Zagor Maceralarındaki Canavarlar

Başlatan Nemo, 16 Mayıs, 2015, 18:03:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

Zagor severlerin destegiyle gelisecegini umdugum bu baslikta, gecmise yolculuk yapip, Baltali Ilah'in eski maceralarini hatirlariz.

Molok

Castelli'nin yazdigi Bignotti'nin cizdigi bu macerada Québec Universitesi'nden Profesor Talbot kadavralari kullanarak, bir canavar yaratir. Micmac yerlileri de Molok'a tapmaktadir.

Özel Alfa Ajanı

caretta

Hüseyin dostum sayesinde Zagor başlığı canlanıyor.Zagor'daki canavarlar da ilginç bir konu.İlk canavarımız Molok ile başladık.Ben de hatırladığım bu
canavarlardan bahsedeyim.Örnek sayfaları da Nemo yüklesin.167-169 'Uçan İntikamcı Ultor";110-112 "Esrarengiz Sular";282-284 "Wallock Canavarı"
271-273 "Yedi Güç;"291-293 "Yaratık".

Nemo

Atilla abimin bahsettiklerinden:

Ultor

Esrarengiz Sular

Wallock Canavarı

Yeti

Yaratık

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Bu 5 sayi mecaranin hepsi de kendi icinde bir efsanedir benim icin. Ucan Intikamci Ultor'u ilk kez okudugum seri Mavi Tay serisindeydi. Munsee kabilesinin terkedilmis koyune vardiklarindaki o esrarengiz hava hala aklimda.
Esrarengiz Sular ve Yeti maceralarini ise Lal Kitap KM firsati ile okumus oldum.
Tay yesil seride ise Tonka'nin Laneti'nin bir kismini okuyabilmistim.
Ve gelelim benim icin Zagor'un en guzel macerasina: Yaratik (Korkunun bin yuzu)!
Tay yesil seride cocukken okumustum. Yegenimle beraber buyudugumuz icin eve gelen her cizgiromanin bir tanesi onun, bir tanesi benim oluyordu. Kutsal Tepe sayisi malesef ona dusmustu. O da cocuk akliyla sen tut bu sayiyi yirt at. Bahceden sayfalari tek tek toplayip birlestirmistim. Son 16 sayfasi eksikti. Bazen ruyalarimda bu sayinin eksik sayfalarini bulurdum. Yillar sonra yine Klasik Maceralar dizisinde okuyabildim. Vay be...
Gaddar ve inatci yuzbasi Flint, Ýaratik tarafindan kalbi sokulen Tei-Kan, Zagor'un gecmise yolculugu, ve yaklasik 50 sayfa suren bir mucadele sonucu Yaratik'i yok etmesi...
Bence bu sayidaki Yaratik, bir sekilde tekrar Zagor'un yoluna cikmali...
Özel Alfa Ajanı

Nemo

Balor

Kandraks'in Donusu isimli macerada karsimiza cikan yaratiklardan biri. Orjinal sayi:431-435

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Bestia

Kara Efendi isimli original 194-196.sayida Zagor ve Galad'in beraber mucadele ettikleri dev yaratik.

Özel Alfa Ajanı

caretta

Orijinal 209-212 sayılarda "İl Popolo Caverne"adlı macerada yerin derinliklerinde Zagor tek gözlü ve başka bir tür canacarlarla uğraşıyordu.Lal Klasik
Seri'den referans veremiyorum ama 350'lik Tay Zagor serisinde 251-253 sayılarda yayınlanmıştı.

Nemo

Akronlular:

Karsimiza ilk kez 178. sayida cikan bu uzayli irk, dunyadan 50 milyon isik yili uzakliktaki Akron gezegeninden gelmektedir. Hellingen ile birlik olup dunyayi ele gecirmeye calismislardir. Ama her seferinde Baltali Ilahimiz sayesinde husrana ugramislardir.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Dev Amib

170. sayida baslayan Viking macerasinda karsimiza cikan dev amib, Zagor ile dostu kral Guthrum'a zor anlar yasatmistir.

Özel Alfa Ajanı

aa

Çok fantastik olunca ben çok sevmiyorum Zagoru..Daha çok western tarzı maceraları hoşuma gidiyor...
Esse Gesse Hayranı...

rumar80

Kurt adam ve Vampir gibi klasik düşmanları da unutmamalı.

HacıGeraltEmmi

Çocukken okuduğum ilk zagor maceralarından olan "Ölü Suların Yaratıkları" nı Lal edisyonuyla tekrar okudum. O yıllarda yaşadığım heyecanı bulmayı beklemiyordum elbette, ama iki sayılık bu hikaye, canavarlar(!) barındırmasına rağmen hüzünlü bir tat bıraktı geride. Eski sayıları okurken sıkılırım, dönemin tarzı ve anlatım şekli yavan gelir. Bu macerayı okurken aldığım keyfi konuşma balonları haricindeki yazıları es geçmeme bağlıyorum :)