Jonathan Steele

Başlatan Nemo, 16 Mayıs, 2015, 14:46:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

Nisan 1999'da ilk sayisi yayinlanan Jonathan Steele, haziran 2004'de ki 64. sayisi ile son buluyor. Fakat kimdir bu Jonathan Steele?  Kendi agzindan dinleyip maceralarini tanitalim kapaklari ile birlikte. Birkac sayisi var bende. Kendi adima yayinlanmasini arzu ettigim bir karakter. 

JONATHAN STEELE

Büyünün ana rolü oynadıgı bir gelecekte, hayal gücü ile dolu maceralara hazır mısınız? Bilim kurgunun dokunuşlarını hissedip, casus hikayelerine dalacaksınız. Türlü savaş oyunları, korku hikayeleri ve hatta romantik anlar sizi bekliyor. Benim adım Steele..Jonathan Steele...ve bu da benim hikayem. Her ne kadar artık İtalya'da yayınlanmıyor olsam da, size eski sayılarımı tanıtmaya çalışacağım. Umarım ilginizi çekerim.
Aslen Avustralyalıyım. Bir yetimhanede büyüdüm. Ripley'in peşine düşüp Amerika'ya geldim. Benim gibi yetimlerin yetiştirildigi okulda dövüş dersleri aldım. Sonra Myriam ve Jasmine ile tanıştım. Jasmine Montreal'li..Annesi alman, babası Pakistanlı. Halası ona büyü kitabını vermiş. O da, doğu ile batı sentezini birleştirip Myriam ile Büyü Araştırma Ajansını kurmuşlar. Myriam ise Quebec'li. Jasmine ile hemşeri :) Yerinde duramayan özgür ruh. bir yaz gecesi akşamında esrarengiz bir peri tarafından sihirli güçlerle donatılmış.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Madem ki fumettilerden gidiyoruz bu aralar, manga cizimli Jonathan maceralarina bir goz atalim.

1- ESRARENGİZ ADA
Nisan 1999

Yazan: Federico Memola
Cizen: Gino Vercelli
Kapak: Giancarlo Olivares

Kahramanımız ilk sayısında, Ege Denizinde küçük bir ada olan Gavdos adasına gidiyor. Gizemli Selena'nın yardıma ihtiyacı var. Bir çeşit modern korsan tayfası ise Selena'nın peşindedir. Fakat neden? Asıl sürpriz ise, Selena'nın sakladıgı sırdır.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

2- WANXIAN BARAJI
Mayis 1999

Yazan: Federico Memola
Cizen: Tiziano Scanu
Kapak: Giancarlo Olivares

Esrarengiz kazalar, Çin'de bulunan dev barajı tahrip etmektedir. Olayları araştırma görevi Jonathan ve sihirli güçler konusunda uzman olan Jasmine Rashad'a verilir.
Baraj yöneticileri kazalardan dolayı yerel halktan şüphelense de, asıl suçlu intikam peşinde olan şeytani bir yaratıktır.

Özel Alfa Ajanı