyi bir şey değil bence...

köstebek

En kötü,  10 ay sonra daha fazla klasik Teks okuruz...

OZAN BALIM

Umarım o zamanki koşullar daha fazla klasik seri basılmasını ve serinin bir an önce tamamlanmasını mümkün kılar...

köstebek

Umarım, öyle olur; ki bence öyle olacak gibi görünüyor. 

rumar80

Bence şu an uygulanan ayda iki sayı yeni bir sayı klasik basimi yerine iki klasik bir yeni şekline geçerler.
Böylece Tex sever çizgi roman okuyucuları her ay bir sayı yeni macera okumuş olur.

Mrtekin

Ben de Tex okuru olarak 1. senemi doldurdum, kendimi tebrik ediyorum. :)

Atilla Abi ve Behzat Kardeşime de teşekkürler...
They drew first blood...

seastar1000

cızgıdusler e Tex yayınları ıcın teşekkürler edıyorum heray 2 yenı tex mujdesıde mükemmel oldu
tabıı dıger yayınlar ıcınde tesekkurler